Skocz do zawartości

Turbina Mitsubishi E91 320D


miecio_oo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Turbina uszkodzona przez ciała obce, prawdopodobnie zamarzniete/ stwardniałe kawałki oleju/wody z odmy. Mogła stracić wyważenie i przez to łożyskowanie nabrało luzów. Jeżeli są spore to turbo do wymiany, możesz to pokazać turbiniarzowi do oceny.

Jeżeli chodzi o ten olej który widać to nie ma znaczenia.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można regenerować te turbo ? Macie jakiś sprawdzony warsztat ?

Zadzwoń do PerunTurbo , mnie kilka lat temu Michał zrobił taką turbinę (trochę powiększoną) i jezdzi do dzisiaj :cool2:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji już takich parametrów może nie trzymać

Też słyszałem takie opinie

 

Dodam jeszcze, że wirnik ma już dość spore luzy wzdłużne,bo poprzecznych nie ma w ogóle.

U mnie luzów wzdłużnych nie ma, są tylko wyczuwalne poprzeczne. No i ten olej, ale podobno tak ma być ;)

Nowe takie turbo znalazłem w sklepie internetowym za około 3200 zł. Koszt regeneracji to zapewne 1/3 tej kwoty. Tylko do kogo to wysłać, tak aby jej parametry po naprawie mocno nie odbiegały od oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z was doczynienia z firmą TotalTurbo lub Turbo Rotor? W Total Turbo Zaproponowali 600zł za regenerację, wg mnie jest to mega tanio :shock: Teraz waham się czy skorzystać z ich usług ?

 

Faktycznie tanio. Ciekawe na jakich podzespołach ta regeneracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta turbina jest bardzo ciężka do regeneracji. Każde tanie regenerowanie na chinskim corze kończy się zle. Tak więc tylko regeneracja w profesjonalnym zakładzie jak perun turbo albo kupno nowej turbiny.

 

Dzięki za info. A orientujesz się jakie mogą być przybliżone koszta regeneracji tej turbiny, 1000-1500 zł czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Michała z Perun , choć mam też jedną turbinę z TC turbo i daje radę :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.