Skocz do zawartości

Nagrzewinica ?? Jeż ?? " brak regulacji temperatury ??


Ja marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej e39 nie mogę ustawić temperatury.

Cały panel działa ok, regulacja temp działa ( na ekraniku )

Regulacja nawiewu działa w 100%

A Klima gdy się odpali to tylko chłodzi.

Nie działa w ogóle "generowanie " zadanej temperatury


Czy ewentualnie ktoś mógłby mnie naprowadzic na możliwą usterkę? Czytam i czytam i nie mogę znaleźć lub źle zadaje pytanie w wyszukiwarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Było robione coś w układzie chłodzenia? Może być zapowietrzony, ewentualnie masz problem z elektrozaworem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu jak kupiłem, to Klima zawsze na zimno dawała. Coś tam było z termoststem, że nie puszczal obiegu, ale został wymieniony na nowy. Natomiast dalej jest brak regulacji temperatury...

Myślę czy w ciemno kupić nowego jeża i wymienić.. Ale diagnozy jakoś mi nie pasują, ... Czy może czujnik temp w kabinie jest zapchany popsuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Regulacja nawiewu działa w 100%

Myślę czy w ciemno kupić nowego jeża i wymienić.

Jeż służy do sterowania dmuchawą.


Ustaw na panelu max temperaturę i zobacz czy masz gorące węże za zaworami w stronę kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te zawory pod maska? przy grodzi? Przyznaje od razu, że jestem amatorem i co mogę to szukam sam, fachowego nazewnictwa też mi brakuje Tylko ambicji jest sporo żeby ogarnąć to samodzielnie ;) jadę rozgrzać tłoki i poszukam tych zaworów



Edit


1 co bez klimy bo slinik ciepły, szło ciepłe powietrze, nie mówię że gorące ( nastawione na 32 stopnie ) Ale szło ciepłe

2 na klimie wlaczonej znów zimne


Zawory obadam za chwile



Edit 2

Robiłem zakupy. Auto stało 29 min . Dmuchawa ustatiowa przed wylaczeniem max plus temp max.. odpalam i obroty falowaly do momentu aż sam pedalem uregulowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku ściągnij osłonę silnika z góry i z przodu zobaczysz rurę ze śrubką ;) to jest odpowietrznik. Wykręć go delikatnie i dolewaj płynu do zbiornika, aż się przez tę śrubę wyleje. Pozakręcaj, ustaw temp na maxa i niech auto sobie pochodzi aż nagrzeje się do temperatury pracy (wskazówka w pionie). Układ sam się odpowietrzy. Jeśli masz sprawny układ, to będziesz miał gorące powietrze w środku. Poczekaj aż ostygnie i ew. uzupełnij płyn w zbiorniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak wyglądają elektrozawory --> https://allegro.pl/bmw-e39-elektrozawor-ogrzewania-8374994-i7412123050.html jak otworzysz maskę to szukaj ich wtedy po "prawej" stronie blisko grodzi i okolice obudowy filtra kabinowego
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To sprawdź jeszcze powrotny z nagrzewnicy i porównaj temperaturę z zasilającymi. Temperaturę powietrza sprawdzaj na środkowej kratce z pokrętłem na trzy czerwone kropki i na panelu ustaw nawiew klawiszem tylko "na twarz". Nawiewu nie dawaj na max, bo jak nagrzewnica nie domaga to ją będziesz szybko wychładzał. Masz webasto w aucie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wspolnego nagrzewnica z brakiem regulacji temperatury?

 

Też się zastanawiam :D



Autorze:

- sprawdź czy Ci się w ogóle płyn grzeje do temp roboczej. (odczytaj temp w zegarach test 7 chyba)

- jeśli nie grzeje to sprawdź poziom płynu i ew. odpowietrz układ porządnie

- zobacz przy jakiej temperaturze termostat puszcza drugi obieg. (o ile się nie mylę, to nie może przy mniej niż 80)

- jak wyeliminujesz wszystko inne to dopiero szukaj w nagrzewnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
- zobacz przy jakiej temperaturze termostat puszcza drugi obieg. (o ile się nie mylę, to nie może przy mniej niż 80)

Termostat w tym silniku otwiera się przy 97 stopniach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.