Skocz do zawartości

Kluczyk - bateria - uszkodzenie?


iap1107

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zwracam się do forumowiczów z zapytaniem jak często wymieniacie baterie w kluczyku? W moim przypadku jest to co 2-3 miesiące.Czy jest to norma? Zastanawia mnie czy dostęp komfortowy ma duży wpływ na trwałość baterii? Czy wpływ na to może też mieć sytuacja gdy auto w garażu stoi, drzwi zamknięte, ale nie zaryglowane, kluczyk leży na półce 1-2 metry od pojazdu i czy emituje jakieś sygnały/fale radiowe? Zauważyłem także, że co jakiś czas wyświetla mi komunikat, że pilot uszkodzony. Zdarza się to często gdy pilot jest np. w kieszeni marynarki wraz z telefonem. Przy uruchamianiu pojazdu gdy odsunę go od np. leżącego obok telefonu komunikat nie pojawia się. Czy faktycznie baterii powinno wystarczyć na 2-3 miesiące? Czy coś robię nie tak? Jak sprawdzić czy pilot nie jest uszkodzony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troche czesto

mialem f11 z maja 12r

kolo czerwca 18r pojawila sie informacja o slabej baterii

uzywany byl praktycznie jeden kluczyk

drugi lezal w szufladzie sprawdzony na samym poczatku przy kupnie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zmieniłem zaraz po kupnie auta w obu kluczykach na nowe. Ale uzywam tylko jednego klucza. Zmienialem w listopadzie zeszlego roku i nic nie woła ze bateria słaba. Tez mam dostęp komfortowy. Moze faktycznie jak trzymasz klucz zaraz obok auta to caly czas auto go widzi bo modul nie chce sie uśpić. :think: :think:

Dziwne ze telefon zakłóca i wtedy wywala ci komunikat. Nie zdarzylo mi sie to mimo,ze klucz lezy np w uchwycie na napoje wraz z wrzuconym tam telefonem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem tak jak sugerujecie. Wymieniłem baterię na droższą japońską, faktycznie wcześniej była jakaś chińszczyzna. W garażu pozostawiam teraz kluczyk w pojeździe, a nie poza samochodem 1-2 metry. Zobaczymy czy to coś zmieni. Dziękuję za porady. Gdyby jednak ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, spostrzeżenia - temat otwarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zastanawiam się, czy komunikat "uszkodzony kluczyk" ma coś wspólnego z niskim napięciem akumulatora. Zauważyłem taką właśnie zależność. Po wymianie kluczyka na zapasowy - zero informacji o jego uszkodzeniu przez 2-3 miesiące, natomiast od wczoraj gdy auto postało na mrozie parę dni, pojawiły się dwa komunikaty - pierwszy o uszkodzeniu właśnie kluczyka, drugi o niskim stanie naładowania akumulatora i odcięciu części funkcji dostępu komfortowego.Stąd snuję, że to może mieć coś ze sobą wspólnego, komunikat może być wyzwalany gdy akumulator słaby. Po podładowaniu brak komunikatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kluczyk przy dostępie komfortowym emituje sygnał cały czas (może nie cały czas ale co jakiś czas krótkie sygnały )

,właśnie po to jest bateria w kluczyku , w starszych kluczykach był akumulator, a ładowanie było w slocie na kluczyk z cewki, indukcyjnie (bez stykowo)

w modelach z dostępem komfortowym też jest cewka (tam gdzie jest narysowany kluczyk ) i zasili kluczyk nawet bez baterii zbliżając do tego miejsca

ale tylko do odpalenia auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę u siebie wymienić baterie w obu kluczykach. Czy po wymianie baterii trzeba jakoś kluczyk programować czy coś takiego, czy może wystarczy tylko zmiana baterii i jest ok. Czy jest jakiś czas w którym kluczyk nie traci pamięci będąc bez baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uważam że baterie CR2450 do F10-11 za 1.2Euro znanych marek na "aledrogo" to jedna wielka ściema.

I tutaj widzę problem ich częstej wymiany.

Na YT są filmiki jak nas czarują z akumulatorami i bateriami...masakra.

NIC ZA DARMO ( zawsze będę to powtarzał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Wymieniłem baterie w pilocie .., i za każdym razem po otworzeniu drzwi załącza się taki komunikat,, brak lub uszkodzony pilot zdalnego sterowania. Uruchomienie silnika niemożliwe..’’

Podpowiecie co z tym zrobić ? Po podłączeniu do kompa nie widzi żadnego błędu ..

Dziękuję za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A dasz radę uruchomić silnik jak przyłożysz kluczyk do miejsca oznaczonego ikoną kluczyka, tam gdzie zwykle jest stacyjka w innych samochodach ? Zaznaczam że bateria do tego nie jest potrzebna i silnik się uruchomi nawet bez niej pod warunkiem że wszystko jest sprawne. Z twojego opisu wychodzi na to że kluczyki są sprawne ale jest brak komunikacji, być może moduł antenowy padł, sprawdź bezpieczniki czy są całe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobną sytuację w F07. Później okazało się, że przyczyną było wspólne wsiadanie z żoną do auta, a ona miała w torebce zapasowy kluczyk. Prawdopodobnie samochód obierał sygnały z jej kluczyka i kiedy wysiadła pokazywał komunikat o uszkodzeniu kluczyka lub słabej baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzilem to u siebie, jedz do aso i po problemie, to ze kupujesz markowa baterie nie znaczy ze ona jest nowa, skad wiesz ze nie ma 4 lat?

Robert czesto wsiadam z zona czyli 2 kluczyki i nigdy nic sie nie dzialo, ustawienia byly zawsze z tego ktorym bylo otwierane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.