Skocz do zawartości

Pierwsze G05 na forum.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

PS.

Jeżeli chcesz benzynę to ja bym poczekał. Na razie jest tylko 40i ale zapewne wejdą też inne (w stanach już jest 50i).

 

Jesteś pewny ze 50i się pojawi? Z tego co wiem nie spełniają nowych norm w UE.

Wczoraj oficjalnie zaprezentowano w PL X5 oraz serię 8. Sportowe coupe można zamawiać z silnikiem 50i (4,4l)... Pogłoski o wycofaniu tej jednostki są więc bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wcale nie bezpodstawne - wspominalo o tym wiele portali motoryzacyjnych:


"Not only the color is exciting, but also the top G05 X5 model. The V8 TwinTurbo with 462 hp and 650 Nm of torque was not homologated for the European WLTP cycle and is only sold where no gasoline particulate filter must be installed. But there is hop in sight: In 2019, the new BMW X5 M50i with 530 hp with take over from the X5 xDrive50i and bridge the gap between the standard X5 and the upcoming X5 M."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępny silnik w wersji 530KM, który wszedł wraz z 8ką. Silnik 4.4 oferowany aktualnie w US nie będzie oferowany.


Ciekawe jakie jeszcze silniki wprowadza - na premierze wspominali o 4 cylindrowych dieslach i benzynach. Na forum ktoś wspominał o 40d. Pomiędzy 40i a 530km 50i będzie także miejsce na dodatkowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś już dostał zamówione G05? Wiem, że mój i kolegi BigCactus wypłynęły 18.11 z USA i wg BMW cały czas płyną co nie bardzo mi pasuje czasowo. Czy ktoś wie jak często BMW aktualizuje status samochodu w systemie? Czy powinni odnotować rozładunek ze statku czy też kolejny status będzie dopiero po dostawie do Polski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas w jakim dociera statek jest uzależniony od wielu czynników, jeśli np. musiał popłynąć w przeciwnym kierunku po ładunek, to są to dodatkowe tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje F15 było wyprodukowane 13.07.2016 a już 12.08 zostało zarejestrowane w PL. W Bremen było 31.07 więc statek płynął około 14 dni. Ale też kojarzę, że w BMW nie widzieli zmiany statusu samochodu. Wtedy działała jeszcze strona do śledzenia transportu stąd wiedziałem wcześniej niż oni o dostawie do EU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2.0 litry to 2 litry i aby te 7 sekund uzyskac trzeba go rznac, a 3 litry daja Ci moment i ida od dolu. Dwa rozne silniki, dwie rozne charakterystyki. Cenowo bajka, kwestia czego oczekujesz od auta:) mnie 2.0 meczyl w f15 znajomego nawet w porownaniu do e70 z 3.0d gdzie to juz staruszek konstrukcyjny, ale dzwiek plus odczucie momentu dalej nieporownywapne mimo ze jestbwopniejsza. No ale cena robi robote:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze jest wycenione GLE z tym silnikiem - poniżej 300k PLN po rabacie będzie można kupić naprawdę dobrze wyposażony samochód. Fajny środek (chociaż brak daszka nad zegarami moze być uciążliwy w nocy przez odbicia), design z zewnątrz trochę odstający od X5 (moim zdaniem). Miło, że podobnie jak BMW zostawili czesc sterowania, gładzik poza ekranami.


Oczywiscie różnica w kulturze pracy, etc. pomiedzy 6 a 4 cylindrami jest bardzo duża, ale przez akcyzę wyolbrzymiona.


Gdyby nie fakt, że znacznie bardziej podoba mi się X5 poważnie rozważyłbym GLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja czekam na Gle. Wersja 245KM wygląda cholernie konkurencyjnie cenowo i w ogole.7.2 sek do 100 i 100 000 taniej niz wersja 3 litrowa z niewiele lepszymu osiagami.

No to równie dobrze możesz poczekać na G05 25d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry w Mercedesie z takimi osiagami jakos mnie nie rażą gdyz Merc jest chyba bardziej i tak kojarzony z komfortem niz z osiagami. BMW X5 dla mnie tylko 3 litry bo Bmw to Bmw.Musi byc mocne. Genaralnie prawda ze 25d bedzie pewnie podobnie korzystnie wyceniony ale biorac powyzsze pod uwage to juz nie jest to samo.

W kwestii wygladu nie widzialem Gle na zywo ale ze zdjec X5 tez mi sie bardziej podoba. Choc AMG pakiet plus pakiet czerń na białym kolorze prezentuje się naprawde nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już dostał zamówione G05? Wiem, że mój i kolegi BigCactus wypłynęły 18.11 z USA i wg BMW cały czas płyną co nie bardzo mi pasuje czasowo. Czy ktoś wie jak często BMW aktualizuje status samochodu w systemie? Czy powinni odnotować rozładunek ze statku czy też kolejny status będzie dopiero po dostawie do Polski?

 

Moje juz dotarło, bardzo opóźnione. Od informacji, że auto zjechało z linii produkcyjnej minęło 5tyg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój samochód jest już zarejestrowany i miałem go dzisiaj odebrać ale w ostatniej chwili przesunęli termin na jutro. Podobno konieczne jest jakieś dodatkowe programowanie :(

Jest jednak duża szansa, że już jutro będę śmigał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.