Skocz do zawartości

Czy to jest CR ???


ZBIGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam poważny zamiar dołączyć wkrótce do grona posiadaczy beemek:)

Prosze Was o opinię czy w tym autku jest silnik common rail czy też będzie to klasyczny turbodiesel na pompowtrysku?

Podaje dane wozu:

E46 330d limuzyna

VIN WBAAL91020FS06204

 

Z VINu wynika że to rocznik 2000 z silnikiem M57.

THX za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

DZięki wam za info i pozytywne opinie o silniku. Miód na serducho heheh;)

A w takim razie skąd sie bierze przyrost mocy ze 184KM do 204KM w tym samym silniku ale z oznaczeniem M57N ? Bo do tej pory sądziłem że dopiero ten motor pracuje w technologii CR. Analogicznie jak w 320d- silniki M47- 136KM i M47N- 150 KM i wiadomo że ten ostatni to CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo diesle w BMW skonczyly sie dawno tz tds-y, byly jeszcze w E36 i starych piec.

W E46 nigdy nie bylo takiego silnika... moc zwiekszana jest przez cisnienie i czesc elektronicznie podnosza do gory.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest wieksze cisnienie w listwie :-)

możliwe ale na pewno ma inny soft , obecne modele z 2.0D wyciągają więcej bo chyba 164KM ale można i trafić na 200KM z 2.0D o na przykład to http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C847949

 

nie zauwazyles ze tu jest ingerencja firmy tuningowej AC SCHNITZER ??

BMW to moj pierwszy i jedyny samochod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko wskazuje na to,że własnie taka jest brutalna prawda o dieslach w E46. TAki wniosek nasuwa mi się po lekturze tego co wyszperałem w necie. Szkoda, bo w tej sytuacji muszę szukac innego egzemplarza bo zalezy mi na tym CR. Szkoda tez że większość odpowiadających na moje pytanie jest w błędzie. liczyłem na fachowe opinie a tymczasem bez obrazy, Panowie, ale nowicjusze wymiatają heheh;) Sorr za uszczypliwość ale zły jestem bo napaliłem się juz na to autko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcialem kupic M 57 D 30 184KM ale to nie jest CR, dopiero M57N306D2 204KM jest od 2003.03 z CR wiec mlode i b.malo tego u nas zaluje ze nie kupilem bo sprzedawal ktos z radomia mpower e46 330d 204KM full mpakiet za 60tys srebrna na 17", dodam ze zmiana mocy byla w e39 530d z 184KM na 193KM ale wciaz ten sam silnik i tak juz do konca produkcji a szkoda jedynym wyjsciem zeby miec e39 z silnikiem M57N306D2 204KM jest swap ale czy to oplacalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0d 150KM tak ale nie 3.0d 204KM tylko w e46 i od 2003r, w e46 nie bylo 2.5d a w zadnej e39 nie bylo CR, CR w e46 byl 318d, 320d, 330d tylko niech ktos mi wyjasni dlaczego 318d ma ten sam silnik co 320d z CR i ma tylko 116KM dziwne troche Edytowane przez krasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.