Skocz do zawartości

Jaka jest prędkośc maksymalna M40?


dżabak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka może byc prędkośc maksymalna silnika 1,6i M40 w E30.

Otóż moja E30 rozpędza się do 150 i dalej już nie chce, tak jakby paliwo odcinało. Nie wiem czy to jest normalne czy nie prosze o informacje. Może silnik jest zastany... Kupilem niedawno, koleś mowił że rok stała nie jeżdżona. Z góry dzięki

Edytowane przez dżabak
Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dobre 1,6 w e36 rozpedzalo sie zawsze bez problemu do 185 pozniej zaczynaly sie schody bardzo dluga prosta (autostrada A2) i dochodzily prawie (minimalnie brakowalo moze z 1-2 km) do 200 licznikowego ale to im zajmowalo strasznie duzo czasu

a tak pozatym to porusze temat zawyzania predkosciomierzy w autach o jakies 10 km przy tych wiekszych predkosciach na nawigacji mam ze jade 170 a na liczniku jest 180 ??? celowe dzialanie konstruktorow BMW ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka może byc prędkośc maksymalna silnika 1,6i M40 w E30.

Otóż moja E30 rozpędza się do 150 i dalej już nie chce, tak jakby paliwo odcinało. Nie wiem czy to jest normalne czy nie prosze o informacje. Może silnik jest zastany... Kupilem niedawno, koleś mowił że rok stała nie jeżdżona. Z góry dzięki

zastany silnik :mrgreen: czeka Cie remont głowicy :( .Moja tez jechala max 150 a po miesiacu juz tylko 120 :twisted2:

518i LPG - wersja poscigowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopa ma jeszcze niezłego tylko 150 i basta dalej nie pociagnie, powiem ze jak jest zimny to chodzi jak traktor czasem, nie zawsze. Wlałem olej mineralny a wymiana na połsyntetyk raczej odpada jak sie kuz minerał wleje chyba, nie?? a odcina moc przy 6000 obr.
Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont głowicy przekracza wartosc silnika .Moim zdaniem lepiej zmienic silnik na m43 w tych samych pieniadzach.

 

Przed ostatecznymi decyzjami warto zdjąć głowicę, miskę olejowa i ocenić stan cylindrów i "dołu". Po za strzelającymi paskami i stukającymi popychaczami, M40 to są świetne trwałe silniki.

 

Jeżeli więc "środek" i "dół" są w dobrej kondycji warto zainwestować w remont głowicy.

 

BTW, prędkość maksymalna dla E30 316i wynosi 182 km/h.

 

Wszystkie wyniki lepsze są najczęściej efektem przekłamywania prędkościomierza lub rozmiaru opon mniejszego niż przewiduje BMW.

 

Maksymalna prędkość stała na autostradzie, przy w pełni sprawnym M40, zalanym dobrym olejem, wynosi 160-170 km/h.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na 15 calach i 205 poszła ok 200 km/h, niestety na 17 calach i 215 max to 170 - 180 km/h (przynajmiej tak sobie tłumacze ten spadek)

...zaś najlepiej się jeździ między 80 a 130 km/h :cool2:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim M40 1.6 mam podobny problem tylko ze silniczek nie ciągnie powyzej 4tys. obr. Zastanawiam sie czy to wina rozrządu czy też pompy paliwa. Moze ktoś wie jaka powinna być wydajnośc pompy paliwa ( cisnie czy jakoś tak) w M40B16 , E36 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.