Skocz do zawartości

pytanie dot. klimatyzacji -> regulacja dmuchawy


Chrzan

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko uważam tą opcję z kołeczkiem za zbędną bo jeśli nie chce żeby wiało w pysk, to równie dobrze mogę zmienić kierunek dysz wylotowych, albo ograniczyć strumien powietrza. I tu gdyby to powietrze było dobrze schłodzone nie potrzeba by było używać mocnego nawiewu. Według idei BMW, jak chcesz mieć chłodne nogi to cieplej musi być na pysku. Kółko mam w zakresie niebieskim i wali co prawda chłodniejsze powietrze z górnych kratek,ale nie na tyle chłodne żeby w aucie było przyjemnie. Zobaczę co mi powiedzą w serwisie, bo punktowe chłodzenie tak jak jest to w moim przypadku nie ma nic wspólnego z klimatyzacją wnętrza samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste jak drut, po wcisnieciu auto tylko reguluje sie temp i jak na zdjeciu powyzej do jakiej max predkosci ma dmuchawa dawac(ustawia sie dla komfortu i nie tyka wiecej), na zdieciu jest na piatym kwadracie, ja u siebie mam na3 zeby nie miec wichury, ot cala filozofia.

Jedynie co zauwazylem to po ostatniej wizycie w aso i update softu po wcisnieciu auto nie zalacza sie automatycznie recyrkulacja , trzeba pstryknac recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie odnośnie obsłgi climatronica. Nigdzie nie doszukałem się możliwości regulowania temperatury dla obu stref jednocześnie. Zmieniając temperaturę najperw kręcę lewym pokrętłem a później prawym. Można to gdzieś zmienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Właśnie odkryłem, że nie działa mi przycisk MAX klimy na prawym kółku regulacji temp. Klima eco wyłączona, tryb comfort; na zewnątrz -2 stopnie. O co może chodzić? W E39 ktoś kiedyś napisał, że ten przycisk działa powyżej jakiejś temp. na zewnątrz, w F30 też tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste jak drut, po wcisnieciu auto tylko reguluje sie temp i jak na zdjeciu powyzej do jakiej max predkosci ma dmuchawa dawac(ustawia sie dla komfortu i nie tyka wiecej), na zdieciu jest na piatym kwadracie, ja u siebie mam na3 zeby nie miec wichury, ot cala filozofia.

Jedynie co zauwazylem to po ostatniej wizycie w aso i update softu po wcisnieciu auto nie zalacza sie automatycznie recyrkulacja , trzeba pstryknac recznie.

 

dokładnie tak, też miałem takie samo zdziwko że coś nie tak z klimą bo słabo chłodziło w lato i zacząłem przeglądać instrukcję obsługi w aplikacji. szybko znalazłem że oprócz zadania odpowiedniej temperatury, możemy też wg swojego poziomu komfortu zadać preferowaną siłę nadmuchu, co oznacza że może wiać mniej, ale nie więcej niż ustawione


u mnie recyrkulację pamięta że auto, powiem nawet że działa bo jak wjeżdżam w obszary ogrzewane "węglowo" i jakość powietrza jest zdecydowanie zła to samo przerzuca na wewnętrzny - ciekawe jak to rozpoznaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.