Skocz do zawartości

e92 n52 disa


wittek90

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, z racji wymiany odmy za jednym zamachem wymieniłem małą wewnętrzną DISE (Vaico) wytrzymała dwa miesiące po czym przy gaszeniu auta było słychać tak jakby przeskakiwały ząbki w środku, I czasem wyrzucało błąd, postanowiłem ja wyjąć i oddać na reklamację, reklamacja uznana, dostałem nową DISE (Vaico) niestety z początku było wszystko ok, i znów powróciło to samo przy gaszeniu auta, ręce opadają, czy pozostaje tylko kupno orginału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje kupno oryginału bo oryginał jest zrobiony tal jak Vaico, ma plastikową oś. Jedyne skuteczne rozwiązanie to zestaw naprawczy z w pełni metalowymi częściami, dostępny na ebayu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurna wygląda na to że ten chinski zamiennik po roku od zamontowania się wys*ał (mam już błąd).


Co kupić Panowie - Vaico? W stanach piszą że też się często psuje. Oryginał? A może kolejny zamiennik, na Aliexpress są już po ok 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozkleiłem tę chińską DISĘ. Okazuje się, że klapka stanęła bo wyrobiło się koło zębate i silnik mielił w miejscu.

Co ciekawe te chińskie DISY mają przekonstruowaną ośkę, znacznie wzmocnioną względem orginału, więc jest mniejsza szansa że pęknie.

Fotka wyrobionego koła zębatego:

20190926-150804.jpg

Więc przełożyłem dobre koło z ori DISY, która na szczęście zatrzymałem wraz ze ślimakiem (jest z lepszego metalu niż chiński) i wszystko hula (na razie) :D :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie masz ori disę w której wlaśnie tak sie klapki urywały. U mnie było pękniecie tak samo.


Jeśli silnik dobrze chodzi (sprawdzić w inpie) to bym chyba zaryzykował ten zestaw. U mnie dodatkowo w środku był olej i silnik przestał kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disa jest Mahle, więc chyba ori.


Sprawdzałem silnik disy Inpą, silniczek działa (widać, że obraca klapką) ale nie wiem czy dobrze działa, tzn czy wychylenie jest odpowiednie. Nie wiem jak interpretować te paski otwarcia klapki (PWM) w inpie. U mnie przy teście obu DISA w żadnej z nich nie wychylają się do 100 procent.



Chodzi mi te paski na dole, zdjęcie znalezione w internecie

INPA_diagnostics_73.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, wtedy są zamknięte, na 67% są otwarte. Z tego co wiem silnik przestaje kręcić jak napotka opór lub po pewnym zadanym czasie. Dlatego konstrukcja tego urządzenia jest tak zrąbana i tak często się psuje/łamie/wyrabia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzę, że w końcu ceny tych zamienników spadły do poziomu bliższego ich realnej wartości. Myślę, że jak się ma oryginał, nawet połamany to można takiego chinczyka kupić i jak się zepsuje to z dwóch zepsutych skleić jedną dobrą tak jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem na Allegro DISA za ok 400 zł. Nie chciało mi się czekać na chińczyka dwa miesiące, po kosztach przesyłki i innych kosztach cena wychodziła podobnie. Miał być no name, przyszło NTY (przynajmniej na fakturze i pudełku tak jest napisane). Co ciekawe DISA jest z metalową ośką. Po wymianie BMW jeździ trochę lepiej, wydaje się, że moc jest rozwijana bardziej naturalnie, nie trzeba tak dociskać, żeby jechać.

pMOH1TN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.