Skocz do zawartości

Invidual Audio system vs Logic 7 335i e92


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w aucie Logic 7. Audio gra zacnie, ale irytuje mnie nieco zbyt głośny przód (efekt dodatkowego gł. centralnego).

Zastanawia mnie (na razie czysto teoretycznie) możliwość instalacji głośnika(ów) w podsufitce (z tyłu). Pytam, ponieważ zakładam że taki głosnik znajduje sie w wersji individual - 16 vs 13 (Logic 7). 14sty i 15sty głośnik (tweeter) w individual znajduje się w tylnych drzwiach. Nie znalazłem informacji o 16stym, natomiast wywnioskowałem że to dodatkowy "centralny" umieszczony gdzieś z tyłu w podsufitce (Ilość kanałów dla L7 i individual jest ta sama - 9, wiec prawdopodobnie chodzi o centralny). Jeśli się mylę proszę poprawcie mnie :)

Edytowane przez Vince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna :) . Wystarczyło lepiej poszukać. 16sty głośnik to tweeter do centralnego. Problem zbyt głośnego przodu pozostaje :/

http://www.xbimmers.com/forums/attachment.php?attachmentid=267981&d=1242199461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam , Panowie ja już zwariowałem , chciałem się dowiedzieć jakie mam nagłośnienie w swojej e92 , przeczytałem różne tematy o nagłośnieniach w naszych 3'kach i już mam mętlik bo każdy pisze co innego :duh: :|

Jedni że Alpine ma 10 głośników inni że 13 , jedni że hi fi ma 10 inni że może być 10 albo 8 :roll: Także jak dla mnie to totalna apokalipsa ...

 

I tutaj mam do Was pytanie , chodzi mi o moje nagłośnienie - Po numerze VIN wyskakuje mi "S676 HiFi speaker system" dodatkowo na kartce A4 mam listę dodatkowego wyposażenia jakie zażyczył sobie pierwszy właściciel i tam pisze "676 Zestaw 10 głośników HiFi ...

 

I powie mi teraz ktoś ile mam głośników ? Na pewno mam w przednich drzwiach po jednym + Tweetery w słupkach , z tyłu natomiast mam po dwa głośniki na stronę - Podsumowując mam 4 głośniki z przodu i 4 z tyłu co daje nam 8 głośników :wink: A z tej listy wyposażenia wynika że powinny być jeszcze 2 , czyli mam jeszcze 2 niskotonowe pod przednimi fotelami ???

 

Jeśli to istotne to dodam że mam Nawigację Professional , wyświetlacz 8,8 cala , odtwarzacz cd/dvd osobno ...

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 2 głosniki mogą być pod jedną większą osłoną z przodu na dole. Ja w swoje e92 też mam professional ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Powiem ci jedno, nie ważne ile ma głośników, ale ważne jak gra :D A słucha się muzyki na prawdę przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zwykły zestaw Hifi - 2 suby pod siedzeniami, 2 srednie tony w drzwiach, 2 wysokie w drzwiach, 2 srednie tyły 2 wysokie z tyłu ( w nowszych autach z tyłu są tylko średnie stad niektórzy podają 8 szt a nie 10)

 

Alpine to zestaw doposażeniowy (do stereo lub hifi) zmieniający wzmacniacz, 2 srednie w drzwiach i 2 wysokie w drzwiach.

 

Nawigacja nie ma nic do rzeczy.

 

http://musicarnw.com/wp-content/uploads/2012/01/BMW-e92-stock-HiFi.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat co podałeś kolego nie pasuje , bo po pierwsze na nim są 2 głośniki z tyłu na tylnej półce a nie na boczkach a po drugie ja chyba nie mam wzmacniacza , bynajmniej Go nie widzę :roll: :roll: :roll:

 

Może być tak że nie mam wzmacniacza ?

 

Ja mam taką wytłoczkę po lewej stronie bagażnika a pod nią chyba nie ma wzmacniacza :wink:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/30f58526707d.jpg

 

To nie moje auto , to tylko zdjęcie podglądowe wzięte z internetu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat co podałeś kolego nie pasuje , bo po pierwsze na nim są 2 głośniki z tyłu na tylnej półce a nie na boczkach a po drugie ja chyba nie mam wzmacniacza , bynajmniej Go nie widzę :roll: :roll: :roll:

 

Może być tak że nie mam wzmacniacza ?

 

Ja mam taką wytłoczkę po lewej stronie bagażnika a pod nią chyba nie ma wzmacniacza :wink:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/30f58526707d.jpg

 

To nie moje auto , to tylko zdjęcie podglądowe wzięte z internetu :wink:

 

Widocznie nie masz hifi tylko najzwyklejsze stereo - sprawdz po vinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslslem ze nie to auto bo mowa o e92 a to e90:)) A ja mam pytanie z innej troche beczki sle dotyczace naglosnienia....Panowie podlaczylem wszystko. Tzw: zestaw xion200 i wzmaka jl360/4 przez hi input. Gralo ale byla masakra!! Straszne buczenie i trzaski w glosnikach. Po radzie kolegi z forum postanowilem kupic konwerter. Rowniez za rada kolegi nie cudowalem z konwerterami za kosmiczne pieniadze tylko padlo na sinuslive HL406.z czystym sumieniem polecam dzwiek czysty bez zaklucen i nareszczie cos gra w aucie bo stereo to tragedia!!!jezeli chodzi o jaksc jest ok. Tweeter nie za ostry mid w drzwiach tez daje rade. Jezeli chodzi o suby z pod foteli to w skali 1-10 daje 5 troche mi malo basu ale z tego ile miejsca oferuje bmw to i tak jest ok. Ale mysle o probie wlozenia czegos do bagaja chociaz dla sprawdzenia czy bedzie lepiej.. Tu moje pytanie jaki sub tam wsadzic? I czy moge to podlaczyc w mostku pod kanal gdzie podlaczylem suby z pod foteli???
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam,

Nie znalazłem odpowiedzi, dlatego pytam tutaj.

Zależy mi na dobrym audio i sugeruje się m.in. nagłośnieniem przy kupnie auta. 335i e92 ktore planuje kupić mają dwa pro systemy audio. Logic7/harman i Invidual audio. Wie ktoś moze jaka jest roznica pomiedzy tymi systemami? Wiem napewno ze seriyjne hifi gra słabo, dlatego chce logica lub invidual, tylko ciekawi mnie czym się to rózni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.