Skocz do zawartości

Nowa wersja map do nawigacji


maciekszz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Możliwość aktualizacji map ze free oczywiście aktywna.


Na pendrivie mam 4 pliki i 2 foldery:


1. "config.nfm"

2. "NBTevo_ECE_101193.3.211.pkg"

3. "NBTevo_ECE_101193.3.211.pkg.light.sig"

4. "NBTevo_ECE_101193.3.211.pkg.sig"


1. "fsc"

2. "1"

 


jak nazywa się system twoich map ? masz dokładna nazwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak kupujesz mapę przez Connected Drive to też musisz ją pobrać i wgrać na pendrive tak że na to samo wychodzi. Czasem potrzebny jest kod FSC ale to wyjdzie kiedy włożysz pendrive do usb, pierw musisz pobrać mapę, rozpakować ją i wszystkie pliki luzem skopiować do sformatowanego (ExFat) pendrive 64 GB.


Tu znajdziesz mapy: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii wszystko proste, ale ja walczę już tydzień i na razie bez sukcesu. Pani na infolinii nie potrafi pomóc (zadaje pytania typu cze pendrive ma 64 Gb, albo czy wkładam pena do właściwej dziurki), serwis zdalnie też rozkłada ręce... pewnie bym podjechał do serwisu i to jakoś załatwił ale brak czasu. Nie po zamówiłem zresztą tą usługę abym i tak musiał jechać do serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W teorii wszystko proste, ale ja walczę już tydzień i na razie bez sukcesu. Pani na infolinii nie potrafi pomóc (zadaje pytania typu cze pendrive ma 64 Gb, albo czy wkładam pena do właściwej dziurki), serwis zdalnie też rozkłada ręce... pewnie bym podjechał do serwisu i to jakoś załatwił ale brak czasu. Nie po zamówiłem zresztą tą usługę abym i tak musiał jechać do serwisu.

 

Z czym masz konkretnie problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko idzie ok do momentu wsadzenia pamięci do auta, zaciąga mapę, wszystko poprawnie. Wsadzam pen drive do gniazda i pojawia się komunikat: "brak możliwości wykorzystania danych na urządzeniu USB. Wymień urządzenie lub spróbuj ponownie". Mapa ściągana już z connected drive polska już dwa razy ( a idzie jak krew z nosa), na dwóch różnych pen-drivach, sformatowane na różne sposoby (NTFS, exfat i chyba fat), ściągnięte pliki wyrzucone "luźno" na pen-ie i… nie idzie. Dzisiaj będę dzwonił do serwisu, bo tracę już cierpliwość, o czasie już nie wspomnę.

Wszystko robione zgodnie z filmikiem bawaria motors TV, jakimś amerykańskim instruktarzem serwisu bmw oraz tym co mi serwisanci przekazali telefonicznie (nie mylić z Panią z infolinii)…. i ciągle to samo :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale dziękuję bardzo za podpowiedzi. Mapa wgrana w serwisie, ale 2020-2. Nad rozwiązaniem tego problemu obecnie pracuje (?) dział techniczny i mają się odezwać. A ponieważ weszła już mapa 2020-3 będę starał się ją wgrać zaciągając z connected.

Jako marne, ale jednak, pocieszenie dodam tylko, że w serwisie otrzymałem informację, że wielu osobom " nie idzie" aktualizacja przez USB i nie wiedzą dlaczego - w samym serwisie wszystko poszło bez najmniejszych problemów.

W każdym bądź razie całą procedurę ściągnięcia i wgrania mapy będę dokonywał już na wersji 2020-3 jak się odezwie dział techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj wyłączyć program antywirusowy przy następnej próbie i jeśli mapa jest spakowana to użyj najnowszej wersji programu WinRar do rozpakowania. Ja formatowałem pendrive do ExFat i poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.