Skocz do zawartości

Gran Coupe F36 430ix + M Performance


Ayu_74

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę już oficjalnie :)

 

Mam trochę hopla na punkcie aut, nie umiem traktować samochodu jako coś co tylko zawiezie mnie z punktu A do B. Do tej pory jeździłem różnymi autami: Renault, Fiat, Peugeot,Opel, Skoda w bardzo cywilnych wersjach po czym przyszła pora na Subaru Impreza STi MY06, Lancera Evolution X, STi MY15 i jeszcze dwa zwyklejsze Subaru "codzienniaki".

Kiedy dobiegł koniec gwarancji w ostatnim STi zacząłem myśleć o czymś co da mi w miarę możliwości połączenie cech jakich obecnie oczekuję od auta w dostępnym budżecie. Zagadka składała się z takich składowych: napęd na 4 koła, automat, benzyna, +250 KM, 5 drzwi, w miarę pojemny bagażnik, pakiet serwisowy, ładny wygląd i ewentualna dostępność ciekawych części tuningowych.

Oczywiście najważniejsze było to jak auto jeździ i wygląda.

Oglądałem różne auta, BMW nie było moim faworytem ale po jeździe testowej pojawiła się pomiędzy nami chemia ;)

Intensywne poszukiwania trwały 2 tygodnie, potem załatwienie formalności leasingowych i dziś czyli w tłusty czwartek na koniec dotarła laweta od poznańskiego dealera BMW z nią :)

Rezultat poszukiwań poniżej w sposób rozkodowany:

 

VIN WBA4E11050G185173

Type code 4E11

Model 430I XDRIVE (EUR)

E-F-R series F36

Series 4

Type COUPE

Steering LL

Doors 5

Engine B48O

Displacement 2.00

Power 185 (251 hp)

Drive ALLR

Transmission AUT

Paint code 300 - ALPINWEISS 3

Upholstery code HAAT - STOFF HEXAGON AL

Prod.date 2016-08-31

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S2PA Lockable wheel bolt

S2PF 19"M LM RAEDER STERNSP.403 M/MB

S2TB Sport automatic gearbox

S2VB Tyre pressure control (TPC)

S2VL Variable sport steering

S3AG Reversing camera

S4AE Armrest front, retractable

S4NE BLOW-BY-HEIZER

S4WG INT.LEIST. ALU. HEX. M.AKZENT.SCHW.

S5AC High-beam assistant

S5DA Passenger airbag deactivation

S6AC INTELLIGENTER NOTRUF

S6AE TELESERVICES

S6AK CONNECTEDDRIVE SERVICES

S6AM REAL TIME TRAFFIC INFORMATION

S6NS KOMFORTTELEFONIE MIT ERW. SMARTPHON

S6WA INSTRUMENTENKOMBI. M. ERW. UMF.

P7LF MODELL M SPORT

S7NH BMW Service inclusive

S8A1Sprachversion polnisch

S8AT POLNISCH BETRIEBSANL./SERVICEHEFT

S8KA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE

S8R9 KAELTEMITTEL

S8TH SPEED LIMIT INFO

S9AA Outer skin protection

S230 Extra package, EU-speciifc

S258 Tyres with runflat properties

S302 Alarm system

S320 Deleted, model lettering

P337M Sports package

S420 Sun protection glazing

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S465 Through-loading system

S481 Sports seat

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S524 Adaptive Headlights

S534 Automatic air conditioning

S544 Cruise control with brake function

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S575 Socket, lugg. comp. incl. 2. batt.

S609 Navigation system, Professional

S676 HiFi speaker system

S698 Area-Code 2 for DVD

S710 M leather steering wheel

S715 M Aerodynamics package

S760 High gloss shadow line

S775 Headlining anthracite

 

 

 

Plany:

- hamulce M Performance

- wydech na dwie końcówki z 340/440 M Performance + zmiana dyfuzora a ten w hydrografikę carbon żeby pasował do lusterek i spojlera oraz przedniej dokładki.

- ceramika na lakier

- oklejenie dachu czarną folią

- zmiana tylnych lamp

- inny kolor felg zimowych na przyszły sezon

- a potem się zobaczy...

 

Tymczasem zdjęcia z transportu i po montażu kół zimowych.

 

Zj1pBf.jpg

JZYMVw.jpg

8hTS0d.jpg

9P1j2u.jpg

1yFkKq.jpg

GrUeMt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To auto z tym pakietem wygląda mega. W dniu kiedy oglądałem mój nabytek stało u Sikory w Mikołowie tak

ubrane F36. Czy to przypadkiem nie to auto?

Jedyne to brakuje to sportowy zawias, tzn. przede wszystkim chodzi o wysokość, ale to łatwo poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bart100 to akurat przyjechało z Poznania.

Co do zawieszenia nie mam na razie planów, przede mną trochę kilometrów żeby stwierdzić czy potrzebuję zmian.

Dochodzi jeszcze problem przycierania przednią dokładką przy zjeździe do garażu, niestety jest tak wybudowany, obecnie ta sytuacja nie ma miejsca ale przy zmianie może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Zazdroszczę, że już je masz :D Na jaki kolor planujesz przemalować felgi ? Proponują mi podobne 17, ale czarne, ale te też dobrze wyglądają jak na 17. Będę próbował wynegocjować 18 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus1996 to są 18. Aparat w telefonie i światło w garażu więc taki efekt.

Jeszcze nie zdecydowałem co do koloru bo to dopiero na jesieni będę decydował.

Tymczasem faworytem jest coś co nazywa się czarny chrom.

wa4YAJ.jpg

 

@irek.k dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus1996 to są 18. Aparat w telefonie i światło w garażu więc taki efekt.

Jeszcze nie zdecydowałem co do koloru bo to dopiero na jesieni będę decydował.

Tymczasem faworytem jest coś co nazywa się czarny chrom.

wa4YAJ.jpg

 

@irek.k dzięki! :D

Dostałem takie same felgi :cool2: Może też będę je malował, w zależności ile za taką przyjemność sobie wołają. Jak na żywo się prezentują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart 328 dzięki!

 

witus1996 ten styling turbo w srebrnym wg mnie bardzo fajny wzór na zimowe koło. Dla mnie najrozsądniejszy wybór. Super, że udało Ci się wynegocjować zmianę z 17".

 

No i jednak nie wytrzymałem, wpada komplet hamulców M Perf. z zaciskami kolorze pomarańczowym. Niebieskich nie ma a czerwone za bardzo popularne IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart 328 dzięki!

 

witus1996 ten styling turbo w srebrnym wg mnie bardzo fajny wzór na zimowe koło. Dla mnie najrozsądniejszy wybór. Super, że udało Ci się wynegocjować zmianę z 17".

 

No i jednak nie wytrzymałem, wpada komplet hamulców M Perf. z zaciskami kolorze pomarańczowym. Niebieskich nie ma a czerwone za bardzo popularne IMO.

 

Pomarańczowe będą wyglądać super. Rzadko spotykany kolor. Ciekawe czy jest duża różnica między niebieskimi m a hamulcami m performance...bo to chyba nie to samo.

 

Co do kół to myślałem, że dorzucą te czarne w macie albo w ferric grey. Mógłbym je mieć, ale za jakąś doplata dodatkowa. Turbine 18, też mi się podobają, ale nie widziałem ich z hamulcami M, a są dość zabudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F32 do hamulców M-Performance 19 cali to chyba minimum... :?:

Ja mam w swojej F36 M-Perf hamulce i mam kola 18cali :)

Ja wzialem zolte do czarnych felg i czarnego auta, prezentuje sie to genialnie !!! zdjecia wrzucone w temacie o aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , mam czerwone hamulce m-perf i wchodzą na zimówki 18 , nawet fajnie to wygląda bo koło jest dobrze wypełnione :)

Poczatkowo tez mialem brac czerwone, to z dzialu czesci do mnie dzwonili i prosili zebym nie bral czerwonych :D powiedzieli ze sa zbyt oklepane i dal jeszcze 2 argumenty, ktore idealnie trafily we mnie :D "co drugie wies tuningi maja czerwone zaciski, stare golfy ople, a zolte ma M4 wiec proponujemy zolte" no i zmienilem na zolte :D

Faktycznie co drugi wies tuning ma czerwone zaciski, moj brat w octavi rs ma czerwone i juz mowil "bedizesz mial czerwone tak jak ja ?" :D Zolte faktycznie ladnie sie prezentuja :) zreszta ja bym proponowal jakis spocik zrobil w kwietniu to na zywo ocenimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , mam czerwone hamulce m-perf i wchodzą na zimówki 18 , nawet fajnie to wygląda bo koło jest dobrze wypełnione :)

Poczatkowo tez mialem brac czerwone, to z dzialu czesci do mnie dzwonili i prosili zebym nie bral czerwonych :D powiedzieli ze sa zbyt oklepane i dal jeszcze 2 argumenty, ktore idealnie trafily we mnie :D "co drugie wies tuningi maja czerwone zaciski, stare golfy ople, a zolte ma M4 wiec proponujemy zolte" no i zmienilem na zolte :D

Faktycznie co drugi wies tuning ma czerwone zaciski, moj brat w octavi rs ma czerwone i juz mowil "bedizesz mial czerwone tak jak ja ?" :D Zolte faktycznie ladnie sie prezentuja :) zreszta ja bym proponowal jakis spocik zrobil w kwietniu to na zywo ocenimy :)

 

Oj spocik chętnie. Oceniłbym jak mają się te mpakietowe do Waszych. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , mam czerwone hamulce m-perf i wchodzą na zimówki 18 , nawet fajnie to wygląda bo koło jest dobrze wypełnione :)

Poczatkowo tez mialem brac czerwone, to z dzialu czesci do mnie dzwonili i prosili zebym nie bral czerwonych :D powiedzieli ze sa zbyt oklepane i dal jeszcze 2 argumenty, ktore idealnie trafily we mnie :D "co drugie wies tuningi maja czerwone zaciski, stare golfy ople, a zolte ma M4 wiec proponujemy zolte" no i zmienilem na zolte :D

Faktycznie co drugi wies tuning ma czerwone zaciski, moj brat w octavi rs ma czerwone i juz mowil "bedizesz mial czerwone tak jak ja ?" :D Zolte faktycznie ladnie sie prezentuja :) zreszta ja bym proponowal jakis spocik zrobil w kwietniu to na zywo ocenimy :)

 

To mi pojechałeś, dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Gdansk - i tak bardzo chce sie tam wybrac :) Miasto piekne, mozna napewno w jakies fajne miejsce podjechac np sopot molo ? Nie znam dobrze rejonow ale cos sie znajdzie na bank :) kilka pieknych bmw przykuje uwage hehe :) a do gdanska tez mam daleko. A jak zbierzemy wieksza ekipe to mozna dostosowac jakis dobry spot, tylko zeby miejsce zachecalo nie tylko do spotu, zeby wyjazd polaczyc ze zwiedzaniem i wypoczynkiem rowniez :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.