Skocz do zawartości

AUTO WPADA W STRASZNE DRGANIA PRZY OK 80KM/h. kto pomoże???


max 750

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeżeli macie proste koła i gumy to problem tkwi w pierścieniach centrujących

miałem kiedyś w swojej E30 felgi borbet 16' i też była minimalna różnica między piastą a felgą, ale co założyłem "tak łądnie wyglądała"

pierwsza trasa i miałem dosyc, pojechałem do "wulkana" i od ręki założył mi pierścienie koszt chyba z 60 zł . Jak ręką odjął.

Niewiem jaki musi byc luz w zawieszenie zeby tak nap.... ło jak pisze kingkill33

:modlitwa:

WANTED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do spręzyn to czy jest to możliwe że bedzie to pasowało do mojej mimo że jest troszke węższa???

zły jestem jak smok bo właśnie powinienem być u mechanika ale nie jestem pewien czy to bedzie pasiło

prosze o odp z tą sprężyną,czy to bedzie si.sprężyny są czerwone.

:modlitwa:

Witaj,,,

Oczywiście że będzie pasowalo,, u mnie miałem kiedyś sportowe i były znacznie węższe od tych orginalnych i miały mniej zwoji.

 

Powiem ci tak

Auto będzie ci się prowadzić wielokrotnie lepiej :D

Niestety będzie twarde jak deska i jeśli masz fele 17cali to każda większa dziura i już jedziesz na kwadratowych kółkach :mrgreen:

,,,,no chyba że te twoje sprężynki są tylko minimalnie obniżające tak max20mm,,,

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To widze że nie jestem sam! :lol:

Ja jeśli chodzi o wymiane wszystkiego poza tym co trezeba to mam już za sobą i nie dam sie tym razem naciągnąć na ładnych stówek he he.

 

Ja z moją bestią stoje w miejscu bo kurier zaginoł z pierścieniami centrującymi :evil: a od tego chce zacząć.

potem jak to nie pomoże to zmienie górne wachacze.

jak to nie pomoże to już sie wku...e :lol:

 

ale mam nadzieje że bedzie si :wink:

w końcu można sie zwrócić do kogoś sensownego o porade i dzieki temu nie wydać bez sensu siana które np.wole wlać do besti lub odłożyć na wyjazd na zlot BMW :mrgreen:

 

co do tych sprężyn to sie zastanawiam... bo taką taczką to chyba nie chce mi sie latać,tym bardzie że woże nią wesela!!!

a do tego koła mam 18-ki!!!

może zmienie tylko same amorki???

są regulowane pokrętłem z góry na twardo lub mięko.

 

co radzicie???

na tą chwile aż tak zle nie stoi na tych sprężynach :roll:

 

te czerwone spreżyny mają o dziwo więcej zwoi!chyba z 8 ,a moja stara twarda miała 6 i była szersza :roll:

to może nie bedą tak twarde?tym bardziej że amorki są regulowane :? :?

 

tak czy siak raz jeszcze dzięki za cenne rady :cool2: :mrgreen: :cool2:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki o pierscieniach nie pomyslałem a luzu fakt nie ma zadnego .... a trzesie strasznie poprostu cała buda...... Załoze pierscienie i zobacze co i jak ... dzieki

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierścienie swoją drogą,ale przypomne słowa kolegi który tutaj pisał ,że byle osioł który nie zna sie na bmw nie wyczuje padniętych tulei na górnych wachaczach.na szrpakach na stacji!!!

a jak pierścienie nie pomogą to myśle że to bedzie właśnie to!górne wachacze.

można wymienić same tuleje ale... jak dobrze poszukasz to dasz 50 zł wiecej i masz cały wachacz bez cyrków z przekładaniem tulei.

 

Chyba że samemu zrobisz to dobrze ,bo dzisiaj różnie z tymi mechanikami w tych warsztatach.

z tego co pamietam wachacze należy przykręcać na mocno jak koła są podniesione tzn nie jak wiszą na podnośniku.

 

może ktoś potwierdzić moją teorie ?

 

tak mi mówili w servisie bmw bo niby jak sie dokręci na( zwisających)to potem jak auto staje na koła to sie tam coś chrzani,pewnie gumy sie zerwą lub co tam jeszcze.

 

to tle.

ja czekam cierpliwie na pierścienie.

:8)

w pon daje też fure do poprawek lakierniczych bo lakiernik mi tak pomalował że masakra!a dostał idealne elementy,tylko na ryski postawiłem!

a teraz mam pod lakierem jak by grzebieniem czesał szpachel czy co tam.

chyba mu sie papiery pomyliły :mad2:

 

tak wygląda dzisiaj praca.

jak nie staniesz nad kimś to cos zepsuje,prysuje w koło itd.

najlepiej jezdzić maluchem i sie nie bać o takie pierdły he he.

 

ale my miłośnicy bmw mamy lekkiego klapsa i musi być igła i niema to tamto! :twisted2:

Edytowane przez max 750

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze mam nowe dolne , gorne wygladaja oki juz nawet tarcze nowe załozyłem sprobuje pierscenie ... pozniej kulka w łeb ....ew wywale te sprezyny krótkie i amorki i kupie jakis zestaw zawieszenia bo juz desperacja mnie ogarnia ...........

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierścieniach ja zabieram sie z górne wachacze.

po tym co piszą koledzy to bedzie to.

stracisz z 200 zł a na zawiszenie to już może zaboleć.

tak że przemyśl te górne wachacze bo mówie Ci że tego tak nie wyczujesz na szrpakach.

ja sobie też przypominam że to właśnie te górne.

 

zaoszczędzisz siano i kulke do psistoletu he he.

oszczędzaj siano na zlot do Torunia :mrgreen:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah te nasze ukochane bmki he he

 

wiec ja jestem na etapie takim:

wsadziłem pierścienie centrujące i była poprawa,ale!!!nie było szału bo autkiem i tak czasami drga ale już nie tak!

zbadałęm koła na wulkanizacji i wymieniłem przednie opony bo na wyważarce sie dziwnie zachowywały i cieżko było je wyażyć . wyważyłem koła i też jest lepiej ale jeszcze czasami drga ale poprawa jest!!!

 

w poniedziałek wymieniam amorki i zobaczymy co to da.

ale powiem Ci że ta tuleja górnego wachacza i tak mnie chyba nie ominie że bym dopioł swego.

 

generalnie te pierśnienie dały dużo.

dało sie jezdzić bo wcześniej przy 80 nie mogłem utrzymać auta i musiałem chamować a teraz czasami coś lekko drgnie.

może to prawy amorek sie zmęczył ale czy na pewno to sie okarze.

 

najbardziej mnie wkur...a to że zamiast jechać na zlot do Torunia ,musze grać w ten dzień wesele :mad2: bo jesm dj-em.

a że moja besti pochgłąnia sporo siana należy też czasami coś zarobić he he i tym samym zlot chyba mnie ominie,no chybga że przyjade w niedziele :mrgreen: bo taki plan jest też :8)

 

sumując .kolego-sprawdz czy nie potrzebujesz pierścieni centrujących,sprawdz stan opon!!!

jeśli wszystko gra to tuleje górnych wachaczy.

jak poszukasz na allegro to po 100zł dostaniesz.firma nie znajoma mi ale ...

 

pozdrawiam!!!

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh tuleje , wahacze ja juz sam nie wiem pierscienie ,,,,, u mnie problem wystaoił jak zmieniłem sprezyny na krótsze o 50mm i twarde czerwone ,,, załozyłem do nich amorki nowe ale zwykłe i wtedy sie zaczeło zmieniłem tez wahacze , koncówki itd ble ble ble .... teraz amorki sie wylały i to jest znak ze jednak moga one nie tłumic płynnie ze sprezynami ,,,,,, i tak musze je zmienic ale wywyale wszytko i kupie komplet supersprinta i wtedy zobacze ..... tak czy tak sam nie wiem .......

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdz te tuleje bo przy wymianie sprężyn może wymieniajacy je uszkodził.

nie jestem mechanikiem ale wiem że te wachacze dokręca si na podniesionych kołach,a nie na zwisających bo wtedy własnie jak dokręcisz na zwisających kołach to jak stawiasz fure na ziemie to te gumy sie tam zrywają czy jakoś tak wiec sorawdz górne wchacze!

 

pierścienie centrjące Ci odchodzą skoro koła masz te same.a wcześniej było ok.

 

cholera sam wymieniam sprezyny na czerwone w pon ale amorki mam koni sportowe.ale mi troche zamętliłeś w głowie teraz... :?

teraz da sie jechać,a jak sie znowu zaczcie coś chrzanić to sie wk...e do łez bo już siano wpakowałem w fure i na razie wiecej wolał bym nie pakować :nienie:

 

a Ci mówie z bmkami to urwanie głowy.ale co zrobić,serce nie sługa he he :clap: :twisted2:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh widzisz ja tez nie wiem juz nic sprezyn nie wymieniał na kanale ani podnosniku tylko na ziemi i lewarku wiec nie sadze aby przy opusczeniu cos sie stało z wahaczami ..... co do reszty ty masz amorki koni ja miałem jakies zwykłe i moze poprostu sprezyna je tak zmeczyła ze padły i teraz to juz drga na maxa bo tłumi wszytko tylko sprezyna .... nei wiem jak i kiedy ale musze dojsc ładu tyle ze kasy nie mam a chce kupic kpl nowe zawieszenie .............. A zmieniałem wszytko na nowe i nie pomogło .... A jak zakładam koła 15 cali to drżenie wystepuje równiez moze nieco mniejsze ale dokładnie takie samo zachowanie na małych kołach ... pozdro

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm skoro piszesz że amorki były nowe,a teraz są mokre to bardzo możliwe że to od zdechłych amorków.

miałem kiedyś padnięte amorki w e34 i też napier...o budą.

 

poszukaj używek amorków sportowych bo za nowe to troche trzeba wyłożyć.

na allegro ostatnio widziałem jakiś komplet używek.tylko kupuj przez allegro ,w razie lipy oddasz,tak sie umów i tyle.

wiem że nadchodzi taki moment że człowieka krew zalewa jak usterka nie ustępuje a siana już nie ma :(

 

jak te Twoje amorki były nowe to pewnie masz gwarancje na nie???

może sprubuj reklamować?!tylko nie pucuj sie że miałeś je na sportowych sprężynach!!!bo wiadomo że cie oleją.

może nawet wsadz te stare sprężyny i jedz na reklamacje że zdechło :wink:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem paragon kupiłem je na allegro po 150zł czy jakos tak nowe to nowe ... wiesz zaiweszenie supersprint kosztuje ok 2000zł wiec nie jest tak tragicznie musze sie zebrac w sobie i kupic to i reszte potrzebnych rzeczy jesli chce nia jezdzic coz musze wrzucic ok 3000zł wyjscia nie ma ......

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że lepiej kupic nowe!

jak jest za co to nie ma sie co zastanawiać.

wszystko był by dobrze kupować nowe he he.

np.opony! ja mam 18 koła.jedna nowa opona to najmarniej 600-800zł.normalnie w sklepie to i 1200 he he.

wiec ciezko tak wszystko nowe i trzeba kombinować he he.

 

ja chandluje oponami używanymi i felgami i powiem Ci że o nowe mało kto pyta he he.

 

a przecież opony są też bardzo wazne!

 

teraz np.zmieniłem opony z przodu bo coś lekko chodziły na wyważarce a chciałem wykluczyće hodziła mi leciutko!!!

jakiś dawny czas temu to sie skończyło i chodzi ciężej.męczy mnie to strasznie!

wymieniłem pompe wspomagania i nic!

zmieniłem płyn na orginał z bmw ziolony i też nic.

zmieniałem czujnik ten z dołu i też nic!

 

śmieszne jest to że czasami olśni to wspomaganie i np jeden dzień lub tylko godz jest super po czym dalej robi sie ciężej.

 

kolega mi tu napisał że to mogą być gruszki trafione,że nie trzymają ciśnienia.w sumie może tak być.co prawda jeszcze ich nie wymieniłem .

macie jakieś doświadczenie w tej sprawie.

mam hydrauliczne zawieszenie z tyły bo mam 7-ke Lang.

chciał bym sobie paluszkiem kręcić a nie sie męczyć .

 

bede wdzieczny za rady.

 

kończe już bo sie rospisałem he he.

miłego dnia.pozdro :8)

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie .zna ktoś jakąś dobrą hamownie na pomorzu?

wiem że jest w Gdyni i w Bydgoszczy .Gdzie lepiej jechać?

kolega odebrał bme z małego tuningu i chciał sprawdzić na ile sie stuningowała.

pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

długo to trwało ale w końcu uporałem sie z tym drżeniem kierownicy.

 

całkiem sie wszystko uspokoiło po wymianie górnych wachaczy!!!

 

wszystkim którzy mi pomogli wielkie dzięki!!! :cool2:

 

Mam co prawda nowe zmartwienie bo dmuchawa mi dmucha i nie moge jej wyłączyć.Nie reaguje na potecjometr a jak zamkne na 0 to tylko sie klapki zamykają a dmuchawa daje dalej :(

jak by ktoś miał jakaś wiedze na ten temat to poprosze

 

pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

opon nie mam po co zmieniać :|

 

dmuchawe za to sam naprawiłem :D

musiałęm wymienić ten bagnet z elektroniką od dmuhawy który znajduje sie za nagrdzewnicą.

 

teraz jeszcze czeka mnie wymiana gruchy w tylnym zawieszeniu."regulator ciśnienia oleju" nie wpadł bym na teo że ta grucha tak sie nazywa.

kierownica mi chodzi raz ciężej ,raz lżej ale generalnie chodziła lęzej .

Zobaczymy co do wymiana. jedna nowa grucha to koszt 325zł :|

 

na sezon mam zmiane alu :D już czekają na założenie :D

 

pozdro!

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu jesteś pełen podziwu???

masz bmw to wiesz że zawsze coś sie znajdzie dla tekiego kogoś kto nie lubi że by mu cokolwiek pukał itd :lol:

 

A Ty widze z Gdańska??? często bywam.

 

na lato mam przygotowane koła BINNO 18-ki. jeszcze brakuje mi opon na tył .na przód jużczekają dunlop 9000 235.40.18 :8)

będzie cacy :wink:

szkoda że tu jest kłopot z dawaniem zdjęć.

 

pozdro!

 

jak jest tu jakiś fachowiec to mam pytanie:

wymiana jednej gruchy cos da??? czy trzeba dwie za jednym zmachem.Ma ktoś jakieś doswiadczenia?

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu jesteś pełen podziwu???

masz bmw to wiesz że zawsze coś sie znajdzie dla tekiego kogoś kto nie lubi że by mu cokolwiek pukał itd :lol:

 

A Ty widze z Gdańska??? często bywam.

 

na lato mam przygotowane koła BINNO 18-ki. jeszcze brakuje mi opon na tył .na przód jużczekają dunlop 9000 235.40.18 :8)

będzie cacy :wink:

szkoda że tu jest kłopot z dawaniem zdjęć.

 

pozdro!

 

jak jest tu jakiś fachowiec to mam pytanie:

wymiana jednej gruchy cos da??? czy trzeba dwie za jednym zmachem.Ma ktoś jakieś doswiadczenia?

 

Hehe, nom pelen podziwu jestem, ze dostajesz jakas wskazowke i odrazu zabierasz sie do dzialania...nie czekasz az cos wiekszego sie rozwinie...ja niestety zawsze zwlekam z wymiana...a pozniej sa klopoty :/...ano jestem z Gdanska, od urodzenia tu mieszkam :D

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie jak wszystko gra w aucie.

wiec jak coś nie gra to mnie męczy!

wskazówki okazuja sie trafne i duzo zaoszczędziłęm dzięki nim!

 

"bestia" jest moim oczkiem w głowie. wiec sie staram mimo że zawsze cos tam sie znajdzie do poprawy.

 

jest tez przy czym grzebać. 750-ka ma duzo dodatków. że by wszystkie chodziły trzeba o nie dbać :D

 

najbardziej czułę jest zawieszenie. zwłąszcza na naszych drogach i na 18-kach kołach he he.

 

na codzień do parcy mam diesla :wink:

w przeciwnym razie umarł bym z głodu bo bestia żre wiecej niż ja he he

a ja jako kulturysta jem dużo :D

 

pozdrawiam!

 

jak by sie kroiło jakieś spotkanie fanów bmw daj znać.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.