Skocz do zawartości

F30 320i Błąd napędu


Wymek

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że jakoś nie mam szczęścia do BMW:), zawsze muszę natrafić na nietypowy problem.

 

Kupiłem f30 320i rocznik 2012 w 2015 roku. Miał 78k przebiegu, a teraz ma 135k. Samochód od początku w Polsce. Przy zakupie pełne sprawdzenie w serwisie. Generalnie ok, tylko zwrócili uwagę, że trochę słychać łańcuch rozrządu. Dogadałem się ze sprzedającym, że koszt dzielimy na pół i robimy.

Wszystko było ok, do września kiedy pojawiła mi się pierwszy raz kontrolka błąd napędu na autostradzie, a samochód przeszedł w tryb serwisowy. Zatrzymałem się, zresetowałem i wszystko grało.

Próbowałem się zorientować co to mogło być. Generalnie wachlarz możliwości był ogromny.

 

Po miesiącu pojawił się błąd ponowie i pojawia się do dziś dnia tylko w trybie nieregularnym, gaśnie i zapala się kiedy chce, ciężko pojechać do serwisu i trafić na moment że akurat będzie.

Pojechałem w listopadzie do serwisu, w celu eliminacji problemu. Dostałem listę rzeczy do zrobienia, ale to nie związanych z błędem (np. obudowy amortyzatorów) i powiedzieli, że były jakieś drobne błędy ale nie powinien już błąd wracać. Jeśli wróci to pewnie łańcuch rozrządu- zagotowałem się bo 50k temu go wymieniałem..... Ale mówię dobra jadę zobaczymy. Tego samego dnia błąd wrócił....

 

Pytanie:

 

Czy ktoś się orientuje co to może być za problem? Ewentualnie może polecić kogoś zaufanego w Warszawie do ogarnięcia tematu, bo historia poprzedniego bmw i walka ze spadkiem mocy po kilku mistrzach mechaniki niemieckiej generacji oraz stwierdzenie w serwisie,że powinno być ok a jak nie to pewnie łańcuch nie nastawia mnie optymistycznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odczytanym też prawdopodobnie wróżka nie pomoże, napisałem już maila, żeby mi przesłali wyciąg z diagnostyki komputerowej z tego zlecenia.

 

Komputer niewiele powiedział, bo akurat nie było aktywnego błędu. Musiałbym jeździć i jak się pojawi błąd to jechać gdzieś komputer podpiąć, a bywa, że i tydzień nie wyskakuje.

 

Raz mi się udało, ale to nie był oryginalny soft bmw, znajomy po podłączeniu nic nie widział specjalnego, co mogłoby być powiązane z napędem.

 

 

W serwisie dostałem wycenę na:

Uszczelkę pokrywy głowicy, kołnierz uszczelniający, O-ring czujnika położenia rozrządu, wymianę/uszczelnienie pokrywy głowicy silnika, łańuch rozrządu+wymiana.

 

Druga to:

olej do aumatycznej skrzyni biegów, miska olejowa, śruba miski olejowej, wymiana tego i kasowanie ustawień adaptacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Dlatego tym bardziej muszę poczekać na maila z serwisu, co się wyświetliło na komputerze.

 

No takich specjalistów jak wspominałem, że jeśli nie pomoże "to pewnie" będzie łańcuch rozrządu do wymiany, bo standardowo przy takim przebiegu mniej więcej już w nich się pojawia problem.

 

Nie jestem mechanikiem, ale w swojej specjalizacji, to nie wyobrażam sobie na stosowanie hasła chyba/pewnie/prawdopodobnie, bo mamy z tyłu głowy, że zaraz zapłacę za 10 rzeczy, zamiast za 1-2 konkretne związane z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kup sobie np Carly obd i aplikację. Będziesz mógł sam w każdej chwili sprawdzić błędy a nie czekać na jakieś maile i nie wysłuchiwać bajek o tym ze znikają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj Carly opd i zainstalowałem apkę.

Błędy jakie wyskoczyły:

 

0. Motor Control:

<--------------------------->

Engine / Motor:

- Fault: Exhaust: angular offset to the crankshaft out of tolerance

- Code: 130F20

- Fault: Charge pressure control, shutdown: pressure build-locked

- Code: 120408

 

3. Immobilizer System:

<--------------------------->

Body Domain Controler :

- Fault: Open or short circuit to battery voltage or internal error DC-DC converter

- Code: 8044A0

 

7. Body:

<--------------------------->

Automatisches Front Steering:

- ECU not present/no answer

<--------------------------->

Rear Electronics Module / Elektronik Modul hinten:

- Fault: Output Nsl R defect

- Code: 804880

- Fault: Output Rfs R defect

- Code: 804882

<--------------------------->

Integrated Chassis Management Quer/Längsdynamik:

- Fault: With greater uncertainty direction Vx 2 M/S- Sbs function

- Code: 480134

<===========================>

8. Other:

 

ABS + DSC:

- Fault: :Because of the cost over-temperature shutdown

- Code: 801A55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.