Skocz do zawartości

Dyferencjał od 530d do 520d ?


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam pytanko, mam 520d lift w kombi. Silnik m47n2 więc szału nie ma, auto jest w manualu, również wpadłem na pomysł z dyfrem i zastanawiam się jak by to było gdyby zastosować dyfer z 3.0 manuala? Jak ze spalaniem no i zbieraniem się? Rozumiem że im niższe oznaczenie dyfra tym auto ma lżej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, poszukuję dyfra do 545i benzyna manual , skrzynia 6-biegowa, teraz mam założony 7502965, taki kupiłem, a powinienem mieć 7516923 l=2,93. Jak zmieniam biegi z 1 na 2 to jest taki dzwięk dzwonienia lekkiego. A tak to nic się nie dzieje , sprawa wyszła ponieważ był wyciek spod oringa , mechanik wymienił , ale powiedział że on dzwoni, więc dopiero jak się przysłuchałem to faktycznie. Mechanik robił już kilkakrotnie uszczelnienia tych dyfrów , więc raczej nic nie popsuł. Czy ktoś ma jakiś namiar , w necie sprawa nie jest taka oczywista, bo dochodzą przełożenia, sam kadłubek może mieć różne nr.


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam korzystając z forum i pomocy autor zmieniłem u siebie most moje auto E60 silnik N47 2.0d automat skrzynia 6ho21 po mapie 215km stary most 3.23

Założony 2.56

Przy 100kmh mam 1500rpm

Przy 140kmh 2000rpm

Mosty pasują nic nie trzeba przerabiać.

Po zmianie jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co to dokładnie daje bo nie jestem tak dobry w mechanice. Masz lepsze przyspieszenie czy tylko chodzi o spalanie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dłuższe przełożenia, niższe obroty i słabsze przyspieszenie.


Podobnie w e39 było dla przykładu o ile dobrze pamiętam - na 5 biegu przy 4000obr:

520i - 140km/h

528i - 180km/h


"Krótszy" dyfer tam ładowali ze względu na mniejszą moc właśnie i żeby w folderku pokazać lepsze przyspieszenie do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.