Skocz do zawartości

[E61] Duże spalanie 525i 192 KM


Biszkopt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżdżę BMW 5 E61 525i 192KM w automacie od paru miesięcy i zaskoczyło mnie według mnie bardzo duże spalanie. Po mieście przy muskaniu gazu ( eko-driving) spalanie ponad 18 litrów, przy normalnej jeździe ponad 20L, a w korkach nawet 24 litry. Na trasie przy jeździe około 120-130 13L. Jest to spalanie według komputera. Samochód jest wyposażony w instalacje gazową VI generacji Vialle (w stanie ciekłym, bardzo szybko przełącza na gaz). Spalanie gazu obliczone przy tankowaniu to około plus 2-3 litry do tego co komputer wskazuje. Ja rozumiem, że duży samochód, że automat itd., ale wielu osobą tyle V8 nie pali w E60. Macie pomysły od czego zacząć ewentualną diagnostykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od błędów i live data. Jakiś problem z mocą?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jeżeli chodzi o moc to wydaje się wszystko w porządku. Jako że jest to benzyna to nie bardzo wiem pod jakim kontem zacząć diagnostykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skład mieszanki, praca sond, wszystko trzeba przeanalizować.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie manual 525i N52 pali po miescie 13-15 lekko. Normalna jazda. Sklad mieszanki chyba OK. Bledow brak itd... Tu w angli nie ma diagnostykow tylko wymienacze czesci wiec do poki sie toczy to jest OK.

 

Wiesz, sa 530i automaty co pala 9L po miescie i 5,6L na autostradzie. No ale 525i to nie to co 530i...

 

 

ps. jak sie sprawdza sklad mieszanki? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sa 530i automaty co pala 9L po miescie i 5,6L na autostradzie. No ale 525i to nie to co 530i...

 

 

Mój 530i 272 km w automacie pokazuje 14.3L na 100km w mieście a w trasie 8,5L na 100km przy prędkości 110-120 km/h dodam że mam prawdopodobne czujnik NOx do wymiany ale nie ma szans żeby ktoś zeszedł na taki poziom spalania jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sa 530i automaty co pala 9L po miescie i 5,6L na autostradzie. No ale 525i to nie to co 530i...

 

 

Mój 530i 272 km w automacie pokazuje 14.3L na 100km w mieście a w trasie 8,5L na 100km przy prędkości 110-120 km/h dodam że mam prawdopodobne czujnik NOx do wymiany ale nie ma szans żeby ktoś zeszedł na taki poziom spalania jak napisałeś.

Ja to wiem ale to jak z dizlem - ile panu pali? mnie? - prawie nic!

jak czasem czytam to 535D spala wiecej niz 530i :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sa 530i automaty co pala 9L po miescie i 5,6L na autostradzie. No ale 525i to nie to co 530i...

 

 

Mój 530i 272 km w automacie pokazuje 14.3L na 100km w mieście a w trasie 8,5L na 100km przy prędkości 110-120 km/h dodam że mam prawdopodobne czujnik NOx do wymiany ale nie ma szans żeby ktoś zeszedł na taki poziom spalania jak napisałeś.

Ja to wiem ale to jak z dizlem - ile panu pali? mnie? - prawie nic!

jak czasem czytam to 535D spala wiecej niz 530i :duh:

 

 

 

To prawda jak się czasami słucha opowieści dziwnej treści o spalaniu to można wnioskować że im większy silnik tym mniejsze spalanie czyli wychodzi że duże silniki nie spalają paliwa tylko je wąchają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojemnosci ivspalania to zalezy wg mnie od auta.

 

Obecnie mam e60 525i i spalanie w trasie 7l a w jezdzie mieszanej 9l - auto automat.

Poprzednio mialem holdena berlina 3.8 i spalanie 8l w trasie a 10.5l w cyklu mieszanym.

 

To sa realne spalania od tankowania do tankowania.

Oba auta jezdza na bezolowiowce 91.

 

Spalania na gazie +2l do powyzszych wartosci nie powinno dziwic, jak jezdzisz dosc zwawo to 15l w miescie na gazie nie powinno dziwic.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam e61 525i w manualu. Nie jezdze wyscigowo ale i nie slimacze. Jezdze normanie, dynamicznie.

W miescie 12.8L a w trasie 7.4L - 8.4L na PB. Mieszany w korkach i swiatlach do roboty z predkoscia srednia 32KMH jak dobrze pojedzie miedzy 11.4L a 12.8L wg komputera, ktory jest w miare dokladny.

LPG mam ustawiony troche na bogato - 3% roznicy na korektach paliwowych - autostrada 12L jadac 110-115KMH a do roboty okolo 13L-15L.

Nowy termostat, nowy fitr powietrza, swiece maja przejechane 10,000km, cewki OK, nowe sondy lambda, kola 235/24/18 nabite na 36psi.

 

Z tego co kolega pisze to jara mi strasznie duzo... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat spalania temat rzeka. Ja mogę opisać swoje doświadczenia, jak jeżdżę kolo domu wiec robię odcinki krótkie, ok 15 km, nie wolno, często wyprzedzam, to spalanie oscyluje w granicach 12-12,5. Na trasie przy dynamicznej jeździe to ok. 9-9,5. to takie krajówki i szarpanina z wyprzedaniem. Autostrada przy średniej 140 płynnej jeździe to spalanie rzędu 8l. jechałem ze znajomym A6 2,7tdi to spalił mu raptem 0,5 l mniej, a ja mam mocniejsze auto o 80 km. Minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć tak na siłę to 7 z małym ułamkiem. E60 530i LCI (bezpośredni wtrysk paliwa). wcześniej jeździłem 523i E39 i realnie paliło więcej, tyle że te auta różniło to, że z E39 problemów było praktycznie zero, a tu już nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie nadal po mieście ponad 20L. Ostatnio nawet 24L według komputera, realnie LPG koło 26L. Nieraz przy stałej prędkości falują mi obroty. Prawdopodobnie do regeneracji jest sprzęgło hydrokinetyczne. Przeczytałem, że jednym z objawów problemów z nim jest duże spalanie. Jest to realne, by spalanie wzrastało o 30%- 40 %?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz ewidentnie ponad normę. Sprawdzałeś czy silnik odpowiednio szybko się rozgrzewa? Może masz uszkodzony termostat? Wtedy silnik długo się nagrzewa i spalanie wzrasta. Temperaturę możesz sprawdzić w ukrytym menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam ten sam silnik i ten sam problem.

Auto w mieście zaczęło palić 18l na sto. Elektryk podpinał pod komputer i wyszły dwa błędy ubogiej mieszanki. Sondy działają, przepływomierz też działa, wartości były sprawdzane na postoju z dodawaniem gazu. Sam zdiagnozowałem uszkodzoną dise, po wymianie chwilowa lekka poprawa spalania i znowu skok w okolice 18l. Moc jest, nic nie dymi. Termostat sprawny. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Wszystko sprawdzone i wszystko działa, brak jakichkolwiek objawów ze strony silnika. Analiza spalin ok. Odpala bez problemu, obroty nie falują. Temperatura ok.

Live data kilka postów wyżej.

Adaptacje resetowałem, wgrałem też najnowszy soft do dme i skrzyni biegów.



aktualna live data, zmienily sie korekty z ujemnych na dodatnie...

https://www.youtube.com/watch?v=yQ4mkbC1kmQ&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.