Skocz do zawartości

Wymiana piast tył-same łożyska czy kompletne?


animavilis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

musze wymienić tylne piasty w moim kombiaku, i w związku z tym mam pytanie, czy kupować same łożyska i wprasowywać stare flansze (do których są mocowane tarcze hamulcowe) czy kupić cały komplet? Nie chciałbym już do tego wracać, i chciałbym uniknąc ewentualnych bić kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Całość z piastą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dylemat? Jak będzie to mechanik czy ty to robił niechlujnie w syfie bez sprzętu to kup piaste. Chyba że masz swoją uszkodzoną wtedy nie widzę sensu zadawać pytania.

 

Ja miałem kupowane same łożyska na tył i jest ok. Kup porządne i daj, auto do kogoś kto chociaż trochę ma oleju w głowie i będzie ok. Nie ma nic skomplikowanego w wymianie o ile nie ma sie młotek i deski do tej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dylemat? Jak będzie to mechanik czy ty to robił niechlujnie w syfie bez sprzętu to kup piaste. Chyba że masz swoją uszkodzoną wtedy nie widzę sensu zadawać pytania.

 

Ja miałem kupowane same łożyska na tył i jest ok. Kup porządne i daj, auto do kogoś kto chociaż trochę ma oleju w głowie i będzie ok. Nie ma nic skomplikowanego w wymianie o ile nie ma sie młotek i deski do tej roboty

 

Trochę mnie pocisnales, ale sie nie obrazam.

Dla mnie wymiana to nie filozofia, tym bardziej jak uslyszalem 150-200 zl za strone. Potrafie naprawic skrzynie automatyczna, wyremontowac silnik, wiec tego sie nie przestraszylem. Zapytalem, ze wzgledu na panujaca opinie krzywiacych sie piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany lozysk czy krzywiacych się tarcz? Ja miałem robione 2 łożyska tył i wszystko ok. Mało się słyszy by po wymianie lozysk były kłopoty z piastą i jeśli się zdarza to raczej z winy mechanika.

 

Polecam łożyska fag. Najstarsze ma już ok 160tys i dalej hula

 

Nie pocisnąłem, tylko miałem wrażenie że jakiś mechanik naciagacz Ci nagadal żeby więcej sobie zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście do mechaników mam takie, że jest bardzo nie wielu, którym bym zostawił samochód, ale z kolei albo nie mają wolnego terminu, który mi pasuje, albo ceny jak dla mnie zaporowe, więc skoro umiem to robię sam. Reszta, to druciarze z przerośniętym ego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 2 miechy temu wymieniałem tylne łożyska w swoim e39. Kupiłem łożyska FAG. Wymieniałem samodzielnie, mając do dyspozycji duże imadło żeby je potem wprasować na piastę. Robiąc to z głowa i na spokojnie robota dość prosta choć czasochłonna - demontowałem piasty bez wyjmowania półosiek napędowych.

W mojej galerii https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146766&start=375 na stronie 26 jest trochę zdjęć z wymiany tych łożysk. Generalnie najwięcej pałowania sprawiło mi odkręcenie starych nakrętek piasty - potrafi sporo krwi człowiekowi napsuć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup nowe łożyska razem z piastami firmy FAG lub SKF i 4 nowe śruby do piasty. Na waszym miejscu już po założeniu nowego zestawu pomalowałbym całą obudowę łożyska, śruby i piastę od tyłu plus środkową śrubę, unikniecie korozji a przy następnej wymianie jak się zdarzy taka sytuacja to bez kłopotu wszystko się odkręci a i zapomnicie o korozji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując łożyska FAG w zestawie są nowe nakrętki piasty i - z tego co pamiętam - po 4 nowe śruby do przykrecenia nowych łożysk (z naniesionym na koniec gwintu klejem przeciw samoistnemu odkreceniu).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu w moich zestawach FAGa były wspomniane nowe śruby w komplecie :cool2: ale czy nowe nakrętki piasty nie pamiętam już
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.