Skocz do zawartości

Liqui Moly CeraTec


Zawisza82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ty nie masz mokrego sprzęgła.

Poczytaj opinie, testy w internecie jest tego mnóstwo i sam zdecyduj.

Ja nie znalazłem negatywnych opinii, przy następnej wymianie oleju zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja też nie.Dlatego nic takiego nie pisałem, że niemożna wcześniej.

Jeżeli producent zapewnia jego skuteczne działanie na dystansie 50tys. to po co lać wcześniej. Olej silnikowy wymieniamy co 15tys. można i co np. 5tys. Tylko że będzie to bezsensowna nadgorliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiany robię w połowie interwału jaki mi pokazuje komputer, czasami wiec wychodzi na 17tyś, czasami 19, zawsze inaczej. Dlatego napisałem, że 15-20tyś, bo nigdy nie jest to stały interwał. A jak z góry nie wiem jaki będzie, to wymieniam - ot cała tajemnica, nie zbiednieję za te kilkadziesiąt PLN :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz do zalanego.

Tylko, ten olej nie powinieneś wymieniać wcześniej zanim zakończy się proces całkowitego odkładania powłoki ceramicznej na elementach silnika, tj. 2tys.km. Znalazłem źródło które podawało że max. efektywność uzyskuje się dopiero po 7tys. Także moim zdaniem najlepiej wlać go podczas wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ciekawości zapytam - zauważyliście jakieś pozytywne efekty po zastosowaniu tego preparatu?

 

Kiedyś, jak miałem auto z silnikiem na pompowtryskach stosowałem podobny preparat, aby zmniejszyć głośność silnika (wiadomo, Pumpe Duse do najcichszych nie należały).

Ale efekt był mizerny, spektakularnie mniejszego spalania też raczej nie odnotowałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ceramizer nie uleczy niesprawnego silnika, to również nie jest cudowny napój Gumisiów po którym rzadko będzie się odwiedzać stacje paliw. Po jego zastosowaniu nie zaobserwujemy spektakularnych zmian w pracy silnika.

Ceramizer -to preparat do regeneracji i zabezpieczania przed zużyciem powierzchni tarcia silnika.

 

p.s

Preparat który poprawia pracy wtryskiwaczy (wlewamy do baku-paliwa), nie na nic wspólnego z Ceramizerem. Chyba tylko tyle, że jeden i drugi ma zastosowanie w silnikach spalinowych i jest substancją płynną.

 

Info-Google - Ceramizer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretyczny sposób działania ceramizera jest mi znany :wink:

Do powyższego opisu należałoby dodać, że to co przede wszystkim działa (przynajmniej teoretycznie) w ceramizerze to bor i molibden (pozostałych pierwiastków weń zawartych właściwie mogłyby nie być, bo je i tak zawiera każdy olej silnikowy, przynajmniej ten lepszy).

 

Powyższe to jednak teoria.

Faktem natomiast jest, że Liqui Moly CeraTec zawiera zdecydowanie większą ilość wspomnianych pierwiastków (mg/ml) niż konkurencja.

Stąd pytałem o stronę praktyczną - czy zauważyliście jakieś odczuwalne efekty po jego zastosowaniu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę różnicy, ale może też dlatego, że jak długo auto mam to mechanik mi to wlewa :)

 

w sumie to jedyną zauważalną różnicę czułem, jak w ubiegłą zimę lałem paliwo ARCTIC z StatOil - super auto odpalało na mrozach -28tsC (a parkuję pod chmurką), ale za to było straszne mułowate... jak zalałem zwykłego czarnego diesla na BP - wszystko przeszło "jak ręką odjął" :cool2: (i w sumie do dziś nie wiem, czemu tak jest, bo wydawało mi się że paliwa z dodatkami przeciwzamarzaniowymi powinny zwiększać moc auta)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja użyłem tego w 2 różnych autach na benzynę i rope

różnicy w pracy silnika brak ani w spalaniu nie widziałem zmian a dokladnie notuje tankowania

Takie trochę to jak homeopatia nie zaszkodzi nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście że możesz. Pamiętaj że podniesie ci się poziom oleju o 0,3l, żebyś nie przekroczył max.W takim przypadku należało by odessać wcześniej strzykawką trochę oleju przez rurkę od bagnetu lub upuścić korkiem spustowym.

Możesz do zalanego.

Tylko, ten olej nie powinieneś wymieniać wcześniej zanim zakończy się proces całkowitego odkładania powłoki ceramicznej na elementach silnika, tj. 2tys.km. Znalazłem źródło które podawało że max. efektywność uzyskuje się dopiero po 7tys. Także moim zdaniem najlepiej wlać go podczas wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.