Skocz do zawartości

Liqui Moly CeraTec

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy do 520D 184KM ze skrzynią ZF8HP mogę wlać do silnika Liqui Moly CeraTec ?

Bo mylące jest:

"nie stosować w silnikach i przekładniach wyposażonych w mokre sprzęgło"

 

co myślicie ?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ty nie masz mokrego sprzęgła.

Poczytaj opinie, testy w internecie jest tego mnóstwo i sam zdecyduj.

Ja nie znalazłem negatywnych opinii, przy następnej wymianie oleju zastosuję.

Opublikowano
  • Autor

Automaty z olejem nie są zaliczane do "mokrych sprzęgieł" ?

pewny na 100 % ?

Opublikowano
mi mechanik wlewa chyba w co drugą wymianę oleju - nic się nie dzieje :cool2:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
mi mechanik wlewa chyba w co drugą wymianę oleju - nic się nie dzieje :cool2:

Zależy jak często zmieniasz olej.

Liqui Moly CeraTec lejemy co 50tys.

Opublikowano
olej zmieniam co 15-20tyś. Ceratec z tego co doczytałem utrzymuje się DO 50 tyś, nigdzie nie widziałem że nie można wcześniej
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ja też nie.Dlatego nic takiego nie pisałem, że niemożna wcześniej.

Jeżeli producent zapewnia jego skuteczne działanie na dystansie 50tys. to po co lać wcześniej. Olej silnikowy wymieniamy co 15tys. można i co np. 5tys. Tylko że będzie to bezsensowna nadgorliwość.

Opublikowano

tak jak napisałem - zmieniając olej co 20 tyś - to co 3 zmiana byłaby na 60tyś...

 

dlatego co drugą zmianę ceratec :cool2:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
tak jak napisałem - zmieniając olej co 20 tyś - to co 3 zmiana byłaby na 60tyś...

 

Pisałeś wcześniej, że zmieniasz nie co 20tys, tylko co 15-20tys.

Opublikowano
wymiany robię w połowie interwału jaki mi pokazuje komputer, czasami wiec wychodzi na 17tyś, czasami 19, zawsze inaczej. Dlatego napisałem, że 15-20tyś, bo nigdy nie jest to stały interwał. A jak z góry nie wiem jaki będzie, to wymieniam - ot cała tajemnica, nie zbiednieję za te kilkadziesiąt PLN :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Czy ten preparat można wlać do zalanego olejem silnika czy tylko podczas wymiany oleju wraz z olejem żeby się wymieszał?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Możesz do zalanego.

Tylko, ten olej nie powinieneś wymieniać wcześniej zanim zakończy się proces całkowitego odkładania powłoki ceramicznej na elementach silnika, tj. 2tys.km. Znalazłem źródło które podawało że max. efektywność uzyskuje się dopiero po 7tys. Także moim zdaniem najlepiej wlać go podczas wymiany oleju.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Z ciekawości zapytam - zauważyliście jakieś pozytywne efekty po zastosowaniu tego preparatu?

 

Kiedyś, jak miałem auto z silnikiem na pompowtryskach stosowałem podobny preparat, aby zmniejszyć głośność silnika (wiadomo, Pumpe Duse do najcichszych nie należały).

Ale efekt był mizerny, spektakularnie mniejszego spalania też raczej nie odnotowałem :wink:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ceramizer nie uleczy niesprawnego silnika, to również nie jest cudowny napój Gumisiów po którym rzadko będzie się odwiedzać stacje paliw. Po jego zastosowaniu nie zaobserwujemy spektakularnych zmian w pracy silnika.

Ceramizer -to preparat do regeneracji i zabezpieczania przed zużyciem powierzchni tarcia silnika.

 

p.s

Preparat który poprawia pracy wtryskiwaczy (wlewamy do baku-paliwa), nie na nic wspólnego z Ceramizerem. Chyba tylko tyle, że jeden i drugi ma zastosowanie w silnikach spalinowych i jest substancją płynną.

 

Info-Google - Ceramizer .

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Teoretyczny sposób działania ceramizera jest mi znany :wink:

Do powyższego opisu należałoby dodać, że to co przede wszystkim działa (przynajmniej teoretycznie) w ceramizerze to bor i molibden (pozostałych pierwiastków weń zawartych właściwie mogłyby nie być, bo je i tak zawiera każdy olej silnikowy, przynajmniej ten lepszy).

 

Powyższe to jednak teoria.

Faktem natomiast jest, że Liqui Moly CeraTec zawiera zdecydowanie większą ilość wspomnianych pierwiastków (mg/ml) niż konkurencja.

Stąd pytałem o stronę praktyczną - czy zauważyliście jakieś odczuwalne efekty po jego zastosowaniu...?

Opublikowano

nie widzę różnicy, ale może też dlatego, że jak długo auto mam to mechanik mi to wlewa :)

 

w sumie to jedyną zauważalną różnicę czułem, jak w ubiegłą zimę lałem paliwo ARCTIC z StatOil - super auto odpalało na mrozach -28tsC (a parkuję pod chmurką), ale za to było straszne mułowate... jak zalałem zwykłego czarnego diesla na BP - wszystko przeszło "jak ręką odjął" :cool2: (i w sumie do dziś nie wiem, czemu tak jest, bo wydawało mi się że paliwa z dodatkami przeciwzamarzaniowymi powinny zwiększać moc auta)

 

Pozdrawiam

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Bmw e39 520i

1998r 316000km

 

Zalany ceratekiem silnik ok 3000 km temu

Zalany bak Liqui Moly Injection Reiniger 1000 km temu

 

Zarówno na pierwszym jak i drugim specyfiku zero różnicy.

Moim skromnym zdaniem lac dobry olej lac dobre paliwo nic więcej.

Opublikowano

Ja użyłem tego w 2 różnych autach na benzynę i rope

różnicy w pracy silnika brak ani w spalaniu nie widziałem zmian a dokladnie notuje tankowania

Takie trochę to jak homeopatia nie zaszkodzi nie pomoże

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Pany,to ma być profilaktyka ...

eSKa

Opublikowano
Leje cera teka już 10 lat do każdego swojego auta, oczywiście profilaktycznie. :cool2:
Opublikowano
W innym wątku pisałem, miałem problem z zawieszającym się Vanos-em zazwyczaj do 1500 obr. powyżej nigdy, po wymianie oleju i zaaplikowaniu CeraTec LiQ problem się skończył.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Witam. Przejechałem na nowym oleju 900 km czy mogę dolać teraz ceratec liqui moly czy czekać na następną wymianę?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
.

Edytowane przez Andrzej62

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście że możesz. Pamiętaj że podniesie ci się poziom oleju o 0,3l, żebyś nie przekroczył max.W takim przypadku należało by odessać wcześniej strzykawką trochę oleju przez rurkę od bagnetu lub upuścić korkiem spustowym.

Możesz do zalanego.

Tylko, ten olej nie powinieneś wymieniać wcześniej zanim zakończy się proces całkowitego odkładania powłoki ceramicznej na elementach silnika, tj. 2tys.km. Znalazłem źródło które podawało że max. efektywność uzyskuje się dopiero po 7tys. Także moim zdaniem najlepiej wlać go podczas wymiany oleju.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.