Skocz do zawartości

F11 525d - wymiana przednich tarcz hamulcowych


jakubhab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Planuję zabrać się za wymianę tarcz przednich w F11 525d xDrive, aby samemu dobrze oczyścić piasty i zrobić to zgodnie ze sztuką.

Ogólnie parę filmików znalazłem na internecie, jak to robić krok po kroku, ale nigdy nie trafiłem na dokładnie mój zacisk, aby było to pokazane.

 

Macie gdzieś może jakiś gotowy schemat/filmik?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz to mieć porządnie zrobione, a pomocą w tym względzie ma być filmik z internetu (a nigdy tego sam nie robiłeś), to weź lepiej kilka zł do kieszeni i jedź do pierwszego lepszego warsztatu. Stań mechanikowi za plecami i popatrz czy robi zgodnie z twoimi wytycznymi. To kosztuje 1/2 godziny czasu i ze 100 zł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że mi podpowiedziałeś. Sam bym na to nie wpadł :mad2:

 

Czemu twierdzisz, że nigdy tego nie robiłem? Robiłem to wielokrotnie, ale nie akurat w tym BMW.

Jakoś uwierz, że większa przyjemność i pewność jest z roboty jak sobie sam to dokładnie zrobisz, niż jak za te Twoje 100 zł zrobi to jakiś gość traktując Twój sprzęt bez szacunku, byle szybciej i wziąć to 100 zł :roll:

 

Dlatego jedynie chciałem zobaczyć jakieś sugestie na filmiku, co jak dokładnie wychodzi, gdzie wypiąć/zapiąć, aby czegoś nie uszkodzić :) Jeżeli nic sensownego nie masz do wniesienia w tej sprawie, to wybacz ale pozwolisz, że poczekam na kogoś kto normalnie odpowie na moją prośbę :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli wymieniałeś już nieraz tarcze w innych samochodach to niema tu żadnej filozofij, poza cofnięciem tłoczków. Możesz to zrobić programową komputerem lub mechanicznie

https://www.youtube.com/watch?v=HMY_Ppv_XeE

Sorry, ta metoda cofnięcie tłoczków tyczy się tylnych tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem pociągnięcie i dłuższe przytrzymanie przycisku od hamulca ręcznego cofa tylne tłoczki. Podejrzewam, że są jeszcze jakieś warunki do spełnienia typu wyłączony zapłon, naciśnięty hamulec etc. Nie mogę teraz znaleźć tej informacji i nie próbowałem w ten sposób wprowadzić hamulców w tryb serwisowy.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Z tego co czytałem pociągnięcie i dłuższe przytrzymanie przycisku od hamulca ręcznego cofa tylne tłoczki. Podejrzewam, że są jeszcze jakieś warunki do spełnienia typu wyłączony zapłon, naciśnięty hamulec etc. Nie mogę teraz znaleźć tej informacji i nie próbowałem w ten sposób wprowadzić hamulców w tryb serwisowy.


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Czy ktoś wie jak dokładnie to działa ?? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.