Skocz do zawartości

Akcja serwisowa EGR


4rtur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Wydaje mi się że ta kwestia jest uzależniona od indywidualnego podejścia ASO, jeżeli mają twoje dane, namiar. Niestety nie jest to często praktykowana.

Bardzo możliwe, bo do mnie zadzwonili z ASO poprzedniego właściciela, który podał im numer do mnie. Zadzwonili do niego, żeby się umówił na akcję. Do mnie zadzwonili tylko poinformować o akcji, bo i tak wiedzieli, że do nich nie przyjadę - ASO z Rzeszowa.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, czy samochód z roku produkcji 2017 (modelowo 2018) może już być po wymianie/ usunięciu wady z EGR? B47 320d ED. Czy uderzać do ASO na akcję od razu?

z vinem do ASO, jeżeli masz ubytek płynu to będą sprawdzać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

BMW f10 520d 2014, ubywa płynu chłodniczego. Właśnie dzwoniłem do serwisu w sprawie akcji serwisowej. Otrzymałem informację że mój samochód jest objęty akcją informacyjną (1INFO211056 - Service Action in case of customer complaint (SACC): Topic "Exhaust-Gas Recilculation Cooler Nx7") i że mogą sprawdzić czy chłodnica jest sprawna, jednak jeżeli ubytek nie będzie z winy chłodnicy to płacę za diagnostykę 580zł. Dodatkowo jeżeli się okaże że to chłodnica to muszą zapytać BMW Polska czy mogą zrobić wymianę w ramach akcji serwisowej. Ktoś wie o co chodzi? Co radzicie w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja ostatnio u siebie zauważyłem ubytki płynu - litr na 500km. Samochód z 09.2018 roku.

Natychmiast umówiłem się do ASO - w przypadku gdyby okazało się że chlodniczka jest cała to mieli to wciągnąć pod jakieś wakacyjne sprawdzenie samochodu i zapłaciłbym 60zl.

Samochód odstawiony, w między czasie grzecznie prosiłem o nie robienie aktualizacji bo już trochę jest nagrzebane w silniku i skrzyni - nie było żadnego problemu.

Po 8 zebrali się do pracy, szybka diagnoza (wystarczył endoskop) - przed 10 była już zgoda z BMW na pokrycie kosztów.

Okazało się że mam duży wyciek z chłodniczki.

Samochód mam jeszcze na gwarancji ale ASO skorzystało właśnie z tej akcji informacyjnej - doradca wytłumaczył że dla nich tak było szybciej.

Samochód umyty i posprzątany był do odbioru około godziny 15.

Wymienili kompletną chlodniczkę z zaworem EGR no i oczywiście płyn.


Z tego co usłyszałem od doradcy to chlodniczka może rozszczelnić się w dowolnym momencie. Pomimo że poprawiali je już tyle razy to nadal nie ma pewności. Po wymianie oczywiście 2lata gwarancji. Po uszkodzeniu w zasadzie nie zdarza się żeby odmówili pokrycia kosztów wymiany.


Jeśli faktycznie podejrzewasz uszkodzenie i nie masz swojego endoskopu to nie wiem na co czekasz.

Nowa chlodniczka kosztuje z 3k więc raczej zgłoszenie się do ASO jest pierwszym krokiem.

Pamiętaj, że mówimy o akcji na chłodniczkę EGR a nie na zawór.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mnie ubywa dużo mniej, jakieś 0,2l na 500km. Dzwoniłem do innego serwisu i powiedzieli żebym przyjeżdżał, że akcja mnie obejmuje. Zrobię tak jak mówiłeś, umówię się na akcję, zobaczymy.

 

Też mam BMW f10 520d z 2014r.

U mnie ten sam problem z chłodniczką tj. ubywa plynu chlodzacego jednak nie wiem dokladnie jak dużo - wydaje sie ze sporo bo musiałem dolac 1 l.

Na pewno jest nieszczelność chlodniczki w zakresie wydobywania sie z niej spalin(czuc zapach spalin + okopcony jest silnik) - czy w Twojej sztuce też to występowało?

I najważniesze czy udało sie załatwić sprawę chlodniczki z serwisem w zakresie pokrycia kosztów z akcji serwisowej? Czy zdiagnozowali i odesłali z kwitkiem przedstawiając kosztorys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej,


mam pytanie odnośnie twierdzenia ze zdecydowanej większości postów: " ...... sprawdzenie chłodnicy spalin EGR przez ASO .... " - czy ktoś wie jak takie sprawdzenie się konkretnie odbywa, bo rozumiem że jest na to procedura serwisowa? wszyscy o tym piszą, ale co to konkretnie oznacza - Pan Henio ogląda ją z zewnątrz? endoskop? badają płyn chłodniczy w zakresie obecności spalin? wyjmują ją fizycznie i sprawdzają czy nie ma tam uklejonej mieszanki glikolu i sadzy?


interesujące jest to o tyle że za takie sprawdzenie winszują sobie tak w granicach 800 PLN, tylko z jakich czynności to wynika?


A druga ważniejsza rzecz, to na jakiej podstawie (po jakich czynnościach "sprawdzających") następuje odmowa lub zgoda wymiany tej chłodniczki?


Pytam bo BMW już zaprzestało aktualizowania list VIN samochodów na wymianę EGR, ale za to sporo samochodów uzyskało wpis (o której nikt nie jest informowany, nawet telefonując do BMW o tym nie mówią) o akcji 1INFO211056 - Service Action in case of customer complaint (SACC). Samo pięknie nazywane "in case of customer complaint" nic nie daje, bo zgłoszenie dużego ubytku płynu chłodniczego razem z prośbą o weryfikację wg akcji 1INFO211056 skutkuje informacją że ubywa bo jest zapocenie to ubywa i trzeba uszczelnić, a jak prośba jest o sprawdzenie samego EGR w ramach tej akcji to jest odpowiedź że jak stwierdza że to nie to, to trzeba płacić za sprawdzenie (tylko nie mówią jak sprawdzają) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w Grudniu 2021 wymieniałem chłodniczkę EGR-a w ASO Inchape Wawa w ramach akcji serwisowej. Rozmowa był krótka jest akcja serwisowa i wymieniamy na nową, żadnego specjalnego sprawdzania chłodniczki nie było, sprawdzili tylko VIN i wymienili.

Mam F31, 2013r, 330XD touring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w Grudniu 2021 wymieniałem chłodniczkę EGR-a w ASO Inchape Wawa w ramach akcji serwisowej. Rozmowa był krótka jest akcja serwisowa i wymieniamy na nową, żadnego specjalnego sprawdzania chłodniczki nie było, sprawdzili tylko VIN i wymienili.

Mam F31, 2013r, 330XD touring.

 

Cześć - Wiesz może czy Twój VIN widniał na liście ogólnie dostępnej bazy dla użytkowników końcowych? Tzn tutaj: https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html

Pytam bo chce rozwiać wątpliwości czy mają jeszcze jakaś inna bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.