Skocz do zawartości

Przyciemnione szyby a ściemnianie lusterek bocznych


derlysy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli działa Ci tylko w środku a wcześniej działało wszystko to znaczy, że masz coś popsute.

Nie ma rozgraniczenia na wewnątrz i na zewnątrz (jeśli samochód ma stosowne wyposażenie).

Jest jeden czujnik.

Zepsute nic nie jest,przyciemnił tylna szybę i w tym monęcie czujnik w lusterku już nie działa tak jak powinien działać Ja zrozumiałem ze kolega pyta czy można jakoś zmienić w ustawieniach czułość tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz o wadliwym działaniu lusterek zewnętrznych a nie wspominasz nic o wewnętrznym to jak to rozumieć ?

 

Jedno i drugie jest ze sobą powiązane. Nie ma osobnego czujnika dla zewnętrznych i wewnętrznego lusterka.

Jest 1.... i to w lusterku wewnętrznym. Więc sprawdź wreszcie i napisz czy działa prawidłowo (na wszystkie 3 lusterka) a koledzy na forum (ja też) pewnie poszukamy informacji czy jest jakaś możliwość programowej zmiany jego czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak coś się popsuło...

przyciemnianie szyb z tyłu nie ma nic wspólnego z lusterkami więc albo po prostu zepsute jest lusterko wewnętrzne albo prozaicznie "nie dochodzi do niego" prąd. Łatwo sprawdzisz oczywiście podpinając samochód pod komputer lub po rozebraniu obudowy lusterka zwykłą próbówką. swego czasu chcąc uruchomić zasilanie kamery podpinałem się właśnie pod lusterko i bez problemu namierzyłem zasilanie. działa tylko jak jest włączony zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą, że przyciemnianie szyb nie ma nic wspólnego z lusterkami.

Znaczy się oczywiście wprost nie ma, nie jest to jedna instalacja w jednym układzie itp.

Jednak fotochrom działa na zasadzie pomiaru natężenia światła, które trafia do czujnika.

Jeśli masz przyciemnienie szyby, która znacznie zmniejszy natężenie wpadającego światła do kabiny to siła rzeczy lusterko może nie zadziałać, jeśli poziom natężenia nie przekroczy wartości progowej ustawionej w elektronice.

 

Dla przykładu: w jasny słoneczny dzień mrużysz oczy (automatycznie, musisz walczyć z tym żeby nie mrużyć), a jak założysz okulary przeciwsłoneczne to co jest lepiej ? Mniej mrużysz bądź wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec.. w swoich autach zawsze przyciemniam szyby, tylna szyba limuzynowa, tylne boczne trochę jaśniejsze a przednie boczne najjaśniejsze i nigdy nie miałem problemu z fotochromem w lustekach... człowiek opisując sytuację powinien wiedzieć, że to światło zewnętrzne jest powodem ściemniania lusterek a nie cokolwiek innego także polecam się wpiąć do auta i nie wymyslac :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko. No wlasnie o to chodzi ze byc moze przez przyciemniona tylna szybe wpada mniej swiatla na czyjnik w wewnetrznym lusterku i dlatego lusterka nie zostaja przyciemnione. Ja zbadalbym to tak jak kolega pisze swiecac latarka w ten czyjnik z tym ze trzeba jeszcze chyba przyslonic zewnetrzny czujnik tak aby imitowac warunki nocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko. No wlasnie o to chodzi ze byc moze przez przyciemniona tylna szybe wpada mniej swiatla na czyjnik w wewnetrznym lusterku i dlatego lusterka nie zostaja przyciemnione. Ja zbadalbym to tak jak kolega pisze swiecac latarka w ten czyjnik z tym ze trzeba jeszcze chyba przyslonic zewnetrzny czujnik tak aby imitowac warunki nocne.

Mi też przestało działać przyciemnianie lusterka po przyciemnieniu szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pomóc ale się poddaję.

Nie wiem jak można jeszcze zmusić kogoś do myślenia.

Sprawdzenie trwa 1 min. i wszystko powinno być jasne....

 

Niestety nie wszyscy maja techniczne podejście i nie kumają :)

 

Fotochrom działa tylko wtedy gdy auto z tylu wali światłami w lusterko wewnątrz auta!!!

Przyciemniona tylna szyba przepuszcza mniej światła. Trzeba w nocy zaświecić latarka w czujnik wewnętrznego lusterka!!! Ewentualnie zasłonić w dzień z przodu czujnik zmierzchu (tak aby auto myślało ze jest noc) i wtedy zaświecić latarka w czujnik wewnętrznego lusterka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.