Skocz do zawartości

Opony zimowe Nokian czy Michelin


tomasson33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś jeździł na zimówkach - rozmiar 225/55R17- Nokian WR A4? Generalnie prawie zamówiłem Micheliny Alpin 5 bo z tymi oponami mam pozytywne doświadczenia ale kolega namawia mnie własnie na Nokiany...jeździ od lat na zimówkach Nokiana...niby Finowie wiedzą co robią na śnieg i tym podobne teksty zaznaczam, że nie jest sprzedawcą tych opon :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fińskie wra3 runflat i jestem mega zadowolony. Teraz będzie 3 sezon i opony mają jeszcze 7 mm bieżnika.

Brat kupił na oponeo i oddał 2 komplety wra4. Nie dało się tego wyważyć.

Ciężarki były ponad 120g. Problem z tymi oponami polega na tym, że są produkcji rosyjskiej.

Praktycznie nie ma opon wra4 wyprodukowanych w fińskiej fabryce.

Koniec końców kupił pirelli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam letnie nokian kupiłem opony z tej firmy pierwszy raz i ostani Po miesiącu używania pojawiły się takie małe pęknięcia między bieżnikiem a jak pojechałem je wyważyć na wywazarce dynamicznej jedna opona praktycznie do wyrzucenia, na całym obwodzie świeciła na czerwono niemożliwe wyważenie Także dla mnie porównanie Michalina i nokiana to tak jak by zapytać kupić BMW czy Renaulta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w poprzednim aucie miałem nokiany i letnie i zimowe (wrd3). Z letnich byłem bardzo zadowolony. Zimowe, produkcji rosyjskiej, były tylko dobre. Pierwsze dwa sezony super, potem już wyczuwalnie gorsze ale z pewnością nie tragiczne. Bieżnik traciły powoli, pod tym względem super. Teraz też zastanawiam się nad zimówkami wra4 ale w rozmiarze 18cali, jednak tutaj w de nie mają zbyt pochlebnych opinii, więc chyba zdecyduję się na Goodyeary ug8. Szukam non rof.

 

Papatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowałem Nokian ,ale tylko na zimę. Wszystkie auta ponad 200 konne. Opony rewelacja !! bardzo ciche przy dużych prędkościach i super radziły sobie na śniegu i podczas deszczu. Zaznaczam ,że nie były to runflat. Teraz po zmianie marki , kupiłem Michelin Alpin 5. Tylko dlatego ,że runflat z gwazdką. Gdyby nokian , miał gwiazdkę , to 100 % bym kupił Nokiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu bywa nie ma prostej odpowiedzi na takie ogólne pytanie. Brakuje doprecyzowania odnośnie stylu jazdy, mocy auta, budżetu, priorytetów bezpieczeństwa itd. Zimowe opony Nokiana to przede wszystkim modele WR D4 (link) oraz WR A4 (link). Pierwszy z nich to opona typowo śniegowa przeznaczona to jazdy w cyklu mieszanym, dla auta kompaktowego o średniej mocy. Nokiwan WR A4 natomiast to ogumienie w głównej mierze przeznaczone do aut o dużej mocy, dla kierowców z ciążką nową, często podróżujących po trasach szybkiego ruchu.

 

Co co Michelina Alpin 5 to nie lubie go za nieadekwatny moim zdaniem stosunek ceny do jakości. Gdyby osztował chociażby te 100 zł mnie, to może jeszcze wtedy mógłbym go faworyzaować, ale nie w tym przypadku. Jest wiele innych opon, wartych uwagi które mógłbym z czystym sumieniem polecić zawiast Michelina. Wszystko co można wyczytać o modelu Alpin 5 w jednym miejscu: http://wulkanista.pl/michelin-alpin-5/

 

Mam pytanie czy ktoś jeździł na zimówkach - rozmiar 225/55R17- Nokian WR A4? Generalnie prawie zamówiłem Micheliny Alpin 5 bo z tymi oponami mam pozytywne doświadczenia ale kolega namawia mnie własnie na Nokiany...jeździ od lat na zimówkach Nokiana...niby Finowie wiedzą co robią na śnieg i tym podobne teksty zaznaczam, że nie jest sprzedawcą tych opon :D

 

Tak więc jeżeli jeszcze nie kupiłeś, to polecam Nokiany. Jeżeli chodzi o model to już dostosuj go w zależoności od cech które wymieniłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam fanpage Nokian Polska :) Wszystkie pozytywne opinie pochodzą od użytkowników starych opon robionych w Finlandii. Rosyjskie mocno odstają jakością i pojawiają się problemy. Polecam cofnąć się do okolic lipca i poczytać jakie zdjęcia ludzie wstawiają - dotyczy to także zimówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 90% nokiana na europę robione jest w Rosji. A gdzie tylko czytam o oponach zimowych to ludzie jednak polecają tę d4. Nie jeździłem więc się nie wypowiem, ale trudno uwierzyć żeby taki duży producent robił gorsze opony w jednej z najnowocześniejszych fabryk oponiarskich w europe. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.