Skocz do zawartości

[F30] Maglownica - wymiana czy regeneracja?


ipozaup

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Nr części, który masz tam podany, nie jest nr zestawu naprawczego, o którym jest wątek.

U Ciebie wymienili śruby, na które niektórzy mieli akcję serwisową (na to wskazuje nr części 32106891831).

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodam, że dziś zauważyłem że pojedynczy stuknięcie - dokładnie takie samo jak przy wyjeździe z garażu podziemnego - występuje przy odpaleniu auta po nocy. Przekręcam kluczyk, silnik buja się odpalając i słychać stuknięcie..


jakieś pomysły?:) Czy to mechanicznie możliwe że od magla taki objaw przy odpalaniu? Dodam że przy ruszaniu kierą na boki nie ma luzów i nic nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nie mam pojęcia. U mnie tłukła przy ruszaniu kierownicą na boki, popatrz w linkowanych postach do zagranicznych forum, może też mieli takie objawy. Ja wszystkiego nie przeglądałem.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mnie też dopadła stukająca maglownica. Mam ZF tą na śrubę 17 sześciokątną, więc zestaw naprawczy nie pasuje. Zastanawiam się nad regeneracją ale znalazłem coś takiego. Montował ktoś. Żeczywiscie jest to nowy oryginał, bo cena raczej tego nie potwierdza.

https://allegro.pl/oferta/nowa-oryg-oe-przekladnia-maglownica-bmw-f32-z-aso-11835879521?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss_sc&ev_adgr=Czesci_samochodowe_super_cena&ev_campaign_id=14492028645&gclid=CjwKCAjwtcCVBhA0EiwAT1fY7wMQNnEzx4DbQYBhiBUJAM8uyogpUOVW6_HVs5GybkVsyFrCd4S0qxoC74gQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam w swoim aucie zmienny sportowy układ kierowniczy. Po wymianie zestawu naprawczego maglownicy kierownica chodzi dużo ciężej niż przed. Obecnie na trybie comfort jest tak jak przed wymianą było na trybie sport. Ułoży się? Czy coś jest źle złożone? Z plusów to stuki ustały i auto się pewniej prowadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dobra, naprawilem magiel w F-ce. okazuje sie że są wadliwe śruby alu które z czasem puszczają wodę która zalewa m.in. sterownik. u mnie wymienili listwe i naprawili sterownik. 2200 zł.

 

Na śruby była akcja naprawcza - wymiana wadliwych śrub, przerabiałem to u siebie.

 

jakby kogos interesowalo co tam sie dzieje to tu mozna sie wczytac https://dailydriver.pl/porady/technika/uszkodzona-maglownica-bmw-objawy-i-regeneracja/

 

Wg linku: "Stuki, trzeszczenie lub skrzypienie słyszalne przy kręceniu kierownicą w BMW? To objawy, które mogą wskazywać na to, że elektryczna maglownica auta jest uszkodzona i niesprawna."


A moja wali jak jest ciepło i wcale nie muszę kręcić kierownicą :lol:

Dalej w tekście piszą już konkretnie o przekładniach ZF... Ale oprócz ZF są jeszcze Thyssen i Bosch. Moja nie daje żadnych objawów z powyższych. Dlatego jak już zacznie swój koncert to zabieram się za zmianę drążków, o czym było w wątku wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dobra, naprawilem magiel w F-ce. okazuje sie że są wadliwe śruby alu które z czasem puszczają wodę która zalewa m.in. sterownik. u mnie wymienili listwe i naprawili sterownik. 2200 zł. jakby kogos interesowalo co tam sie dzieje to tu mozna sie wczytac https://dailydriver.pl/porady/technika/uszkodzona-maglownica-bmw-objawy-i-regeneracja/


ci sami co robili mi dwumase. magiel mam dopiero 2 miesiace. narazie nic sie nie dzieje ale zrobilem dopiero 5 tys km.

Czyli gdzie robiłeś regenerację? Regenruj.pl w Ząbkach?

2200 to cena regeneracji z montażem, kodowaniem?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie godny polecenia mechanik ;)


Stukanie u mnie to nie magiel, a tłoczek w zacisku hamulca..


Miałem też problem drgań na postoju/niskich obrotach - poduszki poszły do wymiany - jest dużo lepiej, ale nie idealnie, także będziemy szukali dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Faktycznie godny polecenia mechanik ;)


Stukanie u mnie to nie magiel, a tłoczek w zacisku hamulca..


Miałem też problem drgań na postoju/niskich obrotach - poduszki poszły do wymiany - jest dużo lepiej, ale nie idealnie, także będziemy szukali dalej.

 


Podeślij namiary na mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.