Skocz do zawartości

Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe


Iwciu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów forumowiczów !

Jestem posiadaczem BMW 520d F11 rok produkcji 2013 i zastanawiam się nad instalacją jakiegoś dodatkowego elementu, który utrudniłby kradzież auta, zwłaszcza że mam tzw. komfortowy dostęp.

Czy któryś z kolegów może coś doradzić? Myślałem nad jakimś ukrytym wyłącznikiem odcinającym możliwość odpalenia auta (zdaję sobie sprawę z tego, że na lawetę nie ma rady).

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dodatkowy imobiliser załącza sie poprzez pilot ktory nosze przy sobie moge miec nonstop wlaczony lup przy kazdym odpaleniu przyciskam przycisk. Musi byc max 0.5m od stacyjki inaczej nie odpale mozna go nosic w etui przy pasku .Nie powinno sie go trzymac razem z kluczykami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ZEDER - dwa razy odpuścili. Producent daje ładną mało widoczną naklejkę na szybe i powinno być ok. W perspektywie ewentualnej kradzieży koszt tego cuda około 1700 zł nie jest kosmicznym wydatkiem. Zawsze jest to zabepieczenie mechaniczne masz dwa klucze o jedynym wzorze problem jest jak zgubisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witamy serdecznie!

 

Zapraszamy na wątek sponsorowany Gannet Guard Systems. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=226384&start=165

 

W naszej ofercie mamy: niezagłuszalne i niewykrywalne systemy do radiowego namierzania pojazdów po kradzieży GanTrack, standardowe urządzenia GPS do bieżącego monitorowania pojazdu przez właściciela z dedykowaną aplikacją (z możliwością ustawienia szeregu alarmów oraz geostref) w wersji podpiętej do elektroniki pojazdu GanFleet oraz w wersji mobilnej GanProtector, jak i połączenie systemów radiowego i gps - GanTotal.

 

Oferujemy 10% rabatu dla forumowiczów BMW-klub na nasze urządzenia oraz montaż.

Edytowane przez GannetGuardSystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich kolegów forumowiczów !

Jestem posiadaczem BMW 520d F11 rok produkcji 2013 i zastanawiam się nad instalacją jakiegoś dodatkowego elementu, który utrudniłby kradzież auta, zwłaszcza że mam tzw. komfortowy dostęp.

Czy któryś z kolegów może coś doradzić? Myślałem nad jakimś ukrytym wyłącznikiem odcinającym możliwość odpalenia auta (zdaję sobie sprawę z tego, że na lawetę nie ma rady).

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam,

 

Można założyć ukryty przełącznik, który używasz gdy jest ryzyko, że samochód może być skradziony. Na co dzień, gdy parkujesz w domu albo w bezpiecznych miejscach, można go w ogóle nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W święta sobie to zainstalowałem. Jestem póki co zadowolony, bluetootha nie używam, czasowo nie byłoby żadnego zysku a tak jest bezpieczniej i nikt nie wie co za zabezpieczenie jest zamontowane. Do kodu można się bardzo szybko przyzwyczaić. Dodatkowe plusy to anty-hijack i kilka fajnych funkcji komfortowych, np. ustawiłem sobie że przy zamykaniu auta domykają się wszystkie szyby, nie trzeba trzymać przycisku na pilocie.

Urządzenie jest malutkie, mniejsze niż palec wskazujący więc można je ukryć praktycznie w dowolnym miejscu, nie wysyła żadnych sygnałów. Trzeba mieć świadomość, że tylko w pewnym zakresie zabezpiecza keyless go - autem złodziej nie odjedzie, żeby nie wiem co robił, ale nie zabezpiecza przed otwarciem auta i kradzieżą navi czy kierownicy. Przed lawetą też nie zabezpiecza :lol: .

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W święta sobie to zainstalowałem. Jestem póki co zadowolony, bluetootha nie używam, czasowo nie byłoby żadnego zysku a tak jest bezpieczniej i nikt nie wie co za zabezpieczenie jest zamontowane. Do kodu można się bardzo szybko przyzwyczaić. Dodatkowe plusy to anty-hijack i kilka fajnych funkcji komfortowych, np. ustawiłem sobie że przy zamykaniu auta domykają się wszystkie szyby, nie trzeba trzymać przycisku na pilocie.

Urządzenie jest malutkie, mniejsze niż palec wskazujący więc można je ukryć praktycznie w dowolnym miejscu, nie wysyła żadnych sygnałów. Trzeba mieć świadomość, że tylko w pewnym zakresie zabezpiecza keyless go - autem złodziej nie odjedzie, żeby nie wiem co robił, ale nie zabezpiecza przed otwarciem auta i kradzieżą navi czy kierownicy. Przed lawetą też nie zabezpiecza :lol: .

 

O, reklama :lol:

 

Chodziło mi o użytkownika tego, a nie chama co to sprzedaje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci napisałem że używam, tępy jesteś czy co?

Pytałeś to odpowiedziałem, skoro działa to co mam napisać, że urządzenie jest do dupy?

 

Może jak nie tobie to innym pomoże, instalowałem sam, trzeba uważać by nie zrobić zwarcia nawet małego, bezpieczniki 5A w F11 przepalają się bardzo łatwo a wymiana za schowkiem u pasażera to droga przez mękę.

 

Dobrze rozumiem że albo odblokowanie telefonem albo rozmowy (spakowany z autem). czy może da się i to i to?

Myślę, że nie powinno być problemu. BT jest używany tylko do odblokowania, telefon może być sparowany z autem normalnie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci napisałem że używam, tępy jesteś czy co?

Pytałeś to odpowiedziałem, skoro działa to co mam napisać, że urządzenie jest do dupy?

 

Może jak nie tobie to innym pomoże, instalowałem sam, trzeba uważać by nie zrobić zwarcia nawet małego, bezpieczniki 5A w F11 przepalają się bardzo łatwo a wymiana za schowkiem u pasażera to droga przez mękę.

 

Dobrze rozumiem że albo odblokowanie telefonem albo rozmowy (spakowany z autem). czy może da się i to i to?

Myślę, że nie powinno być problemu. BT jest używany tylko do odblokowania, telefon może być sparowany z autem normalnie.

 

Czego się ciskasz, 1 post i od razu odpowiedź na bardzo specyficzne pytanie, więc resztę sobie dopowiedz sam. Nie wiedziałem, że w BMW da radę sterować funkcjami komfortu za pomocą tego urządzenia.

Co do bluetoth to nie jest tak, że sparowany tel z automatu autoryzuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu jak byś od "chamów" nie wyjeżdżał. 1 Post, bo poprzednie konto dostało bana, ale nieogarnięci admini nie potrafią powiedzieć za co i dlaczego.

 

Co do BT to kod jest potrzebny do pierwszego sparowania, potem z automatu autoryzuje używając bodaże Low Energy BT, czyli w zasięgu do 10m. Telefon może być sparowany z autem (do telefonowania) i nie powinno być problemu z dzwonieniem przez BT w czasie jazdy. Ja nie używam więc z całą pewnością nie powiem.

 

Kilkoma funkcjami komfortu można sterować, np. szyby jak napisałem czy składanie lusterek.

Ja kupowałem bezpośrednio od producenta ampire, dostałem instrukcję i opis funkcji które są wspierane. Pewnie przez pośrednika jest to samo, poza tym ta blokada i tak musi być zaprogramowana pod konkretny model auta, więc radziłbym się dopytać u sprzedawcy.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "chamem" to poleciałem, sorki :) Też zamierzam to kupić bezpośrednio od producenta, bo nie wyobrażam sobie dawać komuś obcemu pchać łapska w auto, tym bardziej, że chodzi o jego zabezpieczenie przed kradzieżą. Z tego co widzę podłączenie jest dziecinnie proste, trzeba tylko to sprytnie ukryć :D

Co do adminów, to przyznaję rację - mi też taki jeden zalazł za skórę niesłusznie mnie oczerniając :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Zważywszy ze to twoj pierwszy post i od razu reklamujesz jakis produkt. W dodatku na stronie nie ma pokazane czy to wogole działa, żadnego testu, nic, to wiarygodność twoja jest zerowa :mrgreen:

Stanac i walnac w torebke a ktos inny z boku(niewidoczny w polu kamery) naciska przycisk na pilocie i magia auto sie blokuje lub otwiera.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy ze to twoj pierwszy post i od razu reklamujesz jakis produkt. W dodatku na stronie nie ma pokazane czy to wogole działa, żadnego testu, nic, to wiarygodność twoja jest zerowa :mrgreen:

Stanac i walnac w torebke a ktos inny z boku(niewidoczny w polu kamery) naciska przycisk na pilocie i magia auto sie blokuje lub otwiera.

 

miłego oglądania feel_x i koledzy




Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Od razu sie wrzuca link do testu :cool2:

Przynajmniej wiarygodniejsze sie robi

 

Zachar dopiero dzisiaj umieścił test.


Tak jak wspomniałem wcześniej, zakupiłem, zamontowałem - mały problem ze stykiem tego paska do powierzchni baterii w kluczyku ale kawałek pianki przyklejony do pokrywki pilota odpowiedniej grubości rozwiązuje ten problem. Pozostaje kwestia przyzwyczajenia, podchodząc do samochodu ciągnę za klamkę a tu nic :mad2: no tak 2 x po kieszeni - sąsiad mówi że dziwnie to wygląda patrząc z boku :norty: ale, działa i polecam.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzebalem stary watek,


Mam pytanie co sadzicie o zabezpieczeniach typowo mechanicznych ?: chodzi mi o zniechcecenie zlodzieja. Auto garazuje, ale takie zabezpieczenie jako dorazne przy wyjazdach i dziennych postojach w wiekszych miastach.

https://allegro.pl/oferta/blokada-pedalu-sprzegla-hamulca-do-auta-stalowa-11298531908?fromVariant=11280790948 -jeszcze niemierzylem, czy bedzie pasowac, ale takie zabieczenie ma sens ?

ewentualnie:

https://allegro.pl/oferta/blokada-antykradziezow-na-samochodowa-kierownicy-11836559876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.