Skocz do zawartości

E39 520i LPG wypadanie zapłonu


YanamotoBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Borykam się z problemem wypadania zapłonu na jednym z cylindrów podczas jazdy glowienie na LPG. Gdy silnik dostaje wieszkego obciążenia na wyższym biegu wyłącza zapłon. Podczas jazdy na benzynie tego nie ma.

Instalacja gazowa jest nowa i ma przejechane Ok 3 tys km.

Wcześniej miałem podobny problem ale wtedy na komputerze diagnostycznym pojawił się błąd o uszkodzeniu cewki nr3. Wymieniłem na nowa i przez jakiś czas miałem spokój. Tym razem nie pokazuje żadnego błędu ani na komputerze diagnostycznym ani na licznikach.

Proszę o radę.

Zastanawiam się nad wymiana świec...czy to pomoże ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dawno nie były wymieniane to na pewno warto, ale jeżeli na benzynie nie ma problemu to jest coś nie tak z instalacją gazową, może to być wtryskiwacz. Jakie masz? Może są za słabe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie zaszkodzi ale nie kupuj niewiadomo jakich cudownych świec tylko takie jakie powinny być.

Jakie masz wtryskiwacze do gazu?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece w pierwszej kolejności.

Jaki przebieg?? Wiem własnego z doświadczenia że jak jebła jedna cewka to już nie długo i reszcie. U mnie pierwsze dwie przy około 330k km a kolejne po okolo 350k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 194 tys...z tego 3-4 tys na gazie. Instalacja jest nowa i gościu co to robił zapewniał ze wtryski są bardzo dobre. Niestety nie wiem jaka to firma. Zauważyłem ze problem pojawia się znacznie częściej gdy np jest wilgotniej lub jak pada deszcz. Wczoraj była piękna pogoda to ani razu mi zapłon nie wypadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To wskazuje na problem z układem zapłonowym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączałeś auto pod kompa? Czy to na pewno wypadanie zapłonu? Bo może po prostu odcina zapłon na którymś cylindrze... i przestaje działać a wypadanie i brak zapłonu to całkiem dwie różne sprawy. Ja ostatnio miałem podobny problem i szukałem wszędzie i pół silnika rozebrałem, wszystko sprawdziłem a problem okazał się prozaiczny, Okazało się ze poprzedni właściciel mieszał przy wiązce zapłonowej ( tej co idzie do 6 cewek a schodzi się w jedną okrągłą wtyczkę) wypnij i sprawdź pod gumą bo u mnie była rzeźba a z zewnątrz nic nie było widać. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.