Skocz do zawartości

Leje się woda spod auta na wysokości deski rozdzielczej


st4hu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam e34 grudzień 93 z manualna klimą. Od pewnego czasu cieknie mi woda z podłogi samochodu na wysokości deski rozdzielczej. Sugerowałoby to że nagrzewnica nieszczelna, ale czy w taki m przypadku nie powinna woda się lać również do wewnątrz samochodu ? Tymczasem w samochodzie suchutko, wykładziny wszędzie suche.

 

Dodam jeszcze, że leje się tylko jak włącze wentylator, jak odpale samochód i dam dmuchawe na 4 bieg to leje się jak z kranu :) A jak wyłącze zupełnie to się nie leje. Dodatkowo po dłuższym postoju, bez względu czy wcześniej używało się klimy czy nie, jak się włączy nawiew to czuć duża wilgoć, tak jakby się tam woda zbierała.

 

Czy musze odgrzebywać wszystko i dostawać się do nagrzewnicy czy coś innego wcześniej sprawdzić ?

 

Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy model z klimatyzacją ma odprowadzenie wody z nagrzewnicy na zewnątrz auta. Wyprowadzenia te są widoczne od spodu po bokach skrzyni biegów.

Jeżeli chcesz mieć pewność że nagrzewnica jest szczelna i nie jest to płyn chłodzący to sprawdź czy plama pod autem to tylko woda czy może płyn. Trochę nie daje mi spokoju że czujesz wilgoć w aucie.

 

W trakcie pracy klimatyzacji normalną rzeczą jest fakt, że w wyniku óżnicy temperatur będzie się skraplała w nagrzewnicy woda i po to są odpływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ubywa płynu w układzie chłodzenia silnika to nie ma się czym przejmować. Odczuwanie wilgoci we wnętrzu samochodu - trudno powiedzieć. Może to być stary filtr kabinowy, źle funkcjonujące odprowadzenie wody deszczowej spod szyberdachu. Trudno coś poradzić przy tak niewielkiej iliści informacji.

Woda cieknąca pod samochodem podczas pracy klimy to po prostu kondensat wilgoci zawartej w powietrzu wytrącający się na zimnym wymienniku klimy zchładzającym powietrze tłoczone do wnętrza kabiny. Jest to woda demineralizowana czyli innymi słowy destylowana.

POZDRAWIAM,


WIESŁAW


LPGaz to też paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie na bank woda, sprawdzałem. a miejsce dokładnie jak piszecie, obok skrzyni biegów. filtr kabinowy zmieniałem miesiąc temu. jeżeli chodzi o tą wilgoć, to czuć ją przez chwile, wystarczy że pochodzi dmuchawa 10sekund i jest już ok....

 

dla spokoju pokontroluje jeszcze poziom płynu w układzie chłodzącym przez klika dni.

 

dzięki wielkie za odpowiedź :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem może go opiszę to pozwoli ci troszkę też inaczej spojrzeć na tą sprawe. Auto mam bez kimy i co jakiś czas musiałem dolewać płyn do chłodnicy wiedziałem że jest jakiś przeciek w tym samym miejscu co opisujesz na wysokości deski rozdzielczej. w końcu któregoś dnia zaczęło płynu ubywać więcej aż go straciłem :? OKAZAŁO SIĘ że najpier nadpękł potem pękł przewód wodny który gdzieś tam z tyłu pod samą szyba wchodzi do głowicy ciężko dojść wymacałem go i ciężko tam wogóle go przykręcić ale da się zrobić :cool2: mam nadzieję że to coś pomoże w zlokalizowaniu usterki. POZDRAWIAM :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem może go opiszę to pozwoli ci troszkę też inaczej spojrzeć na tą sprawe. Auto mam bez kimy i co jakiś czas musiałem dolewać płyn do chłodnicy wiedziałem że jest jakiś przeciek w tym samym miejscu co opisujesz na wysokości deski rozdzielczej. w końcu któregoś dnia zaczęło płynu ubywać więcej aż go straciłem :? OKAZAŁO SIĘ że najpier nadpękł potem pękł przewód wodny który gdzieś tam z tyłu pod samą szyba wchodzi do głowicy ciężko dojść wymacałem go i ciężko tam wogóle go przykręcić ale da się zrobić :cool2: mam nadzieję że to coś pomoże w zlokalizowaniu usterki. POZDRAWIAM :hand:

 

Dzięki za wskazówki, ale wjechalem na kanałi tak jak Lesiu pisał, poprostu lała się woda z rurki która odprowadza skroploną wode z klimy... co do tej wigoci, to myślicie że warto zrobić przegląd klimy (odgrzybienie ??) ?? może to pomoże. Auto mam od 3 miesięcy, wymieniłem filtr kabinowy ale odgrzybianie nie wiem kiedy było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam Beemkę z klimą i na początku zachodziłem w głowę, skąd te wycieki. Potem mi wytłumaczono i problem w mojej głowie zniknął, a plamy pojawiaja się nadal. tak po prostu musi być i już. Odgrzybianie, wymianę oleju i gazu w klimie oraz filtr trzeba przeprowadzać/wymieniać REGULARNIE, bo takie są zasady.

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.