Skocz do zawartości

Potrzebuje porad od użytkowników 316I!!!


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jestem nowym właścicielem buni 316i i potrzebuję pare porad od bardziej zaawansowanych użytkowników

1- jakie kapcie najlepiej kupić?rozmiar (i jakie ma prezełozenie na właściwości jezdne)

2- jaki olej?

3-potrzebuję kupić oryginalny zestaw kluczy!!! - pasujący do schowka może wiecie gdzie?

4 Jakie zabezpieczenie założyć sobie (ostatnio mojemu sąsiadowi na dąbiu w Krakowie dupnęli taką samą i nie ukrywam że się troszkę spiąłem tym faktem...

5 Jak z gazem? czy profanacja - czy warto?działa wszystko potem? jesli coś to dajcie namiar w okolicach krakowa gdzie założyć i jaki względnie jakiego nie zakładać

 

OD RAZU DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI DOBRZY LUDZIE - POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Nie za szerokie. Nie mozna zapominac ze to tylko 1.6.

 

Ad 2. Niezbedne minimum to polsyntetyk ale najlepiej zalac go syntetykiem (przy czym nalezy uwazac na to jaki byl olej zalany). Poprzez zalanie oleju mineralnego w bardzo szybkim czasie zalatwisz glowice - a tak dokladniej to hydraulike, dzwigienki i popychacze.

 

Ad 3. Szukaj na allegro albo w serwisie :)

 

Ad 4. Zalezy ile pieniazkow chcesz na to przeznaczyc. Ale rowniez nie nalezy zapominac ze zabezpieczenie zatrzyma nieudolnych zlodzieji ale z lepszej klasy specjalistami nie da sobie rady. Najlepsze jest chyba ukryte w wiadmoym tylko tobie miejscu wylacznika zaplonu.

 

Ad 5. Instalacja jak instalacja. W BMW to trocha profanacja ale z takich a nie innych wzgledow ludzie je zakladaja. Nalezy pamietac aby byla dobrz zalozona, wyregulowana. Systematycznie nalezy sprawdzac stan swiec, kabli i reszty elementow ukladu zaplonowego. Niestety istnieje duze prawdopodobienstwo uszkodzenia przeplywomierza przy wystrzale gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym aucie oryginalny rozmiar to 195/65/14 oraz 205/55/15.Ja mam 205/55/15 i czuje to na koleinach.Niestetyu ten silnik to rakieta nie jest ale ja jezdze spokojnie. Ja leje pół syntetyk MOBIL,bierze mi około 1.5 litra na 10kkm,przebieg 184kkm,głowica mi cyka :D Gazu nie mam.

Jak cos to pisz.

Pzdr.Prosiak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oponki 205/60R15 (ciutke za duze kupilem :duh: w sensie 60-ciu).

Tak jak Prosiak leje polsyntetyk Mobila (10W40)...narazie od 2000 tyś. km przejechanych nie wzial mi ani grama oleju :dance: :dance: :dance: , co do kolein to troszeczke czuc, jak "tanczy"...Ogolnie jest fajowo i fajowo sie jezdzi :twisted:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem nowym właścicielem buni 316i i potrzebuję pare porad od bardziej zaawansowanych użytkowników

1- jakie kapcie najlepiej kupić?rozmiar (i jakie ma prezełozenie na właściwości jezdne)

2- jaki olej?

3-potrzebuję kupić oryginalny zestaw kluczy!!! - pasujący do schowka może wiecie gdzie?

4 Jakie zabezpieczenie założyć sobie (ostatnio mojemu sąsiadowi na dąbiu w Krakowie dupnęli taką samą i nie ukrywam że się troszkę spiąłem tym faktem...

5 Jak z gazem? czy profanacja - czy warto?działa wszystko potem? jesli coś to dajcie namiar w okolicach krakowa gdzie założyć i jaki względnie jakiego nie zakładać

 

OD RAZU DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI DOBRZY LUDZIE - POZDRAWIAM

 

AD1. ja jeżdżę na 205/50 15 ale oryginał to 205/60 15 przy tym pierwszym będzie ci trochę przekłamywał licznik ,ale jeździ się ok.

AD2. olej jeżeli masz M40 wyłacznie syntetyczny .

AD3. klucze na allegro lub szrocie.

AD4. najlepiej zabezpieczenia łaczone oryginalne (jak masz + własnej roboty odcięcie gdzieś pompy,tak jak mam ja)

AD5. co do gazu to chyba jak ktoś decyduje się na 1,6 to LPG mija sie z celem,takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widziec że moje pytania spotkaly sie z tak szybkim odzewem- pozdro dla wszystkich radzących szczególnie dla tych wrażliwych na krzyk wirtualny i nazywanie gościem (wszak jesteś gościem na moim skądinąd wątku) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oponki 205/60R15 (ciutke za duze kupilem :duh: w sensie 60-ciu).

Tak jak Prosiak leje polsyntetyk Mobila (10W40)...narazie od 2000 tyś. km przejechanych nie wzial mi ani grama oleju :dance: :dance: :dance: , co do kolein to troszeczke czuc, jak "tanczy"...Ogolnie jest fajowo i fajowo sie jezdzi :twisted:

 

Przepraszam,ze się wetnę (wiem ze 1000'razy było na forum,nie chce mowego topic'u zaczynać be zsensu)ale ludzie!! Jak to jest w koncu z tym olejem?? Czy Mobil 15W40 do 300'tu tysięcznej 750'ki to śmierć?? Latam na takim cały czas... Jak by tak obliczyć to na naszym forum 50% twierdzi,ze semisyntetic byłby ok a 50% ze za stary sielnik :(

CO teraz robić skoro juz latam na mineralku?

Będziesz Mógł Wyprzedzać :D


Kto za młodu głupim nie był - ten na starość nie zmądrzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja mam oponki 205/60R15 (ciutke za duze kupilem :duh: w sensie 60-ciu).
Dlaczego za duże? Rozmiar powinien być 185/65/15 lub właśnie 205/60/15. Więc masz OK. :cool2:

 

 

Odpowiadając na pytania Marcina:

 

1) Odpowiedź napisałem wyżej. Przy szerokości 185 będzie się dobrze samochód prowadził. Natomiast przy 205 w koleinach trochę bardziej będzie go wozić na boki, ale za to wg mnie trochę lepiej wygląda. Ja latem jeżdżę na 205/60/15, a zimą na 185/65/15.

 

2) Ja mam w tej chwili przebieg 203 tys. km (kupiłem ten samochód kilka lat temu z przebiegiem 94 tys.). Cały czas zalewam do niego olej Mobil 1 5W50. Między wymianami (ok. 12 tys km) muszę dolać nie więcej niż 0,5 litra. Ale to jaki do Ciebie olej będzie dobry zależy w jakim stanie masz silnik i na jakim oleju jeździł do tej pory. W każdym razie na pewno nie wlewaj mineralnego. Co najmniej półsyntetyk. Zresztą poszukaj na forum - na temat olejów silnikowych to z postów które tu są można by napisać książkę. :wink:

 

3) Koledzy wyżej napisali - allegro lub ASO.

 

5) Czy gaz to profanacja w BMW? Chyba nie zważywszy na fakt że zakładasz go do kilkunastoletniego samochodu. Niemniej ja gazu u siebie nie mam - uważam (jak to ktoś kiedyś na tym forum ładnie powiedział) że jak stać Cię na konia to i na siano powinieneś mieć... :wink:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek, dlaczego GAZ w BMW to profanacja ? Przeciez to tak samo paliwo jak benzyna.. tylko tansze. Jak ktos duzo jezdzi to dlaczego ma nie oszczedzac? Czy np. CNG fabrycznie montowane w E klasie to tez profanacja ze strony fabryki ? W Szwecji np. takie Mercedesy, BMW i inne nowe samochody jezdza na spirytusie.. to tez profanacja ? hmmm..... Widzialem na wlasne oczy Cayenne z LPG (nie w PL).. w czym niby takie kilkunastoletnie BMW jest od niego lepsze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha to ze spirytusem - to owszem profanacja jeśli etano! heh. Co do kluczy miałem wizję ładnego zestawu pasującego do skrzynki w bagażniku i nie tłukącego się po kontach w jakimś pudle - ale to mrzonki - drogie te klucze jak cholera znalazłem na allegro facet chciał 150 no to mi sie odechciało -dla zasady 150mam ale bez przesady ...chyba faktycznie jakiś mały zestaw - aha pozdrawiam serdecznie tego s...na co w komisie opieprzył moja bunię z kluczy trójkata apteczki podnośnika i antenki do radia. udław sie k..sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widziec że moje pytania spotkaly sie z tak szybkim odzewem- pozdro dla wszystkich radzących szczególnie dla tych wrażliwych na krzyk wirtualny i nazywanie gościem (wszak jesteś gościem na moim skądinąd wątku) :)

 

Wiesz dobrze w jakim charakterze mowiles "gosciu", szczegolnie ze jestes tu nowy to przydalaby sie jakas kultura z twojej strony. Podobnie z krzykiem

 

Pozdro

 

PS

 

Nie obrazilem sie ani nie jestem wrazliwy. Po prostu zwrocilem Ci uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bastek, dlaczego GAZ w BMW to profanacja ? Przeciez to tak samo paliwo jak benzyna.. tylko tansze.

Hmm... :roll: A gdzie ja napisałem że gaz w BMW to profanacja? Nie przypominam sobie... A już na pewno nie w tym wątku.

 

Proponuję żebyś uważniej czytał zanim napiszesz... :wink:

 

A poza tym - wróćmy do tematu zanim rozgorzeje tutaj dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oponki 205/60R15 (ciutke za duze kupilem :duh: w sensie 60-ciu).
Dlaczego za duże? Rozmiar powinien być 185/65/15 lub właśnie 205/60/15. Więc masz OK. :cool2:

 

Aaaa, no skoro tak mowisz, to chyba oka... :norty:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek, dlaczego GAZ w BMW to profanacja ? Przeciez to tak samo paliwo jak benzyna.. tylko tansze.

Hmm... :roll: A gdzie ja napisałem że gaz w BMW to profanacja? Nie przypominam sobie... A już na pewno nie w tym wątku.

 

Proponuję żebyś uważniej czytał zanim napiszesz... :wink:

 

A poza tym - wróćmy do tematu zanim rozgorzeje tutaj dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi...

 

ee tam, nie ma co dywagowac, lepiej sie napic zimnego piwka :norty: ten upal mnie zabije :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiak, oryginalne że tak powiem rozmiar opon zalecanych to 205/60/15 a nie jakies 195 czy cos, zreszta tak jak wspomniał centrino masz to na słupku wraz z prawidlowym cisnieniem itd pozdr

MarcinJ nie napisał czy chodzi mu o e30 czy o e36.A w e30 ogumienie jest: 175/70/14,195/65/14 oraz 205/55/15. Chyba ze ty jestes mądrzejszy od oryginaknego dowodu rej. oraz od ksiązki "Sam naprawiam samochód BMW serii3".

Pzdr.Prosiak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę że temat opon jest szeroko omawiany, ja coś dodam w kwestii gazu. Miałem kiedyś 316i compacta ,zalołożyłem gaz i bez problemów przehulałem 150 tyś km :dance: . Jednak tak jak pisał kolega Centrino nie wolno oszczędzać na instalacji i częściej kontrolować świece, kable i filtr powietrza, pozatym ja osobiście polecam :8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.