Skocz do zawartości

[F10] Zmiana lamp na poliftowe LCI


icotynato

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem zmiany lamp z 2010 na lampy z 2014:

https://www.youtube.com/watch?v=hmnW5iaLA4U

tutaj przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/bmw-f10-lift-xenon-nie-skretny-komplet-i6856054313.html#imglayer

 

Aktualnie mam takie:

http://www.ijdmtoy.com/ebay/SKU704/BMW-F10-5-Series-LED-Daytime-Lights-17.jpg

 

I teraz moje pytania:

1. Co sadzicie o takiej wymianie?

2. Kupujac lampy "bez osprzetu" co to dokladnie oznacza?

3. Czy "ten osprzet" mozna przelozyc z mojej stary lampy?

4. Czy lampy nalezy kodowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wymieniac na poliftowe lampy to tylko na full led !

 

10tys zł za full led plus koszt pociągnięcia kabli kodowania itd to troche dużawo...

 

Lampa bez osprzętu znaczy tyle że całkiem goła, bez żarówek, sterowników,modułów... czyli w takim wypadku jak u Ciebie to szukaj tylko kompletnych bo ze starej do tej po liftingu nic nie przełożysz.

 

Jesteś pewien? Na filmiku YT ktoś zmieniał sobie lampy na full ledy i przekładał jakaś kartę (wyglądała jak płytka elektroniczna) ze starych do nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moduł nazywa się TMS i jest w każdej z lamp i jest przypisany pod konkretne auto. Oczywiście idzie używki zaadaptować do innego auta ale wielu użytkowników ma z tym problem.Z pewnością jest inny moduł w full led niż w xenonie przed liftem. No full led jest niezwykle drogi z używek nawet i moim zdaniem nie ma to sensu ekonomicznego takiej przeróbki byle było ładniej...

Bez osprzętu to jest goła. Zobacz dokładnie na zdjęcia tych z takim opisem oraz tych kompletnych to zobaczysz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego.

Masz obecnie xenon skrętny i Led kierunkowskazy. Chcesz zmienić na xenon nie skrętny a zwykłe żarówki w kierunkowskazach to kolejny krok w tył...

Jak pisali przedmówcy jak zmieniać to tylko na adaptive Led! Zwykle Led lci ładniej wygląda ale chyba gorzej świeci jak te które masz obecnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma rację, są to lampy bixenon skrętne i mają one kierunkowskazy oparte na bardzo mocnych diodach LED. Sam mam dokładnie takie same.

Chyba przy zwykłym xenonie nieskrętnym były kierunkowskazy ze zwykłą żarówką.

Mowa oczywiście o tych z F10 przed liftingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack68 wiem co mówię. Do autora tematu. Nie ma sensu zmiana na to co wrzuciłeś.

PS. Jest też adaptive xenon do f10 ale takie lampy również są drogie w zakupie a i pewnie lampy to nie wszystko.... Zostaw to co masz obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przedlift ma ledowe migacze zarówno w ksenonach skrętnych jak i nieskrętnych, tak samo jak i w zwykłych lampach z żarówką halogenową. Zgadzam się z kolegami. Taka wymiana to krok w tył. Do tego przy sprzedaży ludzie będą marudzić że rzeźba, że na pewno pół przodu nie było i dlatego lampy inne itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Cześć,

Również chciałbym zmienić zwykła lampę H7 na Xenon polift i tu moje pytanie, jaki byłby koszt (kpl lamp + adaptacja) zmiany zwykłej lampy H7 na polift Xenon, aby miec Xenon i móc jeździć na ringach jako dzienne. Czy możecie polecić jakaś osobę w okolicach Wawy?

Xenon Full LED mnie nie interesuje ze względu na nieopłacalne koszty.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze pytam bo z tego co napisales wyciagnalem wniosek ze nie dokonca rozumiesz co jest co. A jesli juz robimy wycieczki osobiste to za nie madre uwazam wkladanie xenonowych aut do samochodu ktory tych lamp nie ma i do tego jeszcze w opcji z modelu po liftingu. Po pierwsze nie masz tam poziomowania , po drugie prawdopodobnie nie masz tam tez zmywania reflektorow a wiec bedziesz oslepial kierowcow jadacych z naprzeciwka. I generalnie powinienes stracic po takiej zmianie dowod osobisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy możecie polecić jakaś osobę w okolicach Wawy?

 

Tu masz kontakt do jednego z najlepszych fachowców od BMW w Wawie, dokładał kiedyś bi-ksenony w moim eks E60.


Auto-Sew Krzysztof Seweryn

Warszawa, ul. Żyzna 2, tel. 606 536 527

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Moze raczej rejestracyjny ?

 

A niech bedzie i rejestracyjny. ( kto mieczem wojuje ten od miecza ginie :shock: )

 

Ugryzę się tu w język i nie będę zniżał się do Twojego poziomu.


Do tego jeśli byłbyś chociaż trochę inteligentny to byś zrozumiał o co chodzi, a nie nabijał sobie posty. Nie bardzo również mnie interesuje co według Ciebie jest mądre a co nie, więc również zostaw to dla siebie. Ludzie jeżdżą na HIDach i dalej żyją. Po zmianie lamp mogę podać Ci nr rej, więc możesz sobie również przypunktowac w policji.


Guzior - dzięki wielkie jutro się tam odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz wchodzą bardziej restrykcyjne przepisy przy przeglądach naszych aut, trafisz na wariata i każe Ci zmieniać i będziesz miał milion problemów. Ja kiedyś posiadałem skodę Fabię i dokupiłem oryginalne lampy ksenonowe halla z fabii RS, za każdym razem na stacjach diagnostyki udowadniali mi że mam lipne lampy bo niewidzą spryskiwaczy. Szkoda twoich nerwów naprawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.