Skocz do zawartości

G30 M550i xDrive


kosa69

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 548
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to odebrałem moje M 550i . Pierwsze wrażenia doskonałe. Dźwięk w kabinie, silnik ale i HK bez zastrzeźeń. To co słychać z tłumików to rewelacja. Przyspieszenie jak przy starcie samolotu, niezależnie od aktualnej prędkości, a starałem się nie przesadzać z gazem pierwszego dnia. Układ jezdny, mam Adaptive M Profesional, najlepszy jaki znam. To moje 13 BMW. Poprzednio 640 F 13 się nie umywa. Wnętrze powala jakością, delikatna Nappa i alkantara na suficie. Bajeranckie oświetlenia ambientowe, może nieco przesadne, ale w tym wozie dobrze się komponuje. Imponujące możliwości obsługi iDrive. Świetny headup. Komfort jazdy w stosunku do F10 i F13 powalający. Najlepsze, że wg. wskazań komputera zrobiłem 10 km w mieście i 60 km na trasie, tak 100-120 km/godz. Zużycie paliwa 10,9 litra, rozumiem, pierwsza jazda, nie za szybko, ale żeby tylko tyle ?! Ciekawe jak będzie po 5 tys. jak zacznę jedździć odrobinę normalniej. Ogólnie auto świetne, a wygląd tej akurat wersji też niczego sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc jakies fotki nowego nabytku :cool2:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
No chyba się nie spodziewacie, że koleś co ma auto za minimum 400k będzie korzystał z jakiegoś huaweia czy jak to się pisze;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz

iPada

iMaca

BMW G30 550i

 

Pochwal się co jeszcze ? :mrgreen:

 

I bardzo dobrze ze ma jabłuszka ... dobre i fajne sprzęty, co to za jałowa dyskusja i nagonka na gościa, ja tez mam podobny zestaw i na wakacje wyjadę gdzie będę miał ochotę, doctor61 daruj sobie tłumaczenie panom bo naprawdę nie musisz, polska mentalność liczą cudze zamiast dyskutować na temat ....a temat to 550i !!!!

 

P.s. doctor61 dawaj zdjęcia swojej lalki do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdziwienie a nie chwalenie. Rzeczywiście mam iPhona 6 i co z tego ? Raczej kiepsko współpracuje z autem. Wakacje najchętniej na wsi.

Doktor za stoicki spokój :cool2:

 

 

I bardzo dobrze ze ma jabłuszka ... dobre i fajne sprzęty, co to za jałowa dyskusja i nagonka na gościa, ja tez mam podobny zestaw i na wakacje wyjadę gdzie będę miał ochotę, doctor61 daruj sobie tłumaczenie panom bo naprawdę nie musisz, polska mentalność liczą cudze zamiast dyskutować na temat ....a temat to 550i !!!!

 

P.s. doctor61 dawaj zdjęcia swojej lalki do galerii

 

Jeździj gdzie chcesz i czym chcesz, dopóki nie za moje to Cie lubie

 

P.S. Więcej luzu :mrgreen:

 

Ależ koledzy, to tylko trolololo :D

 

PS.

iPhone od dawna jest już tylko kopią Samsunga :D

 

Za zrozumienie intencji :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doczytałem w instrukcji o okresie docierania przez 2000 km.

Zastanawiam się, czy po tych 2-3 tys. Wymienić olej i filtr oleju ? Może ktoś kompetentnie się wypowiedzieć ? W serwisie odpowiedzi są różne - od nie warto, po, zawsze to korzystnie skrócić przebieg między wymianami oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne samochody nie wymagają już okresu docierania znanego nam z czasów PRL i naszej rodzimej motoryzacji. Można mówić bardziej o fazie okresu jazdy z ograniczonymi zakresami obrotów. Odpowiedzi z ASO pomijam i nie dyskutuje z nimi (...) :duh: . Wymienić oleju nie musisz, ale jeśli chcesz możesz, jest to wskazane z pozycji użytkownika - świadomego właściciela. Możesz to zrobić również poza ASO tak jest praktykowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji G30 jest inaczej, do 2000 km należy oszczędnie traktować gaz i w przypadku diesla nie przekraczać 3500 obrotów

Ale czytałeś to? Bo w mojej pisało, docieranie do 2000km, ale do 500km jest wszystko i tak dotarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisz trochę wyraźniej bo nie bardzo rozumiem. Docieranie do 2000km ale przy 500km już dotarte hmm nie wiem co masz na myśli.

 

W instrukcji przynajmniej tej elektronicznej na smartfona jest taki zapis:

znA084d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma żadnej informacji, że silnik jest dotarty.

 

W punkcie Docieranie w instrukcji jest mowa o różnych komponentach i tak np.

Silnik, skrzynia biegów, przekładnia osi wymaga docierania poprzez delikatna jazdę przez 2000km. Dalej masz info o oponach i hamulcach.

Jest to dość jasne, proponuję przeczytać raz jeszcze ;)

2usFhk6.jpg

zPRoAYk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Producent napisał tą instrukcje trochę jak dla Amerykanów...

Przecież logicznym jest że nowe części muszą się dotrzeć i tak to jest też napisane.

Chyba nie tylko dla Amerykanów :)

Te 2000km jest docieranie czego, auta? :D Silnik jest dotarty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.