Skocz do zawartości

Wskaźnik spalania ucieka za 30l?


tomekn_85

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wczoraj kupiłem wreszcie BMW 320 z 1991 r; ciesze się bardzo bo dzięki temu wreszcie moge spać i choroba braku BMW mi już minęła, chciałem się zapytać czy to normalne że wskazówka spalania podczas stania samochodu w miejscu przeskakuje za 30litrów na 100km tak że jej wogle niewidać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wskazówka pod licznikiem km/h to ekonomizer.

Można powiedzieć zę jest to rzecz dosyć nie dopracowana. Ma pokazywać zużycie paliwa i pokazuje tyle że nie średnie lecz w danym momencie. Jak ruszasz z miejsca do brakuje skali, jest to normalna sprawa (duże obroty mała prędkość), jak jedziesz autostradą to pokazuje w miare uczciwie.

 

 

Pozdrawiam

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to poprostu miernik zużycia paliwa w danej chwili. Jeżeli stoisz w miejscu to samochód w tym momencie z pracującym silnikiem nie jest ekonomiczną chwilą w związku z czym wskazówka leci na maks.zużycie. Z chwilą kiedy już osiągniesz jakąkolwiek prędkość, operowanie pedałem gazu jest poprzez ten miernik widoczne.

W ten sposób mamy pełną kontrolę nad jazdą i zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeważnie.

Wiadomo, że wskazania ekonomizera są uzależnione od pedału gazu, Pedał gazu od nogi, noga od skurczów mięsni sterowanych przez mózg, a mózg zaś to ogromny sterownik generujący miliony informacji w sterowaniu nogą uzależniony od pewnych zebranych informacji z otoczenia. Bierze on pod uwagę również okoliczności i nastrój.

Wniosek:

Najlepszą ekonomiczna jazda mieści się w główce, ale czasem mozna wszystko zwalić na nachodzący dywanik na pedał gazu :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj kupiłem wreszcie BMW 320 z 1991 r; ciesze się bardzo bo dzięki temu wreszcie moge spać i choroba braku BMW mi już minęła, chciałem się zapytać czy to normalne że wskazówka spalania podczas stania samochodu w miejscu przeskakuje za 30litrów na 100km tak że jej wogle niewidać?

 

dobre pytanie :twisted2:

 

otrząsnij sie teraz i pomysl. Auto stoi w miejscu... ile ma palic na 100km? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ekonomizer to czasem i dobra rzecz działa jak wyrocznia, dzieki temu mozna nauczyc sie ekonomicznej w miare jazdy dobrej klasy samochodem jakim jest buma

 

Dokładnie tak też myślę. Jadąc trasą można tak nogę wytrenować, żeby przy każdej prędkości zużyć jak najmniej paliwa.

 

Teraz wyjaśnienie:

spalanie na ekonomizerze to ilość paliwa podzielona przez odległość (lub inaczej, jak jest to robione praktycznie - podzielona przez iloczyn prędkości i czasu). Jeżeli mianownik dąży do zera (albo odległość 0 lub inaczej patrząc prędkość 0), to wynik dąży do nieskończoności - tak to jest :)

 

Konkluzja do śmiechu: Trzeba jeździć jak najwięcej, jak najszybciej i jak najdalej, żeby BMW spaliło jak najmniej :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.