Skocz do zawartości

Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam e46 coupe polift m pak na gwincie AP I chce upchac felgi 18 rondell 0058 tyl 10j et 13 aktualnie mam je wsadzone na 255 40 I na uskokach opona przyciera.Jaki naciag bedzie bezpieczny I jakiej marki opony najlepiej sie do tego nadaja. Myslalem 235/40 bo 225 chyba troche ryzyko,chodz bardziej sie sklanialbym ku 225 co sadzicie? Prosze o pomoc.

wpisalem w yt bo chcialem zobaczyc jak wyglada naciag i akurat sa te felgi co mam ja :D

 

Edit:

Juz zalozone Hankook 225 40 na 10j ladny naciag I nie obciera.Szkoda tylko ze nikt mi nie pomogl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktos moglby mi powiedziec jakie to są felgi bo ja wiem tylko że 18" i nigdzie ich nie mogę znaleźć a chciałbym wiedzieć co mam :D :

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2qajkef&s=9#.V4aopfmLTIU

 

i ewentualnie jakie dobre opony byście do nich polecali, bo na obecnych dojade do konca sezonu i bedzie wymiana. Aktualnie mam 4x SUper-comfort 225/40 R18 92W XL. Mimo ich zuzycia auto bardzo dobrze się trzyma drogi, opony sa ciche i w ogole nie mam uczucia "twardosci" a myslalem ze tak bedzie przy niskoprofilowkach. Chciałbym żeby następne miały podobne cechy :P

 

Kolega ma akurat do "oddania" 4 felgi z nowszej 5tki to zdjecie jego auta:

http://pl.tinypic.com/r/1z4cu36/9

Doszedlem do tego ze to BMW ET20 5x120 . Czy pasowałyby do mojego auta? Czy wrzucenie na nie zimówek byłoby dobrym rozwiązaniem? Jak tak to byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie styling 124 od e60.

Rozmiar opony 225/40 jest moim zdaniem odpowiedni, jeśli chodzi o markę to polecam verdestiny, a z budżetówek matadory hectorra 3-mam je i złego słowa powiedzieć nie mogę na te gumy. W internecie piszą że kiepsko trzymają na deszczu, a moim zdaniem nie ustępują dużo droższym markom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Czyli np Matador MP47 225/40R18 92 Y XL bylyby dobre?? Cena w Honaldii to 76eur za sztuke (~330PLN), w PL to 260zl wiec wiadomo gdzie bede zamawiac jak cos :D Kolego a wypowiesz sie na temat tych felg od mojego znajomego (ET20 5x120) czy to by pasowalo do E46 i jakie dobre zimowki moznaby bylo na nie wrzucic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bo znajomy sie upiera ze one beda pasowac. Tzn pomijam kwestie gustu. chodzi o to ze one swobodnie wejda na e46. Niestety nie mamy jak tego poki co sprawdzic. Poza tym wytlumacz mi dlaczgo 18" dobrze leza a przy 17" bylby problem? Chyba ze to jakas marna prowokacja :P Wiesz, nie kazdy sie musi znać fest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem będzie obcierać .Na profilu 35 jest lepiej ale na naszych drogach to się jedzie jak taczkami z żelaznym kołem ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat mam bmw e46 lift wersje z oryginalnym sportowym zawieszeniem troszke nizej niz seria i odkupile od brata alufelgi 9.5 cala tyl i 8 lub 8.5 przod nie wiem dokladnie. opony tyl 245/35 19 troszke naciag jest a przod 245/35 19 i jest opona rowno z felga bez naciagu dodam ze et 20 sa prawdopodobnie. zapomnialem spr zanim zalozylem. i minimalnie tre jak przejade szybko przez policjanta lub jak jade w 3-4 czy jesli zaloze na tyl 235/35 19 nie bedzie za duzego naciagu?? i jaka opone na przod zeby bylo tak samo jak z tylu?? przod nie trze ale chce zeby tak samo naciagniete byly mysle ze 235/35 tyl i 215/35 przod???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Smialy zamowilem sobie 4x Matador MP47 HECTORRA 3 225/40 R18 92 Y XL|FR . Wyczytalem ze te FR to rant ochronny na felgę więc na pewno się też przyda. Wyszło odrobinę ponad 1000PLN wiec mysle ze spoko. Dam znac jak oponki smigaja , mam nadzieje ze bede zadowolony :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

możesz dać 225, ja na 19 mam 4x225 i jest ok

bierz 18, przy odpowiednim et nie będzie nic obcierało, a wygląda dużo lepiej, chociaż ja i tak wolę 19

 

jeśli szukasz koła to mam takie 18stki ja na foto do sprzedania:

f688ceb9d4e68e3e6d30bc92960eded2.jpg

 

4x8,5 cena jakieś 1300zł z oponami, jeśli jesteś zainteresowany to więcej info na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jeśli nie odpowiedni dział, to przenieść. napisłem tutaj by szybko otrzymać odpowiedź do wieczora.

 

Mam alufelgi 15 i jutro chciałbym zmienić na stalówki tylko moje pytanie czy te śruby z alu będą pasowały do tych stalowych ?

Jutro chcę wymienić i nie wiem czy musze jeździć po mieście i się dopytywać o te śruby. Tak konkretniej to gdzie jeszcze takie śruby można dokupić ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Podaj szerokość i et felg. Trzeba dobrać tak opony, żeby średnice kół byłby jak najbardziej zbliżone do siebie na obu osiach.

 

19 dedykowane do e46 m3 to 225/40/19 i 255/35/19, w coś takiego bym celował.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał Maniek to w "X" jest bardzo ważne bo napędy przód i tył są "połączone".

Idealnie to by było: obwód zewnętrzny wszystkich obon taki sam, szerokość taka sama, forma i stan bieżnika taki sam.Jakie można robić odstępstwa ? nie wiem .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.