Skocz do zawartości

Kamera Cofania - doposażenie.


mrtwardy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jest to mój pierwszy post, więc jeżeli robię coś nie tak to proszę o wyrozumiałość,

w zeszłym tygodniu kupiłem E91 z 2006 z wersją nawigacji professional, w moich dotychczasowych samochodach zawsze miałem czujniki cofania, niestety ten takowych nie posiada,

przeglądając oferty czujników parkowania na allegro natrafiłem na coś takiego:

KAMERA COFANIA Z POMIAREM ODLEGŁOŚCI MONTOWANA W MIEJSCE OŚWIETLENIA TABLICY REJESTRACYJNEJ

 

http://allegro.pl/kamera-cofania-vw-audi-skoda-bmw-pom-odl-kat-170-i1450278201.html

 

co wydaje się dość sensownym rozwiązaniem (przystępna cena + większa funkcjonalność +nie trzeba wiercić dziur w zderzaku),

 

prośba o informację czy ktoś z Was montował coś takiego?

czy navi będzie pokazywała obraz z kamery?

czy może znacie kogoś kto mógł by ją zamontować (podlaskie, mazowieckie, ew. łódzkie)?

no i jaki może być całkowity koszt montażu (czy trzeba dokupić jakieś sterowniki itp.)?

 

a może macie jakieś inne ciekawe pomysły?

 

z góry dzięki za info :-)

 

P.S.

wiem, że najsensowniej było by zapytać sprzedającego, co też uczyniłem -niestety od ponad tygodnia zero odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Da się, bo samo BMW przewiduje doposażenie samochodu w kamerę ( nie tylko cofania ). Najprawdopodobniej do tego musisz mieć Tuner TV.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiar na warsztat z Wrocławia, który coś takiego (podobno) robi,

niestety Wrocław to drugi kraniec Polski więc trochę mi się nie kalkuluje tam jechać (nawet nie dzwoniłem),

jeżeli ktoś z Was bywa w okolicy i jest zainteresowany montażem to podaję namiary

 

cyt.:

Witam,

Instrukcji podłączenia do konkretnego auta nie oferujemy. Zazwyczaj takie informacje posiada monter, który instaluje taką kamerę.

Firma która Panu to zamontuje to: http://www.autofil.com.pl we Wrocławiu.

-------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiamy

Allmax S.C.

http://www.all-max.pl , http://www.maxicar.pl

tel: 071-364-14-98

kom. 603-99-87-65

GG: 2632257

email: biuro@all-max.pl

-------------------------------------------------------------------------------------

 

co do tunera TV to nie sądzę by był potrzebny bo przetwarza (złożony) sygnał analogowy na cyfrowy -na podobnej zasadzie działają monitory komputerowe, jak nie masz tunera pokarzą to co idzie z kompa (odpwiednikiem kamery cofania jest kamerka internetowa, której obraz zobaczysz bez tunera), jak masz tuner to możesz dodatkowo pokazują obraz TV. Więc wg mnie wystarczy mieć odpowiednie wejście i odpowiedni soft, no ale ja nie jestem ekspertem ;-)

 

P.S.

jeszcze raz zaznaczam, że rozwiązania proponowane przez w/w firmę nie przeze mnie sprawdzone, więc proponuję wcześniej zadzwonić i dopytwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

czy ktos z was montowal tylna kamerke w modelach BMW 320d E90 edition 2008r. ? pod orginalny monitor 6,5" ? oto stronka z kamerka.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Veyron-VI-CCC-Reverse-Camera-Video-Interface-for-BMW-E90-3-Series-with-iDrive-/251111377005?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3a7767886d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to działa, ale jakiś czas temu napotkałem w sklepie na coś takiego... cena jest dużo niższa niż to co kolego proponujesz na ebay'u.

Niestety nikt w sklepie nie potrafił mi odpowiedzieć czy to działa z ekranem od CCC. Podobno działa z każdym monitorem z wejściem video, ale nie wiem czy CCC coś takiego posiada.

Sklep nie udostępnia cen online... ale mogę powiedzieć, że cena to 100pln. Sklep (hurtownia wszystkiego z Chin) godna polecenia.

 

http://bowi.com.pl/kamera-cofania-dedykowana-bmw-3-5_7787t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. Kamerka praktycznie ta sama , jest wiele innych podobnych na ebay-u w roznych cenach. Na stronce ktora udostepnilem jest napisane ze ponoc pasuje pod ekran CCC 6,5" ale pytanie brzmi czy ktos kiedys montowal pod monitor CCC ? moze ktos sie doczepi pod temat i zobaczymy bo jestem bardzo zainteresowany tym urzadzeniem a wcale nie jest takie drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów

Jest to mój pierwszy wątek zatem przepraszam za ewentualne wpadki:)

Jestem posiadaczem swego pierwszego BMW. Jest to model E90 3,0d.

Co do zasady byłem zadowolony z jego wyposażenia, ale zdecydowałem się dokupić kamerę cofania.

Na aukcjach jest sporo tego typu gadżetów, ale większość z nich trudno nazwać czymś dobrym i raczej nie były to kompleksowe rozwiązania.

Po poszukiwaniach, m.in. na forum, znalazłem firmę BimmerTech oraz produkt przez nich oferowany.

Więc go kupiłem i po wielu, wielu trudach udało mi się zamontować.

Niestety, ale montaż nie należy do najprostszych rzeczy, szczególnie zmieszczenie dodatkowej wiązki kabli za radiem.

Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania chętnie służę odpowiedzią.

Pozdrawiam

Edytowane przez adam-bial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - to jest widok dla nawigacji CIC z twardym dyskiem.

 

Mam pytanie co do dynamicznych linii na wyświetlaczu czy też je masz?

 

I opisz jak wygląda montaż - może się zdecyduje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A modul TV potrzebowales? Kamerka wlacza sie automatycznie po wbiciu wstecznego? Co dokladnie kupiles aby wszystko dzialalo? Jeszcze jedno pytanie, jak to zrobic zeby podzielic ekran tak jak na filmiku ze PDC tez pokazuje?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o montaż, to tak jak pisałem - trochę trzeba było się pobawić. Na moje nieszczęście jest prawie perfekcjonistą:(:(:( i chciałem to zrobić, prawie jak fabryka, stąd było trochę rozbierania: plastiki, boczki itp, itd. Chciałem instalację położyć z główną wiązką, stąd tyle zabawy. Przy minimalnym nakładzie można było kabale po prostu włożyć pod plastik i tyle. Najgorzej było umieścić dodatkową wiązkę za radiem. Jest tam naprawdę bardzo mało miejsca, a dwie duże kostki, dodatkowo moduł, spawają, że prawie graniczy to z cudem, ale jest, udało się.

Jeżeli chodzi o dynamiczne linie to wymagają one dopłaty. Nie jestem na razie w stanie ocenić, czy się opłaca, czy nie, ale ja się zdecydowałem.

W skład kupionego kompletu wchodziły: dodatkowa wiązka wraz z przekaźnikiem, kamera (w miejsce klamki, a nie lampki do oświetlenia tablicy), jakiś moduł (chyba video), przewód łączący kamerę z modułem, przewód do OBD. (nie wiem jak zamieścić zdjęcia z twardego stąd opis:(.

Przed montażem nawiązywałem kontakt z kimś, kto przez mój komputer łączył się z samochodem i wgrywał dodatkowy soft.

Zapewne chodzi o ten podzielony ekran.

I tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt tej kamerki?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, cena jest dość wysoka za taki dodatek ale naprawdę jest przydatny, może kiedyś skorzystam z tej oferty :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

DA się tylko trzeba emulator do kamery cofania podłączyć .

Ja sobie podłączyłem pod zwykły monitorek który zakupiłem na aliexpress .

Na początku chciałem kupić monitor w lusterku cofania ale kosztował chyba 120$ a ja nie lubię marnotrawić kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Szanowni forumowicze potrzebuję porady: chcę zainstalować w swojej E91 kamerę cofania (w miejscu otwierania klapy bagażnika). Mam IDrive i chciałbym wykorzystać jego monitor zamiasta instalowania kolejnego, dodatkowego na kokpicie. czy ktoś z Was już się "bawił" w to? Czy wogóle jest możliwość taka, aby wpiąć się taką kamerką w monitor IDrive? Może ktoś ma jakiś schemat lub zdjęcia.

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz CCC czy CIC? Odpowiedni moduł video i da rade, koszty w zależności od modułu od 700 do 1500 zl .

Dzięki za kontakt: mma CCC. Co masz na myśli "odpowiedni moduł video"? Możesz podać jakiś typ, nazwę lub model? Mam rozumieć, że tzw. bezposrednie podłączenie kabli kamery cofania z kablami ekranu Idrive odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC ma wejście wideo, ale, żeby pojawił się obraz potrzeba albo oryginalny moduł TV/video (wtedy tylko po przełączeniu na TV masz obraz, bez funkcji wsteczny-kamera), albo po podpięciu modułu chińskiego pomiędzy CCC a ekran CID, one obsługują kamery cofania + kilka dodatkowych wejść/wyjść. Np coś takiego :

 

http://car-solutions.com/en/car-video-interface-for-bmw-with-ccc-system.php

 

 

Szukaj na googlach w hasłach "BMW CCC video interface/ BMW CCC video module"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.