Skocz do zawartości

E39 jeż, mokre dywaniki, szyberdach


Shax89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, szukałem, to co dałem radę zrobiłem, ale chciałbym się Was jeszcze podpytać:

 

1) Od pewnego czasu nie działa mi nawiew - 0 reakcji - totalna cisza. Dziś wymontowałem jeża (który jak się okazuje był już naprawiany metodą domową). Zabrałem się zgodnie z poradnikami do wyeliminowania poszczególnych potencjalnych uszkodzonych elementów. Dmuchawę podłączyłem na krótko - dla kogoś kto niezbyt wie jak to sprawdzić to już opisuje - odłączamy wtyczkę od jeża, na wstępie eliminujemy pin do którego prowadzi cienki kabel - nie bierzcie tego pina pod uwagę. Następnie przygotowałem 2 kawałki przewodu z jednej i drugiej strony z wystającym drutem który pogrubiłem zginając go na pół - żeby z lekkim oporem wszedł w piny. I teraz tak - 1 przewodem łączymy 1 PIN górny na SKOS z pinem dolnym, a 2 przewód analogicznie 2 PIN górny na SKOS z pinem dolnym - wtedy automatycznie dmuchawa powinna się załączyć ( o ile jest sprawna). U mnie całe szczęście sprawna. Ale do sedna, wyrywałem sobie włosy w poszukiwaniu bezpiecznika 75/76 - wszyscy opisują zgodnie, że są pod schowkiem pasażera - owszem jest ale u mnie był tylko 1 chyba nr 75 - ten 50A czerwony. Obok jakby było miejsce na 2 bezpiecznik - ale go po prostu tam nie było ani nigdzie w pobliżu (a zdemontowałem cały schowek i dokładnie przejrzałem całą wnękę) Tu moje pytanie - czy to możliwe, że mam 1 bezpiecznik , a nie jak wszyscy opisują 2 t.j nr 75 50A i 76 40A ???

 

2) zauważyłem że (nie wiem w sumie od jakiego czasu) mam mokre dywaniki przednie (mam nadzieję że woda mi nie stoi pod całą wykładziną, niby rękę wsadzałem i nic nie czułem). Strzelam że problem leży raz że w szyberdachu - mam też czasami mokre przednie słupki (i widać zacieki) - więc strzelam że być może przypchane kanaliki + ewentualnie uszkodzony wąż pomiędzy odpływem szyberdachu a słupkiem ?? Tu też od razu powiem że mam problem z szyberdachem bo otwiera go gdzieś do 1/3 i dalej lipa. Można go otworzyć jakoś w inny sposób ręcznie by zobaczyć co mu dolega ? Jeszcze co do wody - uszczelnienie drzwi pod boczkami - ta piankowa zasłona delikatnie mówiąc jest złapana w kilku miejscach, większość odstaje - czy kleił to ktoś na jakąs masę klejąco-uszczelniającą? Może coś doradzicie ?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że jakby przeciekał szyberdach, to miałbyś ślady na podsufitce...

 

Przednia szyba Ci nie odchodzi?

Ja tez miałem mokro na dywaniku pasażera bez widocznej przyczyny.

Jak mi potem od kamienia z ciężarówki strzeliła szyba i wymieniałem, to mi szybiarz powiedział, że szyba trzymała się tylko na rdzy :(

Po wymianie szyby wszytko sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprwdzil maty wygłuszające w drzwiach czy się nie odkleiły lub ktoś ich nie przykleił jak należy po grzebaniu tam w celach mi nie znanych.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.