Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy którychś z forumowiczów montował 5-kanałowy wzmacniacz do swojej f-ki. Chce zamontować audio tak by głośniki w każdych drzwiach miały swój kanał oraz suby dzieliły 5 kanał. Mam podstawowe audio w F34. Zakupiłem już elementy potrzebne do zamontowania ( zestaw HK z F01, boczki tylnych drzwi z wersji HK, obudowy subów, osłony głośników wysokowych przód HK). Czy dla laika jest to wykonalne czy nie lepiej oddać auto do kogoś kto się na tym zna. Pytam się ponieważ jak zaprezentowałem swoją ideę to jedna z firm zajmujących się audio na pomorzu powiedziała mi że nie będą rzeźbić i że mogą mi zamontować zestaw dedykowany STEG za 8k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jaki sygnał idzie z HU w zależności jaki system audio jest w aucie. Chce zamontować głośniki HK z f01 oraz podłączyć to pod dwa wzmacniacze. Nie wiem czy powinienem podłączyć sygnał audio pod wejście RCA czy pod Hi-Input.

Czytałem na zagranicznym forum ze w zależności od tego jaki system się zakoduje HU daje inny sygnał. W wersji base sygnal audio idzie hi natomiast w wersji HiFi oraz HK low. Jest mi ktoś w stanie potwierdzić te informacje?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim. Auto trochę starsze ale zestaw audio podobny jak w wątku. W X1 E84 założyłem zestaw gladen 201 i ampire 100.4. Przód gra naprawdę świetnie ale w gole nie ma basu. Ktoś może się podpowiedzieć gdzie mogę szukać problemu? Głośniki są 2ohm 150w rms. Wzmacniacz podaje max 100w. Sygnał jest ścięty przy 80Hz bez żadnego podbicia. Gain na 90% wartośći.

Kiedyś w E60 miałem u-Dimension ma jakimś tanim Blaupunktcie i zestaw schodził zdecydowanie niżej.

Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza na Gladen 120.4 ale nie ma on wejścia hi i musiałbym bawić się konwerterem RCA. Jak go wtedy wysterować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mogę powiedzieć tyle że w e91 używałem wzmaka 120.4 podłączeonego hi.

Po sprzedaży e91 do f31 kupiłem 130.4 z dsp po kodowaniu na alpine korzystam z low.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są filtry. Dzięki nim może np. podłączyć zestaw drzwi i woofery. Wtedy drzwi ustawiasz na hi o odcinasz częstotliwości powiedzmy na 150Hz w Woofery na los i przekręcasz na około 100hz. One są po to żeby niepotrzebnie nie przenosić pełnego pasma na głośniki które tego nie obsługują i mogą się przez to uszkodzić:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i one kontrolują wyjście, a mnie chodzi mi o wejście sygnału:) Tu jest tylko RCA i nie można podłączyć sygnału bezpośrednio z głośników. Potrzebny jest konwerter hiinput-->RCA i moje pytanie jak on wpływa na jakość dźwięku i w jaki sposób go ustawić

Mówię o czymś takim:

https://www.poweraudio.pl/hollywood-hlc-4-konwerter-sygnalu-highlow-z-rem-p-5864.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Osłabiasz mnie... Nie potrzebujesz żadnego konwertera, bo do tego wzmacniacza za pomocą RCA podłączasz przewody prosto z głośników. Np. za pomocą takich przewodów dla leniwych.933cdc094e4795f21ee80700ebe6.jpg

Skoro mi nie wierzysz - chociaż miałem podłączony ten wzmacniacz prosto z głośników przez wejście hi to chociaż miej tyle odwagi i przeczytaj instrukcję do wzmacniacza :)

https://mosconi-system.it/wp-content/uploads/2014/04/ONE_4CH_manual_ita.deut_.eng_.pdf

Karta katalogowa

https://mosconi-system.it/wp-content/uploads/2014/04/G1-120.4_Specifications_2012.04.03.pdf

Jak to nie wystarczy to kup sobie te swoje konwertery :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam właśnie w/w przewody. Sygnał podciągnięty jest od kostki pod siedzeniem i rozdzielony na dwa kanały.

Czy przy zestawie stereo dolne pasmo nie jest ucięte? Mam problem ze woofery grają mało wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie,


W sumie po lekturze tego wątku, oraz niezliczonych innych, mam większy mętlik w głowie, niż na samym początku.


Pacjentem jest F30 LCI, z bazowym audio (czyli bez wzmaka). Dźwięk jest gorzej niż tragiczny.


Chciałem włożyć dedykowane głośniki współosiowe Focala na przód, do tylnych drzwi kupiłem już ori z wersji HK (musi być lepiej, patrząc na wielkość cewki), ale z tego co czytałem tu, EQ w HU jest tak ustawione, że tony wysokie będą walić po uszach.


Z drugiej strony, dokładanie osobnego wzmaka, to kupa roboty i w sumie pieniędzy, na czym mi nie zależy.

Auto służy mi do pracy, najwięcej rozmawiam, ale muzyki też słucham. Nie jestem audiofilem (nie słucham sprzętu oraz kabli), słucham muzyki.


Jakie będzie najlepsze rozwiązanie tego zamulonego dźwięku? Jak najmniej kombinacji oraz druciarstwa.


Dołożenie chińczyka PUZO? Jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najtaniej to trzeba było kupić tweetery z ramkami do przodu.

Każda dalsza ingerencja jak ma mieć ręce i nogi wiąże się ze zmianą/dołożeniem wzmaka.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to trzeba było kupić tweetery z ramkami do przodu.

Każda dalsza ingerencja jak ma mieć ręce i nogi wiąże się ze zmianą/dołożeniem wzmaka.

 

W zasadzie masz rację, tylko w kilku miejscach, także i w tym temacie czytałem, że dołożenie samych tweeterów może pogorszyć sytuację przez EQ HU, które w wersji bazowej ma kompensować brak gwizdków. Boję się tego, że tak, czy owak trzeba będzie rzeźbić ze wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to trzeba było kupić tweetery z ramkami do przodu.

Każda dalsza ingerencja jak ma mieć ręce i nogi wiąże się ze zmianą/dołożeniem wzmaka.

 

W zasadzie masz rację, tylko w kilku miejscach, także i w tym temacie czytałem, że dołożenie samych tweeterów może pogorszyć sytuację przez EQ HU, które w wersji bazowej ma kompensować brak gwizdków. Boję się tego, że tak, czy owak trzeba będzie rzeźbić ze wzmakiem.

 

Dołożenie tweeterów daje naprawdę dużo. Jeździłem trochę bez tweeterów i dopiero po ich dołożeniu dźwięk w kabinie odżył. No ale, wzmaka już wcześniej zainstalowałem. Niestety, pracy trochę jest. Podobno zmiana samych głośników na jakieś aftermarketowe (Audio System?) też coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W e91 jeździłem trochę z audio systemem bez wzmaka i nawet to dawało ogromną różnicę w stosunku do zwykłego stereo.

Do f31 od razu po zakupie dołożyłem i wzmacniacz i nowe głośniki plus zmiana wyjścia na niskie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem f31 z basic sereo , wsadziłem wspłosiowe dedykowane mach w drzwi i Puzo c7. Trzeba się trochę pobawić apką do puzu, opóźnienia itd. Nie wiem czy idealnie, pewnie nie. Żadnych mikrofonów, czy nawet miarki nie używałem, ale w pewnym momencie znalazłam naprawdę bardzo fajne brzmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.