Skocz do zawartości

Nowa F30 kombi konfiguracja do recenzji vs Mazda 6 kombi


entilza

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony dzisiejsze liftingi to, z reguły kosmetyka i brać tego za realny wyznacznik momentu zakupu imho nie ma za wiele sensu.

w F30 LCI faktycznie mało widać zmian w wyglądzie, jednak nie zapominaj, że zmieniły się silniki na zupełnie inne (własna konstrukcja BMW), a to już IMHO bardzo duża zmiana

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

BMW zrobilo sie bardziej jak mecedes, troche nie ma juz tego pazura, uklad kierowniczy jakis taki za delikatny, zawieszenie mieksze niz w e90 i systemy kontroli trakcji za wczsnie reaguja, na plus jest naped na 4 kola (zakladam, ze pomoze w razie problemow z wyjechaniem w ziemie). Dodatkowo nie wiem co myslec o silniku (na forum wyczytalem ze serwis zaleca wymiane oleju co 30k km wszyscy wymieniaja co 10-15k km), goscie w warsztacie gdzie serwisuje BMW na potege narzekaja na nowe modele a ostatnio widzalem rozrzad z dwu litrowje benzyny w czesciach (plastkikowa rama na ktorej byl lancuch sie rozpadla).

[...]

 

Zgadzam się, ale warto dodać, że zrobiło się jak Mercedes pamiętany z poprzednich generacji.. Bo moim zdaniem porównując aktualną gamę Mercedesa z aktualną gamą BMW to właśnie Mercedes robi bardziej auta "z pazurem" jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Nie chcę tu porównywać wersji AMG Mercedesa z M BMW (bo z tymi miałem niewiele do czynienia), ale porównując zwykłe auta typu właśnie 320i/C200 to moim zdaniem Mercedes prowadzi się bardziej bezpośrednio i ma fajniejszy układ kierowniczy.

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

BMW zrobilo sie bardziej jak mecedes, troche nie ma juz tego pazura, uklad kierowniczy jakis taki za delikatny, zawieszenie mieksze niz w e90 i systemy kontroli trakcji za wczsnie reaguja, na plus jest naped na 4 kola (zakladam, ze pomoze w razie problemow z wyjechaniem w ziemie). Dodatkowo nie wiem co myslec o silniku (na forum wyczytalem ze serwis zaleca wymiane oleju co 30k km wszyscy wymieniaja co 10-15k km), goscie w warsztacie gdzie serwisuje BMW na potege narzekaja na nowe modele a ostatnio widzalem rozrzad z dwu litrowje benzyny w czesciach (plastkikowa rama na ktorej byl lancuch sie rozpadla).

[...]

 

Zgadzam się, ale warto dodać, że zrobiło się jak Mercedes pamiętany z poprzednich generacji.. Bo moim zdaniem porównując aktualną gamę Mercedesa z aktualną gamą BMW to właśnie Mercedes robi bardziej auta "z pazurem" jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Nie chcę tu porównywać wersji AMG Mercedesa z M BMW (bo z tymi miałem niewiele do czynienia), ale porównując zwykłe auta typu właśnie 320i/C200 to moim zdaniem Mercedes prowadzi się bardziej bezpośrednio i ma fajniejszy układ kierowniczy.

 

I c200 ma jeden z wiekszych offsetow kierownicy w stosunku do osi fotela...jak sobie to uswiadomilem to draznilo mnie to niepomiernie :)

Edytowane przez effendi2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry..., ale jedyne Mercedesy, które robią na mnie wrażenie to wersje AMG. Te modele są tak inne od "cywilnych" Merców, że aż dziw bierze, że to ta sama marka :shock:

Jeździłem różnymi modelami Gwiazdy z aktualnej oferty i nie widzę tam aut "z pazurem" - prowadzą się w zupełnie standardowy sposób, ani dobrze ani źle, skrzynie automatyczne, mimo kolejnych inkarnacji nadal są wolniejsze niż w BMW i lubią się pogubić, w kwestii komfortu niczym się nie wyróżniają. BMW może i straciło nieco sportowych genów, ale nadal czuć w nich nacechowanie na kierowcę (no może w 2AT czy nowym X1 trochę mniej... :roll: ).

 

Mój ojciec ma GLC 250 na zwykłym zawiasie... szczerze... w kategorii wozideł wolę S60 mojej żony. Jest lepiej wyciszona i ma naprawdę komfortowy zawias bo ten w GLC to ni twardy ni wygodny, taki zgniły kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zwrócił uwagę na to, że F30/31 jest już szósty rok na rynku. Zanim się na nie zdecydujesz, skonfigurujesz, zamówisz, to będziesz jeździć autem, które po roku Twojego użytkowania przejdzie do lamusa. Może warto trochę zaczekać. Ja kiedyś się zdecydowałem na auto pół roku przed wejściem jego nowej generacji. Myślałem, że nie będzie mi to przeszkadzać, ale się pomyliłem. Następne auto kupiłem 3 miesiące po jego premierze, odczucia zupełnie inne. Kupując auto za całkiem spore pieniądze trzeba o tym pamiętać. Wiem, że ktoś może mi zarzucić, że przecież sam nabyłem F34 niecały miesiąc temu, ale 3gt to inna historia. Wydaje mi się, że po prostu nie będzie już miało następcy, więc raczej "syndrom nowszego modelu" nie będzie dla mnie tak dotkliwy.

Co to za paradoks? Kupujesz auto tuż po premierze i stajesz się testerem dla koncernu. Wpisowe na etat testera kosztuje więcej aniżeli zakup sprawdzonego modelu produkowanego od co najmniej 2-3 lat.

Do tego zakup sprawdzonego modelu wiąże się ze sporymi promocjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba auta - F30 320D i Mazdę 6 2,5L

 

Mazdą ciekawie się jeździ, ale nie zamieniłbym F30 na M6. Czuć, że to inna klasa auta. Nie mniej, jeździ się nią sympatycznie.

 

Pytaj jeżeli chcesz coś wiedzieć w szczegółach.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba auta - F30 320D i Mazdę 6 2,5L

 

Mazdą ciekawie się jeździ, ale nie zamieniłbym F30 na M6. Czuć, że to inna klasa auta. Nie mniej, jeździ się nią sympatycznie.

 

Pytaj jeżeli chcesz coś wiedzieć w szczegółach.

 

 

Ja mam pytanie - jak porównasz sztywność zawieszenia i zachowanie auta w "teście łosia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.