Skocz do zawartości

530d e39 lift automat, problem z ladowaniem


Uaku530D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, kilka dni temu zaczęła migać mi kontrolka od ładowania przy jeździe samochodem. Czasem miga jak dodam gazu czasem tak sama z siebie, jednego razu wcięło mi akumulator do zera więc wydałem alternator (Valeo) oraz sprawdziłem stan szczotek, oczywiście nie było ich po czym od razu je wymieniłem wlutowując nowe. Problem znikł na 20 minut po czym powtórka z rozrywki, tj. przygasające światła wszystkie kontrolki świecą łącznie z ABS, automat tryb awaryjny tylko 5 bieg itp, auto stanęło. Podladowalem do pełna wczoraj jeździłem cały dzień nic się nie działo nic nie migało. Dziś wsiadam do auta oczywiście po 5 minutach zaczął migać akumulator na desce dałem gazu w spod i jakoś ucichło, zatrzymałem się na stacji na 5 m dosłownie i dalej to samo skrzynia tryb awaryjny itp itd. Pomóżcie go zachodze w głowę co to może być, przewód główny alternatora ok bo sprawdzany, akumulator jest nowy.. już mi ręce opadają :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na zaciskach akumulatora na zapalonym silniku. Powinno być ok. 14,4v.

 

Na alternatorze powinno być 14,4. Na akumulatorze może być mniej.

 

Ja właśnie tak mam. Na alternatorze ponad 14 a na aku mierzone 13,5 i w testach zegarów też. Nie mam pojęcia gdzie ucieka 0,8. Gdzieś na forum ktoś pisał, że klema piro może pochłaniać (mierzone za i przed) u mnie za i przed jest tak samo 13,5/13,8. Chyba gdzieś zmasuję jeszcze dodatkowo silnik z budą...

 

Aaaaa. Ja mam i a nie d ale chyba nie powinno być różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli masz valeo jak w moim przypadku to mógł się poprostu przegżać i dostał zwarcia, wymiana na używany załwtwił sprawę. Ładowanie mam 13,7-13,8V i działa tak już 5 rok
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.