Skocz do zawartości

Sprzegło a praca silnika


quiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki maly problem i w sumie nie wiem co z tym zrobic! Mianowicie gdy auto jest na biegu jalowym i mam wcisniete sprzeglo praca silnika jest idealna lecz gdy puszcze sprzedlo (jest wycisniete) to auto chodzi jak disel! Strasznie cos tyrkocze. Slychac to tylko na biegu jalowym (obrony silnika 750obr/min). Gdy zwieksze obroty do 1200obr/min halas znika. Co to moze byc? Gdzie szukac przyczyny? Dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze stukac lozysko oporowe sprzegla, kolo zamachowe lub skrzynia

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i zwlekałem :mad2: na początku wyło łozysko, pozniej juz nie dalo sie jechac tzn obroty rosły a auto nie przyspieszało :duh: , okazało się, ze za bardzo przetrzymałem i łozysko całe sie starło i zryło koło zamachowe :twisted: musiałem wymienic cały zestaw i jeszcze koło, więc zrob to wcześniej zanim będzie już za późno pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj stary ja skombinowałerm sobie uzywke, pojechalem do aso i poiwedzieli mi ze za komplet musze zaplacic prawie 700 zeta oczywiscie plus koszt robocizny okolo 200zł :mad2: :mad2: wiec pojechalem na szrot gdzie sprowadzaja bmki na czesci i panowie pokazali mi 6 kompletow pojechalem tam ze swoim mechaniorem i wybral najlepszy i zalozyl za 150zł za koimplet dalem 350 wraz z kolem zamacjowym plus robocizna 150, pozdro wszystko chodzi idealnie na oryginalnych czesciach co prawda uzywki ale za to w bardzo dobrym stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem na szrot gdzie sprowadzaja bmki na czesci

 

Możesz podać adres lub telefon do tych gości? Potrzebuję adresu schrottu gdzie mają tylko BMW bo będą mieli najlepszy dostęp do części i pojęcie czego się chce. Poza tym do Łodzi mam niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary teraz jestem w pracy wieczorem napisze ci co i jak. Jestem z Łodzi a szrot jest w Rąbieniu to koło aleksandrówa, jak jedziesz na Konstantynów przy trasie zobaczysz, podam Ci adre dzisiaj wiezorem dokładny albo jutro, tel nie mam ale tez skołuje. a u siebie nie masz blizej nic konkretnego, wydaje mi sie ze szrotow z uzywanymi czesciami zwlszcza do bmw jest duzo, ale moze sie mylę?? pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Chcialbym sprecyzowac swoja usterke w aucie. Mianowicie tyrkotanie slychac tylko przy rozgrzanym silniku oraz na obrotach silnika ponizej 1tys. Gdy ba biegu jalowym dodam gazu tyrkotanie znika. Na stronie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=228137#228137

przeczytalem ze silniki 1.6 bez klimy nie maja kola dwumasowego (wystepuje one niby tylko przy autach powyzej 2,5litra lub w autach z klima). Przeczytalem tez ze owe tyrkotanie spowodane jest uszkodzeniem skrzyni biegow. Czy to prawda? Nie wiem juz co mam myslec..czy szykowac kase na nowa skrzynie czy moze jednak mam kolo dwumasowe. A moze to lozysko tak halasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.