Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Hej,

20 kwietnia byłem w BMW na wymianie chłodniczki spalin. Kilka dni temu zauważyłem wydobycie się płynu chłodniczego na łaczeniu chłodniczki z EGR. Odstawiłem auto do serwisu. Dostałem od nich wiadomość, że zdiagnozowali problem i chłodniczka jest ok a za wyciek odpowiedzialny jest zawór EGR, który nie podlegał akcji. Nie uważacie, że to trochę dziwne, że akurat po akcji serwisowej przepuszcza zawór EGR a wcześniej nie było z nim problemów... W serwisie za cześć z wymianą zażyczyli sobie 1100 zł.


Zdjęcie poniżej.


https://ibb.co/0qFyyMc


Pytanie czy w moim aucie serwis powinien wymienic na akcji serwisowej chłodniczkę razem z zaworem EGR czy samą chłodniczkę? chłodniczka sprzedawana jest razem z zaworem EGR.

VIN WBA5C71000D820427

 

Witam

Mam ten sam problem ,minął miesiąc od wymiany chłodnicy i mam wyciek w tym samym miejscu co kolega dodał zdjęcie.Zawór wcześniej był szczelny nic nie ciekło.Zgłosiłem to do serwisu,mówią że oni tylko chłodnice wymienili a zaworu nie ruszali,no ciekawe... przecież musieli go odkręcić od chłodnicy,ciekawi mnie czy w ogóle osoba zajmująca się wymianą,przed założeniem chłodnicy EGR wyczyściła.Podejrzana sprawa..

zdjęcie:

https://ibb.co/GpKg56W

 

Jaki masz silnik, N47n czy b47 ?

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam . Również poproszę o sprawdzenie

WBAFW11000DU26760

WBASN61050C455580

 

WBAFW11000DU26760 akcja na chłodnicę EGR

WBASN61050C455580 brak akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

20 kwietnia byłem w BMW na wymianie chłodniczki spalin. Kilka dni temu zauważyłem wydobycie się płynu chłodniczego na łaczeniu chłodniczki z EGR. Odstawiłem auto do serwisu. Dostałem od nich wiadomość, że zdiagnozowali problem i chłodniczka jest ok a za wyciek odpowiedzialny jest zawór EGR, który nie podlegał akcji. Nie uważacie, że to trochę dziwne, że akurat po akcji serwisowej przepuszcza zawór EGR a wcześniej nie było z nim problemów... W serwisie za cześć z wymianą zażyczyli sobie 1100 zł.


Zdjęcie poniżej.


https://ibb.co/0qFyyMc


Pytanie czy w moim aucie serwis powinien wymienic na akcji serwisowej chłodniczkę razem z zaworem EGR czy samą chłodniczkę? chłodniczka sprzedawana jest razem z zaworem EGR.

VIN WBA5C71000D820427

 

Witam

Mam ten sam problem ,minął miesiąc od wymiany chłodnicy i mam wyciek w tym samym miejscu co kolega dodał zdjęcie.Zawór wcześniej był szczelny nic nie ciekło.Zgłosiłem to do serwisu,mówią że oni tylko chłodnice wymienili a zaworu nie ruszali,no ciekawe... przecież musieli go odkręcić od chłodnicy,ciekawi mnie czy w ogóle osoba zajmująca się wymianą,przed założeniem chłodnicy EGR wyczyściła.Podejrzana sprawa..

zdjęcie:

https://ibb.co/GpKg56W

 

Jaki masz silnik, N47n czy b47 ?

 

silnik to N47T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o sprawdzenie ?

5D26474

 

Masz trzy akcje, wszystkie związane z EGR.

 


Wielkie dzięki za odpowiedź . Domyślam się , że skoro mam aż trzy akcje serwisowe to :

1. chłodniczka

2. zawór egr

3. ????????? co może być trzecie ?


Czy też tak macie ( przy wadliwym EGR ) że jak mocniej wciśniecie gaz wyskakuje pomarańczowy trójkącik - błąd napędu , każe jechać wolniej i jest napisane że auto ma niepełną moc co wyraźnie czuć ? zauważyłem też że spod maski wydostają się spaliny .... jestem umówiony na środę do ASO , mam nadzieję że to jest właśnie powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam wszystkich.

Nr VIN: WBAMX110X0C881626 proszę o sprawdzenie czy są jakieś akcje. Z góry dzięki za info

 

Jest tylko akcja na programowanie Euro 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, auto mam ze Szwajcarii i wg. historii auta miał robioną akcję serwisowa na EGR, chłodnicę i Isofix co jest w historii ze Szwajcarii wpisane, ale w PL z tego co się dowiedziałem to tylko ma wbite serwisy "olejowe" i nic więcej, być może kontaktują się z fabryka, ale historii nie uzupełniają.

Wymieniali następujące części:


"Zadanie: F1x F2x F3x F4x B47 Replacing the exhaust-gas recirculation valve

Opis F1x F2x F3x F4x B47 Replacing the exhaust-gas recirculation valve

Wymienić zawór AGR

Stawka godzinowa | 00 64 011

Śruba z łbem soczewkowym

Część | 35 21 7 685 343

2.0

Opaska na węże

Część | 07 12 9 952 104

2.0

Zawór AGR

Część | 11 71 8 594 492

1.0

Uszczelka metalowa

Część | 11 71 8 579 364"



"Zadanie: F10 F11 F25 F26 F36 B47 replacing the exhaust-gas recirculation cooler

Opis F10 F11 F25 F26 F36 B47 replacing the exhaust-gas recirculation

cooler

Wymienić chłodnicę recyrkulacji spalin

Stawka godzinowa | 00 64 199

Kpl. drobnych elementów

Część | 11 71 8 597 652

1.0

Rurka łącząca

Część | 11 71 7 799 853

1.0

Chłodnica spalin

Część | 11 71 8 596 445"


"Zadanie: F25 F26 Reworking the ISOFIX bracket

Opis F25 F26 Reworking the ISOFIX bracket

Poprawienie uchwytu Isofix

Stawka godzinowa | 00 64 560

Zestaw pasek filcu samoprzylepne

Część | 52 20 2 697 913

4.0

Wzmocnienie uchwytów Isofix

Część | 41 00 2 697 433"


Tak dla informacji co tam robili jaki zakres części obejmował akcję w CH.

Edytowane przez marcin62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proponuję wysłać zapytanie poprzez stronę connected drive, 02 lipca kolega Kruk sprawdzał moją Bunie i nie było akcji, natomiast 17 lipca wysłałem zapytanie przez stronę i po dwóch dniach dostałem maila, że akcja jest na wymianę chłodnicy recylkulacji spalin Bx7 i mam się umówić z serwisem. Co ciekawe po dostaniu wiadomości o akcji zadzwoniłem do serwisu i oni twierdzą, że akcji dla mnie nie ma. Co z tym zrobić, czy żądać wymiany na podstawie przysłanego maila z centrali BMW, jak dopiąć swego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bo nie masz typowej akcji tylko pojawiła się na dniach akcja sprawdzenia po reklamacji przez klienta. Zgłoś,że ubywa płyn chłodniczy to może sprawdzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jest akcja: Działanie serwisowe w przypadku reklamacji przez klienta (SACC): Temat „Chłodnica recyrkulacji spalin" czyli możesz reklamować złe działanie , to nie jest akcja przywoławcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.