Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Moja F21 miała naprawiany EGR w 11/2017 i w 08/2018.

Spłonęła 08.02.2019, właśnie się dowiedziałem, że podlegała akcji serwisowej przy okazji pisma z Allianz o odmowie wypłaty odszkodowania z powodu wady fabrycznej.

 

Nawet nie wiesz jak bardzo łączę się w bólu z Tobą bro :cry: mam nadzieję, ze trafisz na dobrego prawnika, który dojedzie importera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W przypadku gdy chłodnica EGR jest sprawna to ta akcja serwisowa o kant d... rozbić. To że do czasu akcji serwisowej chłodnica jest jeszcze szczelna nie gwarantuje że późniejszej eksploatacji za perę dni czy miesięcy szlak jej nie trafi i któregoś pięknego dnia z pod maski zauważymy dymek, tylko że to już ze względu na skutki będzie za późno na profilaktykę raczej tylko 998.


Wszystkie chłodnice wadliwej serii bez względu czy w danym momencie jest sprawna czy nie (tak jak w Korei Poł.w ok.20 tys.samochodach,nie dali sobie w kaszę dmuchać) powinny być wymienione na nowe pozbawione wad.

BMW nie po raz pierwszy gdzie może skutecznie unika konsekwencji wad fabrycznych.

 

Wszystkie z wadliwej serii podlegają wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja F21 miała naprawiany EGR w 11/2017 i w 08/2018.

 

Współczuję, dobrze że nic się nikomu nie stało. Naprawy EGR miałaś w ASO w ramach gwarancji? Czego te naprawy dotyczyły? Winna jest chłodnica EGR może jej nie ruszali?


Z ciekawostek - AC w PZU obejmuje samospalenie - nawet z wady fabrycznej. Przynajmniej tak twierdzi moja agentka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W przypadku gdy chłodnica EGR jest sprawna to ta akcja serwisowa o kant d... rozbić. To że do czasu akcji serwisowej chłodnica jest jeszcze szczelna nie gwarantuje że późniejszej eksploatacji za perę dni czy miesięcy szlak jej nie trafi i któregoś pięknego dnia z pod maski zauważymy dymek, tylko że to już ze względu na skutki będzie za późno na profilaktykę raczej tylko 998.


Wszystkie chłodnice wadliwej serii bez względu czy w danym momencie jest sprawna czy nie (tak jak w Korei Poł.w ok.20 tys.samochodach,nie dali sobie w kaszę dmuchać) powinny być wymienione na nowe pozbawione wad.

BMW nie po raz pierwszy gdzie może skutecznie unika konsekwencji wad fabrycznych.

 

Wszystkie z wadliwej serii podlegają wymianie.

Kolega Kruk pisze dobrze. Wszystkie, lecz gdy nie cieknie to będzie trzeba zrobić to na własną rękę chyba.

Kruk pisze że wszystkie wymieniają a Czarny124 co innego :shock:

To wszystkim wymieniają chłodnice nawet które są sprawne podczas sprawdzenia czy tylko te uszkodzone, cieknące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na kontroli w srode, stwierdzono ze wszystko jest ok. Pan z Bawarii powiedzial ze maja kilka przypadkow kwalifikujacych sie do wymiany.

 

Wszystko OK, bo nie łapie się na akcję serwisową? Czy może łapie ale po sprawdzeniu wyszło, że jest OK?


Ja mam nieodparte wrażenie, że nawet jak sprawdzą i dziś jest ok, to wcale nie oznacza, że za kolejny rok nadal tak pozostanie :(


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na kontroli w srode, stwierdzono ze wszystko jest ok. Pan z Bawarii powiedzial ze maja kilka przypadkow kwalifikujacych sie do wymiany.

 

Wszystko OK, bo nie łapie się na akcję serwisową? Czy może łapie ale po sprawdzeniu wyszło, że jest OK?


Ja mam nieodparte wrażenie, że nawet jak sprawdzą i dziś jest ok, to wcale nie oznacza, że za kolejny rok nadal tak pozostanie :(


Pozdro

Auto bylo objete akcja serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli pomimo że samochód jest objęty akcją serwisową ale w tym momencie chłodnica będzie ok to nie wymieniają na nowe poprawione.

Oczywiście ASO po sprawdzeniu żadnej gwarancji nie udzieli że chodnica za jakiś czas nie zacznie przeciekać i poniosą wszelkie konsekwencje wynikające z jej uszkodzenia.

Czyli tak jak pisałem wcześniej, jeżeli nie wymieniają wadliwej serii chłodnic obligatoryjnie wszystkim którzy mają takie zamontowane, to taką akcja serwisowa o kant de rozbić :mad2:

 


Wszystkie z wadliwej serii podlegają wymianie.

Z tego co piszą inni to niestety nie wszystkie i wszystkim :shock:



pawers napisał:

Ja bylem na kontroli w srode, stwierdzono ze wszystko jest ok. Pan z Bawarii powiedzial ze maja kilka przypadkow kwalifikujacych sie do wymiany.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dawno nie byłe s w ASO ;) Masz dwie akcje starą na klimatyzację i nowa na chłodnicę EGR. Samemu bez problemu można sprawdzić dzwoniąc do ASO lub napisać stosując formularz kontaktowy ze strony BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Powiedz mi proszę, o co chodzi z klimatyzacją? Bo akcja związana z zaworem egr jest dosyć nowa i można o niej sporo poczytać, a o akcji z klimą, nic nie znajduję.

 

na EGR to nie jest nowa akcja, ale ostatnio stała się głośna po kilku pożarach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.