Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a ja mam pytanie, czemu tego problemu nie zgłaszanie do UOIK. Może oni występują do bmw jakie pismo. Bo jak narazie ta akcja nie jest nigdzie zgłoszona, a przecież usterka ta zagraża zyciu i zdrowi osób podróżujących tymi samochodami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N57 rowniez. U mnie własnie taki silnik delikatnie sie nadpalił ( w zasadzie jego elementy uległy nadtopieniu ) Ale według serwisu akcja ta np dotyczy x5 a nie dotyczy x6. Dla mnie to dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótka historia z akcją na egr. Auto zgłoszone telefonicznie w zeszłym roku do sprawdzenia podczas ostatniego przeglądu gwarancyjnego sierpień 2018, jeżeli zawór będzie do wymiany to mają od ręki wymienić.po sprawdzeniu zawór egr do wymiany ale jak się okazało nie mają na stanie i zadzwonią jak tylko będą mieć. W lutym zacząłem się upominać i po 3 tygodniach zawór już był. W międzyczasie auto straciło gwarancję w związku z czym zrobiłem program/mapę. Telefonicznie miła Pani z Zk motors potwierdziła godzinę przyjęcia auta i wymianę na 13. Na miejscu okazało się że osoba przyjmująca auto nic nie wie o tym. Musiałem się dochodzić ale w końcu przyjęto auto z adnotacją, według klienta auto na wymianę egr . W ten sam dzień telefon o 17 czy mogę auto odebrać na następny dzień, egr zamontowany ale jeszcze muszą go zaprogramować. Po 15 minutach telefon z pretensjami dlaczego nie powiedziałem że w aucie jest zmieniona mapa silnika, na co kulturalnie odparłem "nikt nie pytał". Jak się okazało nie mogą zaprogramować gdyż ich oprogramowanie wykrywa zmianę mapy silnika. Dostałem info że muszę za wymianę zapłacić, gdy się nie zgodziłem dostałem info że wymienią mi egr z powrotem na stary i tyle. Zasugerowałem zmianą softu na ori , przecież mogą przywrócić. nie da się. Na co stwierdziłem że sam odbiorę auto i zawiozę do firmy która przywróci soft, na to odpowiedź że nie wierzą że wrócę z powrotem do nich na kodowanie egr i nie będą mogli rozliczyć akcji z centralą. W końcu stanęło na tym że po weekendzie skontaktują się z centralą i poproszą o autoryzację wymiany bez zakodowania. po 5 dniach telefon że auto do odbioru. na miejscu okazało się że założyli stary egr, wg niech jest ok. takie kur...a śmieszne akcje serwisowe. najlepsze jest to że w międzyczasie dostałe m pismo z prośbą o pojawienie się 2 autem na tą samą akcję , a tma też jest zmieniona mapa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pały z tego serwisu tylko sie uśmiałem. Jak jadę do aso w Szczecinie za każdym razem zostawiam adnotację że w aucie jest program. Raz uratowało mnie to bo chcieli z auto0matu zaktualizować sterownik silnika. Więc okłamali Cię bo spokojnie można mapę przykryć seryjnym softem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótka historia z akcją na egr. Auto zgłoszone telefonicznie w zeszłym roku do sprawdzenia podczas ostatniego przeglądu gwarancyjnego sierpień 2018, jeżeli zawór będzie do wymiany to mają od ręki wymienić.po sprawdzeniu zawór egr do wymiany ale jak się okazało nie mają na stanie i zadzwonią jak tylko będą mieć. W lutym zacząłem się upominać i po 3 tygodniach zawór już był. W międzyczasie auto straciło gwarancję w związku z czym zrobiłem program/mapę. Telefonicznie miła Pani z Zk motors potwierdziła godzinę przyjęcia auta i wymianę na 13. Na miejscu okazało się że osoba przyjmująca auto nic nie wie o tym. Musiałem się dochodzić ale w końcu przyjęto auto z adnotacją, według klienta auto na wymianę egr . W ten sam dzień telefon o 17 czy mogę auto odebrać na następny dzień, egr zamontowany ale jeszcze muszą go zaprogramować. Po 15 minutach telefon z pretensjami dlaczego nie powiedziałem że w aucie jest zmieniona mapa silnika, na co kulturalnie odparłem "nikt nie pytał". Jak się okazało nie mogą zaprogramować gdyż ich oprogramowanie wykrywa zmianę mapy silnika. Dostałem info że muszę za wymianę zapłacić, gdy się nie zgodziłem dostałem info że wymienią mi egr z powrotem na stary i tyle. Zasugerowałem zmianą softu na ori , przecież mogą przywrócić. nie da się. Na co stwierdziłem że sam odbiorę auto i zawiozę do firmy która przywróci soft, na to odpowiedź że nie wierzą że wrócę z powrotem do nich na kodowanie egr i nie będą mogli rozliczyć akcji z centralą. W końcu stanęło na tym że po weekendzie skontaktują się z centralą i poproszą o autoryzację wymiany bez zakodowania. po 5 dniach telefon że auto do odbioru. na miejscu okazało się że założyli stary egr, wg niech jest ok. takie kur...a śmieszne akcje serwisowe. najlepsze jest to że w międzyczasie dostałe m pismo z prośbą o pojawienie się 2 autem na tą samą akcję , a tma też jest zmieniona mapa ;)

 

Był ktokolwiek jeszcze po wirusie na akcji serwisowej i miał podobne problemy? Czy to zależy od serwisu? Gdzie kolego byłeś w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zmartwiło mnie ostatnio że ubywa mi płynu bez widocznych wycieków i trafiłem na artykuł o akcji serwisowej z egr.

Proszę o sprawdzenie mojego nr.vin D060531

ps. podczas dynamicznej jazdy czasem czuć olej ale zwaliłem to na zapocenia koło przewodu smarowania turbiny i odłożyłem do najbliższej wymiany oleju, jest to w jakiś sposób powiązane.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy mojej historii. Auto nadal pozostaje w serwisie z powodu braku częsci , mnie tymczasem nakazano zwrot samochodu zastępczego. I poinformowano że jeśli z problemem nie uporaja się do 15 marca wtedy znowu dostane samochód zastępczy.Przez kolejne 10 dni mam uzywac teleportu. Dealer rozkłada ręce. Kpina i cytując klasyków żal [BAD] i kamieni kupa. Ostatnie bmw w moim życiu. Nie dosyc że byłem o włos od spalenia to jeszcze teraz czuje sie ponizany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze to nie moj problem. Skoro problem sie nasila i do tego jest i dlugo bedzie problem z dostepnoscia tych chłodnic bmw powinno zorganizowac wiecej aut zastepczych. Zastanawiam sie nad wystapieniem na droge prawna. Zobaczymy co powie moj prawnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie o pojazd zastępczy przy akcji wymiany EGR. Auto (525d 2013) uziemione na serwisie od 14 dni i nie wiadomo kiedy będzie gotowe. Dziś dostałem telefon że salon nie ma dostępnych aut zastępczych i zaoferowali Seata Arona 1,0 tsi :o. Macie jakąś wiedzę jakie auto mi przysługuje czy nie ma na reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na forum jest jakis prawnik i podsunie przepisy na jakie należy sie powołać. Bo to na prawde jest dziecinada. Dla jednych auta sa dla innych zabrakło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciag dalszy mojej historii. Auto nadal pozostaje w serwisie z powodu braku częsci , mnie tymczasem nakazano zwrot samochodu zastępczego. I poinformowano że jeśli z problemem nie uporaja się do 15 marca wtedy znowu dostane samochód zastępczy.Przez kolejne 10 dni mam uzywac teleportu. Dealer rozkłada ręce. Kpina i cytując klasyków żal [bAD] i kamieni kupa. Ostatnie bmw w moim życiu. Nie dosyc że byłem o włos od spalenia to jeszcze teraz czuje sie ponizany.

 

Z tą zmiana marki to wiesz... jak Behr zwalił chłodnice EGR dla BMW to nie wiadomo komu jeszcze ;) Większość marek ma od nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sposob potraktowania klienta , ktory akurat w takim wypadku powinien byc potraktowany dobrze a moze nawet wyjatkowo dobrze !! Jesli ktos jest marka premium to cos musi za tym isc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
ASO to nie BMW, to są po prostu warsztaty które zdobyły autoryzację, jak chcemy być dobrze obsługiwani należy pisać skargi na złe warsztaty.BMW musi dowiedzieć się o nieprawidłowościach by podjąć właściwe kroki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.