Skocz do zawartości

lista bezpiecznego tuningu M47/M57 : bmwmapping.eu !


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj zalecają zmianę programu na ten z 35d - takie rozwiązanie lepsze czy lepiej z Alpiny wziąć - gdzieś widziałem na forum że działało to całkiem znośnie

I pytanie co lepsze chip na bazie z 35d czy chip na bazie z Alpiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jest ale jeszcze nie zatwierdzili listingu czesci jak tylko bedzie to dam.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

STRONA WS dokladnych modow z wykresami stworzona przez tych samych ludzi :

 

http://bmwmapping.eu/

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co np. można zrobić ze skrzynią ZF 6HP19 jeżeli chodzi o moment, w sensie bezpiecznego podkręcenia auta powyżej tych 400Nm ?? ?

 

Ja mam 420Nm konwerter niedawno regenerowany i jest ok, a ta sama skrzynia idzie była montowana w Audi a6c6 3.0 tdi i 325d preLci i tam chipują pod 600Nm i jezdzą napewno coś kleknie szybciej ale nie odrazu

BMW - Bayerische Motoren Werke

Moja E91 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=313333 Dowpipe RM-Motors, Turbo Hybyrda TC-Turbo, Styling 159 Sparkling Graphite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skrzynia po modelu może i ta sama,ale konwertery różne. Nie bez powodu przy 2.0d tunerzy nie robią momentów po 450-500nm w tych skrzyniach. Co innego skrzynia w2.0d N47 184hp,tam moment można już te 50nm więcej spokojnie podnieść ( konwerter w niej jest taki sam jak w performance power kit dla N47).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, ja się zastanawiam czy konwerter od 6hp21 pasuje do 6hp19 tak jak to ma miejsce w przypadku Bmw 535d gdzie PreLci skrzynie 6hp26, a model Lci 6hp28 i choć jest to już 2.gen 6hp to duża ilość ludzi zakłada konwerter z LCI. W serii 3 nigdzie nie znalazłem tematu, a nim oddałem do regeneracji konwerter to również szukałem informacji ale nikt tego nie praktykował w serii 3 bo koszty. Właśnie spojrzałem na artykuł na temat PK do e90 i różnica w pracy skrzyni jest zauważalna, zastanawiam się czy oprogramowanie skrzyni jest również inne i skrzynia inaczej zapina lock-up - szybciej

BMW - Bayerische Motoren Werke

Moja E91 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=313333 Dowpipe RM-Motors, Turbo Hybyrda TC-Turbo, Styling 159 Sparkling Graphite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Panowie mam pytanie, bo nie chcę wyrzucić kasy w błoto (czyt. Wtryski 216)


Mam E87 118d M47 122km zrobione na 160km i według tej tabeli co jest na fotce (1 strona) to zmieniając wtryski na te które ma wersja 120d 163km to jestem w stanie osiągnąć takie same wyniki w 118d. To prawda?

Aktualne Auto:

BMW E87 118d M47TU2D20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Dziękuję Ci za odpowiedź! Mam złe wyprogramowany dpf I włącza się procedura wypalania przez co przybywa mi oleju, ale teraz jest misja zmienić wtryski i poprawić mapę + wykodowac doszczętnie DPF :D

Coś czuję, że 200km w E87 to będzie szatan :twisted:

Aktualne Auto:

BMW E87 118d M47TU2D20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.