Skocz do zawartości

Alarm fabryczny - montaż, pytania, problemy.


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy!

normalnie przy zamknieciu drzwi z pilota migaja mi kierunki + uaktywnia sie alarm + wylacza sie oswietlenie wnetrza

bywaja jednak momenty kiedy przestaje to dzialac, a mianowicie

naciskam przycisk w pilocie i rygluja sie wszystkie drzwi, ale juz nie migaja kierunki, nie uaktywnia sie alarm, oswietlenie wewnatrz ciagle swieci

 

problem pojawia sie sporadycznie i rownie szybko znika

 

czy ktos spotkal sie z tym u siebie ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po raz kolejny kolego musze prosic Cie o pomoc :oops:

nie moge zlokalizowac tych czujnikow w drzwiach

wyszukalem w google, iz podobno znajduja sie gdzies w obudowie rygli ? ale nie wiem na ile to jest prawda, bo jesli tak by bylo, to sporo mialbym rozbierania zeby sie do nich dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba są zlokalizowane w zamku drzwi i muszą mieć jakieś mikro wlączniki. Musisz wymyślić jakiś sposób na odłaczanie po kolei. Wydaje mi się, że powinno dać się odłączyć całą kostke w drzwiach.

 

Na logikę jeśli ktoryś z czujników "sam sie otwiera" powinno to być sygnalizowane na desce rozdzielczej graficznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odświeżam temat, bo właśnie zdemontowałem kompletną instalację alarmową z rozbieranego auta. Na dniach będę brał się za montaż, ale mam jeszcze pytanie, co do kodowania alarmu DIS-em. Robił to ktoś? Dużo dłubania? Są jakieś dodatkowe opcje aktywowane przy kodowaniu?. Wiem, że istnieje możliwość włączenia tak alarmu, aby można go było rozbroić tylko pilotem a nie jak w większości aut za pomocą kluczyka przekręcając zamek do otwarcia drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym widział to bym nie pytał

gdzie jest fabryczne miejsce na krańcówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu i zamontowałem oryginalny alarm. Sam montaż podzespołów nie sprawiał większego problemu ale pierwsze schody pojawiły się podczas kodowania. Niestety nie jestem w stanie aktywować alarmu bo wysypuje mi się taki komunikat.

 

GM V

No coding data

available for

this SG version.

Coding index:

Expected:

01

In control init:

06

Latest released

ECU version fitted?

 

Wie ktoś o co chodzi. Czy problem tkwi w podłączonych podzespołach (zbyt wysokie SW od 08 do 10) czy po prostu mój moduł nie ma możliwości aktywowania alarmu (HW 3.2 SW 4.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam problem z alarmem w e46 . Alarm jest oryginalnie wbudowany , kiedy kupilem te auto kontrolka ta ktora jest kolo skrzyni mrygala mi i alarm wydawal dzwiekl , a teraz nie ma ani alarmu ani kontrolka nie mryga. Co moze byc przyczyna? zeby tak samo z siebie sie popsulo

 

jeszcze jedno co to?

http://imageshack.us/photo/my-images/10/12112011023.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/685/12112011024.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, może ktoś powiedzieć mi ile impulsów jest potrzebnych do zaryglowania drzwi e46 320d po liftingu?

dokładał może ktoś z szanownych forumowiczów zewnętrzny alarm z zewnętrznymi pilotami które mają przejąc otwieranie i zamykanie od kluczyka?

jesli tak to fajnie byłoby jak by ktoś napisał jak to wysterować najlepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wtyczka z kabelkiem do sensora auc oryginalnie jest wyprowadzona z wiązki zasilającej wiatrak, odgałęziona jakieś 10 cm od wtyczki wentylatora, jest też opcja, że ktoś zmieniał wiatrak i w komplecie dostał ze szrotu sensor wpięty w obudowę - masz funkcję automatycznego obiegu zamkniętego na panelu klimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładał może ktoś z szanownych forumowiczów zewnętrzny alarm z zewnętrznymi pilotami które mają przejąc otwieranie i zamykanie od kluczyka?

 

przerabiałem to ale raczej w drugą stronę - kluczyk przejął uzbrajanie nieoryginalnego alarmu, po co zresztą inaczej?? pomógł mi w tym specjalny interfejs, dokładka do alarmu, kupiłem w tym samym nieoryginalnym sklepie z alarmami na poznańskiej giełdzie samochodowej, mała czarna kostka pomiędzy sygnałami z ews a centralką alarmu, nie potrzeba żadnej liczby impulsów a instrukcje montażu jasne i czytelne, pilot od alarmu nadal działa ale nie steruje centralnym czyli może inny interfejsik? albo inaczej założyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. posiadam bmw e46 320d Mam mały problem z alarmem , otóż wyje jak szalony co jakiś czas. Czasem nawet nie zdąże odejść od samochodu po zamknięciu i już się włącza . Byłem dzisiaj w Marco Service na krakowskiej (kielce) na komputerze. Wypisali inne błędy ( na 1 i 3 cylindrze świece żarowe + sterownik do wymiany , napinacz pasa pasażera , lewa poduszka , czujnik deszczu, ) . Za 1razem zapłaciłem 60zł za wykasowanie błedów , dzisiaj 150zł i powiedzieli że jak naprawie te rzeczy to alarm nie będzie wył . Bo to jest samochód który wszystko musi mieć sprawne. Tylko moje pytanie brzmi co to ma do alarmu ? Nic nie pomogli odnoscnie alarmu , jak wył wczesniej tak wyje dalej . Co mam zrobić , gdzie się udać ?? Dołączam załączniki z wydruku z komputera .

 

http://imageshack.us/photo/my-images/811/bmw2e.jpg/

Edytowane przez starzyk12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.