Skocz do zawartości

Inspekcja klockow hamulcowych


arasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakies trzy miesiace temu wymienilem klocki hamulcowe wraz z czujnikami wykasowalem inspekcje z guzika przy wlaczonym zaplonie wszystko bylo OK.komp pokazywal nastepna wymiane za 50tys km az tu nagle zona wrocila z zakupow I powiedziala ze komp pokazuje,ze klocki tylnie do wymiany. Probowlaem kasowac tak samo jak poprzednio ale bez skutku. Komp mowi ze reset unsuccessful. Co sie stalo I jak z tym walczyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli Co zaczac od czujnika. Ten czujnik to na bank zamiennik bo dwa razy byl zmieniany. Za pierwszym razem kabel byl za dlugi I przetarl sie ocierajac o tarcze. Potem zostal wymieniony I znowu byl za dlugi,ale zczepilismy go opaska uciskowa zeby nie ocieral o tarcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik musi dawać zwarcie, żeby nie było komunikatu.

zwarcie nastepuje kiedy czujnik dotyka tarczy komunikujac tym ze klocki kwalifikuja sie do wymiany

sam czujnik nalezy wymienic o ile mial kontakt z tarcza, jesli nie mozna go zastosowac ponownie

czujnik nie moze sie zepsuc ze wzgledu na swoja prostote, to kawalek miedzianego drota zatopionego w plastiku, moim zdanie to nie powinno sie nawet czujnikiem nazywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zwarcie nastepuje kiedy czujnik dotyka tarczy komunikujac tym ze klocki kwalifikuja sie do wymiany

 

Czujnik jak jest nowy ma zwarte oba przewody.

Z czasem wyciera się plastik i zatopiony pod nim mostek.

Kiedy nie ma zwarcia pojawia się komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne się do tematu. Wymieniłem klocki z tyłu 11.2016 i z przodu 1.1.2017 skasowałem obydwie inspekcje i od tego czasu pokazuje mi 80 000 do następnej wymiany a zrobiłem już ze 4 tys km. Orientuje się ktoś może co to się może dziać? A i przy okazji czy da się uratować kluczyk który wyprałem w 60 stopniach? :P auto kompletnie na niego nie reaguje nawet po przyłożeniu do kolumny kierowniczej nie odpala ani nic.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i od tego czasu pokazuje mi 80 000 do następnej wymiany

:shock: trochę dużo dla klocków hamulcowych. Ja bym zmienił na 60 i 65 tys, albo 50 i 60 tys.

czy da się uratować kluczyk który wyprałem w 60 stopniach?

można spróbować wlutować czipa ze starego do nowego, ale najprawdopodobniej - kaput emu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem klocki z tyłu 11.2016 i z przodu 1.1.2017 skasowałem obydwie inspekcje i od tego czasu pokazuje mi 80 000 do następnej wymiany a zrobiłem już ze 4 tys km. Orientuje się ktoś może co to się może dziać?

 

A co się ma dziać? ja jak założyłem oryginały, to przy mojej jeździe 80tyś robię spokojnie (zresztą tak też mi pokazywało mniej wiecej), na ATE zrobiłem 60tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zbliżam się do 80.000 km - i z tyłu cały czas mam oryginalne (choć ich koniec już bliski)...

Mam teorię, że w xDrive z tyłu klocki wytrzymują dłużej - z uwagi na rzadsze uruchamianie się kontroli trakcji niż w RWD.

A może raczej "miałem" - bo @saab właśnie stworzył wyłam w mojej teorii... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xdrive i hamulce z wersji wzmocnionej...tył wymieniałem już 2x a przód 1x (tarcze poleciały do kosza z tylu i przodu)

Zawsze po wymianie komp. w aucie pokazuje 80tyś do następnej wymiany. Z czasem to się zmienia w dół.

Tył np. pokazywał przez dłuższy czas 18 a pewnego dnia nagle zrobiło się 2 do wymiany.

Przebieg 76tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tył np. pokazywał przez dłuższy czas 18 a pewnego dnia nagle zrobiło się 2 do wymiany.

18.000 km pokazywał Ci na podstawie szacunku (algorytm).

W momencie, gdy tarczy fizycznie dotknął czujnik - pokazało 2000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.