Skocz do zawartości

F30, F31, F34 jaki olej do silnika


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 320d 184KM BMW zaleca niby olej w specyfikacji ACEA C3 zamierzam lać Motula co 10.000KM i zastanawiam się czy nie warto zainwestować w ACAE C4? Do tej pory poprzedni właściciel jeździł na przeglądy serwisowe ASO i nie podejrzewam żeby wymieniał częściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz dalej lać oryginalnego oleju taki jak stosowali w serwisie?

 

Bo na forum było wiele razy poruszane że olej z serwisu nie jest za dobry(chyba Castrol nie pamiętam) lepiej zalać minimum motula, LM czy Valvoline. Do tego serwis radzi zmieniać olej w stylu Long Life czyli co 30 tys. by po okresie gwarancji auto poszło na szrot albo do Mirka handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na forum było wiele razy poruszane że olej z serwisu nie jest za dobry(chyba Castrol nie pamiętam) lepiej zalać minimum motula, LM czy Valvoline. Do tego serwis radzi zmieniać olej w stylu Long Life czyli co 30 tys. by po okresie gwarancji auto poszło na szrot albo do Mirka handlarza.

Właśnie :) ale pytanie dotyczyło czy warto lać LowSAPS C4 zamiast zalecanego MediumSAPS C3, ale już doczytałem, że nie powinno się:

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-do-silnikow-z-filtrem-dpf-czym-sie-roznia-od-innych-i-jak-je-rozpoznac/z6k5me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy,

Bardzo proszę was o pomoc, bo już się pogubiłem w tym wszystkim (ll01, ll04, USA, EU, 5w40, 0w40) - głowa taka :mad2:

Mam obecnie wlany Gulf GVX 5w30, ale chętnie zmieniłbym olej w F30 335i 2012r.

Auto pochodzi z USA.

Nie wiem jaka normę mam zalać LL - 01 czy LL - 04.

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś z was podrzuci jakiś link do najlepszych możliwych oleji, które mogę wlać. Chciałbym zostawić 5w30, ale zależy mi na odpowiedniej normie (Long Life 01/04) i najlepszym producencie oleju.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze juz druga 335i

poprzednio jeszcze w czasach e90/92 na niemieckim forum na 1 miejscu byl Mobil 1 0W40

jednak nie ma go juz od roku na rynku a nastepca nie ma homologacji LL01

No wlasnie- zerknij w instrukcje auta- na 1 miejscu zalecany jest LL01

LL04 tez mozesz ale ten z koleji jest wykastrowany z metali i dodatkow ktore spalajac sie zapychałyby DPF (wiec do Diesli)

a w naszym przypadku te dodatki lepiej chronia silnik.

Kupilem wiec -

https://www.motul.com/de/de/products/8100-x-max-0w40

Full Syntetik, bardzo dobre wartosci... nawet teraz w te upały- trasy po 1000km z predkosciami 200+ temp oleju nie przekraczala 120 st.

Na razie zrobilem 5000km- w tym 2 trasy po 1000km i nie wzial ani grama.

Poprzednio przy normalnej jezdzie tez nie bral- jednak w trasie gdzie kilkaset km jechalem 200+ lubił wziasc 0,25-05l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czolem jaki olej do B46O ?? auto kupione wiec trzeba olej zmienic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ow20 pisze pod maska..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ow20 pisze pod maska..

gdzie tak jest napisane pokaz

pod maska mam naklejke

stad pytanie czy w europir silniki b46 jezdza rowniez na 0W20??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To chyba pierwszy przypadek żeby ktoś miał zalany ten silnik olejem 0W20 o tak małej lepkości. Chyba że ktoś się pomylił albo wcześniej ten samochód był eksploatowany na Syberii :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.