Skocz do zawartości

Czerwona dioda pod lusterkiem BMW e90


Ralphtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od samego początku, czyli od zakupu, po zamknięciu samochodu z pilota nie mruga czerwona dioda znajdująca się pod lusterkiem. Czy jest możliwość, iż nie posiada on fabrycznego autoalarmu? Czy można sprawdzić jego obecność w samochodzie, a jeśli tak to w jaki sposób? Trudno mi uwierzyć, że ktoś konfigurując samochód w salonie zamówił podświetlenie diodowe obicia drzwi od wewnątrz (nie mam pojęcia po co :)), a nie zamówił autoalarmu :)

 

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też nie wiem :) Miejmy nadzieję, że ktoś będzie wiedział :)

Jutro sprawdzę czy będzie "wył" alarm jeśli otworzę go z kluczyka. Ciekawy jestem czy jest też inny sposób (np. patrząc pod maskę) na wykluczenie, bądź potwierdzenie posiadania autoalarmu. Zawsze może być przecież spalony bezpiecznik lub też inny powód, że alarm się nie aktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pewności właśnie nie mam i dlatego chce to sprawdzić czy jest :) Lusterko jest samościemniające się. Sprawdzałem dzisiaj też otwieranie z kluczyka po zamknięciu z pilota ale kiedy otwieram z kluczyka, to odblokowuje zamki w taki sam sposób jak przy otwieraniu z pilota (mruga awaryjnymi dwa razy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że masz fabryczny alarm ? Lusterko wewnętrzne samościemniające się ? Bo te bez lusterek samościemniających się, obudowę diodki alarmu wykorzystują jako flip.

 

to prawda ale jak nie ma alarmu i samo ściemniającego lusterka to to pokrętło do pochylania w którym jest dioda jest z czarnego nieprzezroczystego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że masz fabryczny alarm ? Lusterko wewnętrzne samościemniające się ? Bo te bez lusterek samościemniających się, obudowę diodki alarmu wykorzystują jako flip.

 

to prawda ale jak nie ma alarmu i samo ściemniającego lusterka to to pokrętło do pochylania w którym jest dioda jest z czarnego nieprzezroczystego plastiku

 

Nie zawsze, są też z przeźroczystym pokrętłem flipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam alarm inny niz fabryczny. Przy normalnym zamykaniu/otwieraniu z pilota nie ma zadnych dzwiekow. Mozna go sprawdzic machajac reka przed czujnikami ruchu ale trzeba poczekac z 60s az sie uzbroi. Mozna go rowniez sprawdzic bez czekania w nastepujacy sposob:

- zostawic otwarte drzwi albo bagaznik

- zamknac auto z pilota

- alarm wydaje kilka krotkich dzwiekow informujac, ze jakis czujnik jest otwarty

- zamknac drzwi (bagaznik)

- alarm wydaje jeden dzwiek informujac, ze juz jest ok i kontroluje wszystkie czujniki

 

Moze da sie w podobny sposob sprawdzic fabryczny alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

jak mruga to alarm działa

czujnik pochylenia - kradzież kół

czujnik ochrony wnętrza - np wybicie szyby i kradzież torebki

czujnik w klapie silnika

Zostaw otwarte okno i zamknij auto , poczekaj chwile (uzbrojenie alarmu) pomachaj ręką w aucie - alarm zacznie wyć , wyłączysz go otwierając auta z pilota

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jest czujnik ruchu . Dioda mruga - jest aktywowany . po zamknięciu auta z pilota i ponownym naciśnięciu dwukrotnie przycisku zamykania auta alarm dezaktywując się . Muszę tak robić gdy towarzyszy mi pies w podróży , bo gdy zoarawie go w aucie i zamknę tylko auto z pilota po około 30 sekundach załącza się alarm . Jednokrotne naciśnięcie pilota dezaktywując alarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.