Skocz do zawartości

silnik N47T


Gość zbych_77

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem.

Mam F31 320xd z 2013 roku z silnikiem N47T.

Najechane 75 tys km. Dotychczas tylko serwis ASO wliczony w cenę. Żadnych niespodzianek.

Czy zbliżając się do 100 tys km powinienem pomyśleć o jakiś specjalnych serwisach - rozrząd, skrzynia itp czy zostać tylko przy opcji serwisów standardowych w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wymieniam jak komputer krzyczy ale użytkuje ten samochód jak emeryt - ponad 60% trasa - nie przekraczam 140km/h - tylko kilka razy jechałem na trybie sport

 

o skrzyni słyszałem - mam w planach przy 80 tys km

 

dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer krzyczy wymianę oleju max co 15 tys km - w zależności jak jeżdżone i pełny przegląd (też z wymianą oleju) co ok 40 tys km - więc chyba ok

 

To albo masz niesamowicie trudne warunki jazdy, albo ktoś przestawiał w komputerze interwał (o ile się da). Ja jeżdzę 70% miasto / 30% autostrady, w miarę dynamicznie i pokazuje co ok 26 tyś km, ale zmieniam najpóźniej co 15 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam wrażenie że powszechna opinia o wadliwym rozrzadzie w n47 jest przesadzona. Tych silników na rynku są miliony a tylko sporadyczne przypadki są wyjątkowo nagłaśniane. Mam 3 znajomych z silnikami n47 gdzie jeden z nich zrobił już 150 tys. Km w E90 z 2010 i nic ( na wydłużonych serwisach olejowych). Według mnie wszystko zależy jak się jeździ. Jeżeli dynamicznie i na krótkich dystansach to trzeba skrócić interwały olejowe i podobno problemów nie ma. Można też bez problemów znaleźć f30 na oryginalnych silniku grubo ponad 200 tys. I cały czas jeżdżą. Dlatego zgadzam się że nie warto wpadać w paranoję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 3 znajomych z silnikami n47 gdzie jeden z nich zrobił już 150 tys. Km w E90 z 2010 i nic ( na wydłużonych serwisach olejowych).

Tyle to też przejedzie rozrząd na pasku. Niektórzy producenci przewidują wymianę paska przy 90 a nawet 120tyś.Tylko że koszt wymiany paska i rolek jest dużo dużo mniejszy i nie tak ingerencyjny jak wymiana komp. rozrządu łańcuchowego zwłaszcza jak jest z tyłu silnika.

Ideą rozrządu łańcuchowego miała być (była w starszych modelach) jago bezawaryjna praca przez cały okres eksploatacji silnika. Anie 150 czy 250tyś i niepewność kiedy strzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezawaryjnej pracy zgodzę się. Łańcuch nie powinien się zrywac. Tylko pytanie jest czy jest to rzeczywiście tylko wina producenta. Jeżeli użytkownik katuje silnik przy wydłużonych serwisach olejowych to zwiększa również prawdopodobieństwo awarii. Użytkownicy BMW bardzie interesują się swoimi samochodami niż np. Renault I sytuację tę są mocniej nagłaśniane.

 

Staram się tylko zrozumieć czy jest problem z tymi silnikami w f30 czy nie. Większość przypadkow dotyczy E90 przed 2010 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem X1 z 2010 z silnikiem N47, nie robiłem dodatkowych wymian oleju między przeglądami a auto było eksploatowane bez "zarzynania" głównie w trasie. Po 80 tys. rozrząd nadawał się do wymiany. Wg relacji serwisu problem z N47 niestety jest powszechny.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.