Skocz do zawartości

530dA duze spalanie w miescie


tookie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Moje auto to e60 530dA 218km bez dpf.

 

Mam maly problem ze spalaniem. Jezdze 90℅ trasy i tylko 10% po miescie. Srednie spalanie z tankowania do pelna to 7.1-7.5L/100km. Dodam ze jezdze bardzo grzecznie, dojezdzam codziennie po dobrej drodze 70km do pracy.

 

O ile poza miastem moge czesto wyciagnac spalanie nawet 6L to przy kazdym wjechaniu do miasta spalanie wywala kosmicznie do gory. Przy krotkim odcinku 3km po miescie potrafi pokazac 25L przy normalnej jezdzie ! Wg mnie to sporo. Mam wrazenie ze wskazowka spalania przy jakimkolwiek przyspieszaniu wrecz wystrzeliwuje na 20L. Nigdy nie zatrzymuje sie np na 12 czy 16 lotrach tylko od razu 20 i wiecej. W trasie podobnie. Jadac stale 100km/h po lekkim dodaniu gazu wywala od razu na ponad 20L.

 

Czy to normalne w tym modelu? Z innych objawow wiem ze przeplywomierz nadaje sie do wymiany/czyszczenia. Czy to moze byc powiazane?

 

Dla porownania mam jeszcze mercedesa e320cdi pond 200koni i komputer pokazuje spalanie 15 litrow przy odcinku 3km jak wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem spalanie w normie czyli takie jak powinno być. Mam ten sam model i w trasie podobnie w mieście na idrive pokazuje 14.16 w zależności jak długo w mieście siedzę. Ale ja u siebie nie kalibrowałem tego spalania Ty pewnie też nie więc po takim upływie czasu należało by to uczynić może pokazywało by bardziej wiarygodne liczby :)
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasta nie mam i silnik szybko osiaga 90*C. Cos na 100℅ jest na rzeczy bo spalanie na krotkim odcinku jest ogromne z tym, ze nie mam pewnosci czy wskazowka poprawnie wyswietla.

 

 

Zalej do pełna i jeździj i zobaczysz ile zrobisz km . Ew. zalać do pełna i np. po 100 . 200 przejechanych km , znow dolej i wtedy przeliczysz jakie jest spalanie bo na komputerze też może glupoty czasem pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA milem kiedys podobnie w trasie palil wedlug kompa i zbiornika ok kolo 6,5 l.W miescie na kompie pokazywalo 14-16 a zbiornik mowil 10.Skalibrowalem w disie i wszystko jest ok.Wskazowka od chwilowego tez juz nie idzie jak oszalala na 20 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moja 530xd moc okolo 270 KM w miescie jezdzi tylko 10 km w jedna strone przejazd trwa 30 min

54 l ropy dystans przejechany 441 km

zona jezdzi bardzo delikatnie

palila troche mniej nie wiem co sie zaczelo dziac z tym autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.