Skocz do zawartości

Wysokie spalanie E46 320d


LUKASZdiy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się jakoś sprawdzić tego pierburga podłączając na krótko/impulsowo czy miernikiem? Bo mam wrażenie że raz działa raz nie. BTW, jak zdjąłem rurę od intercoolera do EGR to podczas pracy silnika kopcił z niej się szary dymek, jakby spaliny - nie z EGR tylko od strony IC !!! Co to może być? Końcowka życia silnika/turbiny? Mam 280 tyś przebiegu a turbina ponoć zmieniana była jeszcze w niemcowni tak mi nieoficjalnie w serwisie powiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardziej chodziło mi o to czy to norma czy jakiś uszczelniacz puszcza :D wkład odmy wymieniałem po zakupie, na wirniku paluchem luzów jakichś nie wyczułem - olej w IC i dolocie to wydawać by się mogło standard, ale prawie sobie dam coś uciąć że jak kiedyś to sprawdzałem to nic sie nie kopcilo z tego węża :D a panikuję bo jadę z dwójką małych dzieci nad morze i nie chcę mieć niespodzianek. Co sądzicie o wsadzeniu "retro" odmy - ponoć lepiej wyłapuje syf.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie komputer pokazuje 5.6l ... kalkulator mówi 6.2l w cyklu mieszanym bym powiedział. Na trasie zejdę do 4,4l wg kompa a licząc 5l. Hamuję biegami używając sekwencji. Do najwolniejszych się nie zaliczam, ale jazdę eko mam opanowaną;) Robiąc sobie dzień radości z jazdy spalanie miałem na trasie 7l. autko ma 180tys km. potwierdzone w BMW. Na gwarancji wymienili pompę wtryskową więc silnik ładnie pracuje. Dodam że znam takich którym te modele palą 10-13l więc duuuużo zależy od stylu jazdy i zdrowego rozsądku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To faktycznie eco wyniki :wink: jak auto jest sprawne to widać, że i automat może być oszczędny, chociaż ten cykl mieszany to pewnie więcej trasy a jak jest trochę miasta to raczej nie w stylu Warszawa, Kraków, Wrocław :roll: mam rację?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja darłem nad morze właśnie i dopóki nie wleciałem na A1 to komp pokazywał 5,2-5,5, potem skoczyło na ponad 6 (nocna jazda 150-180km/h) i czuję że z całego baku wyjdzie 7/100. Odłączyłem EGR przed wyjazdem, mam checka ale kopci dużo mniej - nie ma tej chmury przy nagłym depnięciu/redukcji :D zamowiłem na wszelki wypadek pierburga z allegro i założe jeszcze na urlopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskaźnika poziomu paliwa w baku.. mam wrażenie że od 1/2 w dół o wiele szybciej wskazówka odpada i nie tylko ja mam takie wrażenie z tego co się dowiedziałem :)

 

od maksymalnej losci paliwa do polowy, wskaznik jest podzielony na okolo 20 litrow (co kreska), od polowy do zera, na okolo 10 litrow (co kreska):)

 

a tak w temacie mi 330d w automacie pali po trasie okolo 6,5-7 litrow w miescie 10-11, miasto krotkie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie eco wyniki :wink: jak auto jest sprawne to widać, że i automat może być oszczędny, chociaż ten cykl mieszany to pewnie więcej trasy a jak jest trochę miasta to raczej nie w stylu Warszawa, Kraków, Wrocław :roll: mam rację?

 

Gliwice i okolice, generalnie zazwyczaj 11km 3 sygnalizatory, 7 skrzyżowań. i jak się zatrzymuję to silnik dochodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To faktycznie wiesz co to jazda eco :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robiąc sobie dzień radości z jazdy spalanie miałem na trasie 7l.

Jak widać przynajmniej raz w miesiącu (tak myślę :roll: ) kolega odkurza autko :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eko nie eko pytanie za 100pkt czy takie zamulanie silnika, łopatek turbiny, innych elementów jest warte tych kilku 0,x l na 100km....

 

Pożyjemy-zobaczymy ;) i tak czeka mnie czyszczenie tych łopatek przy nastepnej wymianie oleju to się wypowiem za te 100p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz i oszczednosci poszły wpizdu....

chyba ze w gratisie to zrobia w cenie wymiany oleju (15zł-20zł)

daj znac co tam wyjdzie przy czyszczeniu i czy odczujesz różnicę :cool2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś mi może powiedzieć gdzie znajduje się ten elektrozawór który steruje EGR bo u mnie EGR nie jest podłaczony i nie wiem gdzie szukać tego elektrozaworu? Czy elektrozawory są wszystkie takie same jak do sterowania VTG w turbo, roletami na chłodnicy, klapkami w dolocie, i EGR-em? Czy jeszcze gdzieś występują czy to już są wszystkie? Pod kolektorem idącym na przewodzie od serwo występują 3 króćce i do nich co ma być podłączone by sprawdzić czy wszystko jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu....

Spalanie..... 5,5-6 l

80% trasa 20% miasto

 

Co zrobiono:

 

Zaslepiony EGR

Nowy kolektor uszczelki

Nowe węże od turbo

Nowy filtr paliwa

Nowy filtr powietrza

Nowe świece żarowe

Dolot uszczelniony i efekty taki ze spalanie zgadza się z tym co pokazuje komputer!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Posiadam Bmw e46 320D 150 KM Manual, a mianowicie problem polega na wysokim spalaniu. Testy przeprowadzałem głównie w mieście bo tu najczęściej się poruszam. W lipcu spalanie przy spokojnej jeździe spalanie na dystrybutorze po przejechaniu 102 km pokazało 9,5 litra 90 % miasto. Kilka dni Temu tankowałem do pełna i po przejechaniu 103 km na dystrybutorze wyskoczyło 11,7 litra jazda 100 % miasto przy temp około 0 stopni i krótkie trasy. ale to chyba i tak za mało wychodzi na to że na pełnym zbiorniku zrobiłbym 550 km. Turbina była regenerowana niedawno filtr powietrza, oleju, wymieniony wraz z regeneracją, separator zamiast filtra odmy. Byłem na kompie błędów nie było wtrysków wszystkich nie pokazało ale diagnosta mówił że w tych autach często tak jest, gdyby coś było to by pokazało. Na jednym wtrysku bo tylko to wyświetliło pokazało 1,17 nie wiem dokładnie jaka jednostka. Przed regeneracją także spalanie było większe. Ekonomizer na 4 biegu dochodzi do 20 można powiedzieć ze poza skale wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czym ten specjalista sprawdzal Twoje auto? Skad jestes? Moze ktos z okolicy podepnie pod komputer z inpa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.