Skocz do zawartości

E90 330xd '06 Titansilber [przeróbka dolotu na 335d str. 15]


zielony90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki wielkie, miło słyszeć :D

Widzę, że też masz X'a ,więc Cie to zainteresuje :)

http://store.uucmotorwerks.com/swaybarbarian-sway-bar-set-for-e90e92-335xi-330xi-328xi-325xi---xi-models-only--p1323.aspx

 

Przeczesałem cały internet i jest to jedyny przedni drążek jaki można kupić do xdrive ;) Tył chyba lepiej zostawić jak jest, podobno jak się nie ma szpery z tyłu, to takim eMkowym można tylko zaszkodzić ;) a i tak nie powinienem narzekać, bo fabryka obdarowała mnie najgrubszym nie-M jaki był, czyli 15mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić u nich także komplet P/T. Nie obraziłbym się gdyby ktoś obeznany się wypowiedział, mi się kojarzy coś o problemach z trakcja na ostrych zakrętach w autach bez szpery,poza tym sam przód podobno robi głównie robotę :) Wnioski wyciągnięte z czytania, nie z doświadczenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no to ja się nie wypowiem ;) ale temat interesujący.można kiedyś rozważyć jakiś zakup grupowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampkami jest dziwna sprawa, bo przecież zawsze w każdym boczku jest na nie miejsce. A lampek jeszcze w żadnym aucie nie widziałem. Co do podłączenia, to ja tego nie robiłem, tylko chłopaki z bmw Mtc serwis. Tak jak napisałem, podłączane maja zostać do modułu FRM, ale to w najbliższym czasie, przy okazji jak lampy będę zmieniał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja się nie wypowiem ;) ale temat interesujący.można kiedyś rozważyć jakiś zakup grupowy ;)

Tez tak myśle, może jeszcze znajdzie się ktoś chętny :) bo przesyłka kosztuje drugie tyle co komplet stabilizatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja się dostosuje :) Pare osób ma 335xi, wiec myśle będą chętni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci za to wszystko później odda? :mrgreen: ale świetna robita :cool2:

Cóż to za drążki i co mają na celu? :wink:

Co masz za nakładki na pedały? Zastanawiam się nad takimi z allegro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci za to wszystko później odda? :mrgreen: ale świetna robita :cool2:

Cóż to za drążki i co mają na celu? :wink:

Co masz za nakładki na pedały? Zastanawiam się nad takimi z allegro :mrgreen:

 

Dlatego nie mam zamiaru sprzedawać :D

Drążki stabilizatora, żeby buda się mniej wychylała na zakrętach.

Nakładki mam jakieś z allegro, ktoś tam polecił, kupiłem na próbę i zostały :)

Mam je 2 lata, przejechane w tym czasie 75tys, tylko na nakładce od hamulca widać lekkie objawy zużycia ;)

W sumie mogę polecić, tym bardziej, że dużo nie kosztowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kawał kasy zainwestowałeś w auto, która się nigdy nie zwróci, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. :8) super teraz wygląda, w porównaniu z wersją, jaką kupiłeś. Gratki.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał kasy zainwestowałeś w auto, która się nigdy nie zwróci, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. :8) super teraz wygląda, w porównaniu z wersją, jaką kupiłeś. Gratki.

 

niestety, na zwroty inwestycji nie liczę, ale dlatego auto zostanie w rodzinie :)

 

a gdzie są lusterka LCI? :D

 

Lusterka? :D Leżą zawinięte w szafie razem z panelem szyb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam xdrive 320xd po lift 184 oczywscie stoi jak koza i buja na zakretach co mnie strasznie irytuje mysle nad zestawem b12 pro kit (springi plus b8 bilstein) i mam pytanko jestes zadowolony z tego zestawu?? Jak nierownosci w miescie ja głownie latam na miescie do tej pory na 18 run flat ale zmieniam na nie run flat tamte sie juz starły ale jakos dla mnie nie były mega nie komfortowe dało sie jezdizc chodz twardo było ale nie beton.

Czy ten zestaw jest naprawde taki nie komfortowy w miescie przy 18 na normalnej oponie nie run flat. Teraz z perspektywy czasu uzywania b12 jak to oceniasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo mówić 2006r i LCI ...i tak każdy kto choć kapke siedzi w e90 zorientuje się że zgodnie z VINem to nie jest :mrgreen: wiec chyba można sobie pozwolić by było ładnie a nie na siłe wszystko jak w LCI :norty:
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tutaj się nie zgodzę. bez tych lusterek wygląda jak przeszczep. jak już kolega powiedział A to trzeba powiedzieć B. kiedyś też chciałem u siebie w LCI zmieniać lusterka na preLCI,ale na szczęście mi przeszło. jak dla mnie to "uszy słonia" są bardziej praktyczne,bo są większe - lepsza widoczność. jedyne lusterka jakimi bym je zastąpił to te z M3...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie myślałem że mogę tak szybko przyznać Ci choć część racji. Dzisiaj byłem zmuszony podpiąć do swojego E91 po raz pierwszy przyczepę, a że jeżdżę z przyczepą raz na ruski rok i wolałem widzieć gdzie jest koło, to przedliftowego lusterka trochę brakowało. :) Ale wyglądają ładniej. :twisted:
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam xdrive 320xd po lift 184 oczywscie stoi jak koza i buja na zakretach co mnie strasznie irytuje mysle nad zestawem b12 pro kit (springi plus b8 bilstein) i mam pytanko jestes zadowolony z tego zestawu?? Jak nierownosci w miescie ja głownie latam na miescie do tej pory na 18 run flat ale zmieniam na nie run flat tamte sie juz starły ale jakos dla mnie nie były mega nie komfortowe dało sie jezdizc chodz twardo było ale nie beton.

Czy ten zestaw jest naprawde taki nie komfortowy w miescie przy 18 na normalnej oponie nie run flat. Teraz z perspektywy czasu uzywania b12 jak to oceniasz??

 

Ja po mieście jeżdżę może z 10-15% tego co ogółem. Jak dla mnie zawieszenie jest bomba, ale jak dużo jeździsz po mieście, na dodatek polskim mieście, to ja bym ewentualnie zmienił sprężyny na krótsze, żeby nie stał jak koza, ale bym go nie utwardzał. Gdybym miał po Wrocławiu jeździć na tym zawieszeniu i kołach 18", to bym kur**cy dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam, lusterka LCI muszą być :D

Wyglądają mniej sportowo, to fakt, ale jak komplet to komplet :P

piotres, zrzucaj się z nami na stabilizatory do xdrive :P

Panowie, będę chciał zająć się turbo w niedługim czasie, ile zniesie skrzynka xdrive, żeby jej zaraz szlag nie trafił i ile silnik, żebym nie musiał co 5 tys oleju zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa maska zmobilizowała mnie do tego, żeby dokładnie przyłożyć się do wygłuszenia komory silnika. Poprzednio wygłuszona pokrywa silnika wyglądała tak:

40815375462_510086a7a9_b.jpg


Teraz wziąłem się za to porządnie, najpierw poszedł alu butyl:

40148156074_b8a9eb4576_b.jpg


Później pianka z zamkniętymi komórkami:

40148155724_bd0b08fded_b.jpg


Na koniec z otwartymi:

40148155574_c6980da135_b.jpg


W masce otwory technologiczne jedna warstwa pianki, na to druga duża warstwa, efekt:

40148155404_9dc016e9b5_b.jpg


Za jakieś 2 tygodnie jak ułoży się pianka w wygłuszeniu pokrywy silnika, założę kolejną warstwę. Do tego dojdzie wyklejenie od strony komory silnika plastikowych osłon nadkoli. Zamierzam także pokryć przednie nadkola od strony opon gumą w sprayu do wygłuszania. Z tyłu jest filc, zawsze to coś pochłonie, a taki plastik... na pewno nie :) Niestety pogoda mi przeszkodziła :P Okazało się też, że po lifcie osłona pod silnikiem jest wyklejona podobną pianką jak u mnie na masce... także tez będzie trzeba się tym zająć :P Klekot out :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.