Skocz do zawartości

Bmw e61 kodowanie modułu SGM


skoczu87

Rekomendowane odpowiedzi

WItam...ciągle świeci mi się kontrolka od poduszki i zapięcie pasów na desce.W inpie wywala błąd 93f9 co szukając po necie doszedłem ze jest problem z modułem Gateway SGM..za schowkiem pasażera.Chce kupić używany moduł lecz numery nie pokrywają mi się z moim starym..teraz pytanie,czy inny numer modułu po zakodowaniu bedzie współgrał z moim autem?jakim programem najlepiej zakodować ten moduł?? z Mechaniki czuje się mocny ale kodowanie-dopiero rozpoczynam z Tym przygodę...Proszę o podpowiedź jak się za to zabrać i o wyrozumiałość jeśli kogoś rozbawiłem tym tematem...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ciężko.....ale nie ma rzeczy niemożliwych...interesuje mnie czy inny numer modułu po zakodowaniu podpasuje pod auto?sporo sie naczytałem o zmianie vin kodowaniu ncsem itp...kiedyś inpa i dis również były czymś abstrakcyjnym a dziś nawet sobie radzę:)...może mógłbyś mnie trochę jakoś naprowadzić??od czego zacząć jak to ugryźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra..przyszedł moduł....podłączyłem wylądowałem błąd inpa..wszystko pięknie...kontrolki pogasły. Gasze auto odpalam znowu błędu brak....zadowolony ze usterka usunieta idę do domu wracam do garażu chce jechać do sklepu a te kurwiszony świeca...A na konsoli błąd układ bezpieczeństwa nie sprawny.wchodzę w inpe a tam błąd 93f9 a opis Reserved Energy voltage is Small....po tym nie mogę w żaden sposób skasować bledu...po ladowaniu Aku.I kasowaniu w inpe poprzez clear im i clear hm błąd znika....ludzie help mee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Odkopię stary post, aczkolwiek chętnie dowiem się w jaki sposób mam zakodować moduł sgm w swojej E61.

Wymieniłem kondensatory na nowe i teraz nie mogę już w ogóle skasował błędu - święci się on cały czas (na starych mogłem błąd skasować, wracał po paru godzinach).

Posiadam trochę więdzy w kwestii kodowania ale miło by było, gdyby ktoś poprowadził "za rączkę" jak wykonać to dobrze i nic nie pominąć.

Z góry byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pajac999 jaki masz problem i co chcesz zrobic?

Po jakiejkowiek ingerencji w moduly związane z poduszkami trzeba wystartować czas systemowy SKryptem td-530.ipo w inpie lub Tool32 odnaleźć funkcje systemzeit i dać argument 1.

Wkladasz nowy moduł, NCSem, WinKFP lub tool32 przypisujesz twój VIN, NCSem wrzucasz pusty man, INPĄ startujesz systemzeit i będzie działać jeśli moduł jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.